Anielski Celestyn

Celestyn geoda.
CELESTYN – kamień Anielski. Niezwykle uroczy i duchowy minerał – żadne zdjęcie nawet najlepsze nie odda jego uroku. Jest to kamień inspiracji ochronnych, intuicji, wizji, uzdrawiania, potężnych duchowych wibracji, nawiązania kontaktu z sacrum i anielskimi przewodnikami. W tym zupełnie konkretnie na planie fizycznym..

Celestyn piękny krystaliczny mieniący się niebiańsko minerał, w litoterapii, a także we wszelkich praktykach duchowych stosuje się okazy (a bywają przepiękne geody które również posiadamy w sprzedaży) we wszelkich odcieniach niebieskiego.
Nazwa tego minerału wywodzi się właśnie od łacińskiego słowa caelum, czyli niebo, bo ponoć pierwsze znalezione celestyny przypominały w kolorze nieboskłon.
Nic też dziwnego, że nazwano go potem kamieniem pobożności. Zresztą wszelkie niebieskie kamienie sprzyjają wyciszeniu, koncentracji czy kontemplacji. Wibracja tej barwy co z całą pewnością stwierdzą mistycy i ezoterycy – sprzyja psychicznemu i duchowemu rozwojowi, ułatwia kontakt z Opiekunami Duchowymi, Przewodnikami, Aniołami czy swoim Wyższym Ja.
Już we wczesnym średniowieczu mistycy chrześcijańscy odkryli, że przy „figurkach”, czyli szczotkach krystalicznych celestynu, szybciej zatapiają się w modlitwie i doznają religijnych wizji. Ezoterycy z kolei odkryli, że medytacja z celestynem postawionym przed oczami lub mniejszą szczotką (kilka zrośniętych kryształów minerału) położoną na czole lub gardle ułatwia nawiązanie kontaktu z innymi wymiarami, sprzyja jasnowidzeniu i jasnowiedzeniu.

Osoby, które praktykują medytację …… czy kontemplację, twierdzą, iż celestyn „pilnuje myśli”, sprawia, że nie błądzą one jak pijane dziecko we mgle, ale podążają za mantrą. Wspiera też channelingowców i chroni przed podłączeniem się tzw. niższych bytów astralnych w czasie odbierania czy zapisywania przekazów.
Zapewnia również bezpieczeństwo „podróżnikom astralnym” (podróże poza ciałem, odmienne stany świadomości. sen na jawie itd. itp.) oraz ułatwia komunikowanie się z duchami natury (devami), delfinami, roślinami i strażnikami miejsc mocy, a przede wszystkim z opiekunami duchowymi Aniołami. No, ale o tym wszystkim trzeba się przekonać osobiście, często – po dłuższych praktykach.
Fenomenalnie otwierają na porozumienie pozazmysłowe. Pozwalają fizycznie nawiązać kontakt z własnym przewodnikiem duchowym, który pojawi się u nas w prawdziwie fizycznej postaci „innego człowieka”.

Ten niebiański i piękny krystaliczny minerał, bywa niezastąpiony po ciężkim, nerwowym dniu, ponieważ szybko usuwa stres z ciała (likwiduje napięcia mięśni) oraz „zdejmuje” ból głowy.
Jak wszystkie niebieskie kamienie, celestyn (podobnie jak błękitny chalcedon czy turkus) działa korzystnie na gardło, wspomaga leczenie rozmaitych schorzeń krtani, kłopotów z wysławianiem się, likwiduje tzw. globus histericus, pomaga pozbyć się jąkania na tle nerwowym.

Pragniesz dać dobry koncert, pięknie zaśpiewać, masz tremę …przed dobrym wykładem, seminarium, brak ci weny …? To właśnie Celestymn odblokuje wszystkie twoje niepokoje i sprowadzi na Ciebie pewność, spokój i doda skrzydeł intuicji.
Litoterapeuci zalecają, by geoda lub choćby mała szczotka celestynowa, piękna geoda, mieniąca się, dająca błękitne refleksy, stały obok łóżka każdego śpiewaka, aktora, mówcy, lektora, kaznodziei, nauczyciela itp., gdyż wibracje nie tylko zapewniają głęboki sen, ale oczyszczają i „kurują” zmęczone struny głosowe.
Intuicja.
Mistycy i litoterapeci, duchowni, wróżki, jasnowidze, ludzie pracujący z ludźmi jak psychologowie … twierdzą, że celestyn jest także znakomitym kamieniem ochronnym przed negatywnymi energiami i tzw. larwami astralnymi.

UZDRAWIANIE !
Dlatego zalecają, by znajdował się w gabinetach terapeutów i uzdrowicieli, zwłaszcza tych, którzy stosują uzdrawianie duchowe, regresing, hipnozę. A nawet NLP.

Ale warto również pamiętać, że wibracje tego minerału znakomicie poprawiają nastrój i wnoszą dobrą, przyjazną energię do każdego pomieszczenia, w którym umieścimy ten minerał.

Energetycznie mocno związane z Jowiszem.