Merkury. Wielki powrót mistrza.

Nic dwa razy się nie zdarza. Merkury ( grecki Hermes) od wczoraj zawraca do punktu wyjścia, aby podążyć – w kierunku Ryb.

*** Koniec retrogradacji Merkurego! Władca Bliźniąt, rozpoczyna w drogę powrotną – do miejsca, z którego rozpoczął się „cofać” przez znak Wodnika. Aby potem wreszcie ruszyć w kierunku Ryb. Ale to nastąpi 15 marca.

* Merkury, planeta błyskotliwej pracy umysłu, komunikacji, w końcu przechodzi w tryb *Direct* po trzech tygodniach retrogradacji! Będzie szybciej, więcej informacji, które być może się powtórzą, ale poddane wielu modyfikacjom. Oczywiście nic nie powtarza się dwa razy – tak samo, tak Merkury – momencie, gdy rozpoczynał – tak zwaną retrogradację, na niebie widniały zupełnie inne aspekty planet niż w dniu dzisiejszym!

Ta szybko poruszająca się planeta przeszła w retrogradację 30 stycznia tego roku, a 20 lutego ruszyła do przodu, ale tak na prawdę cofa się z powrotem do miejsca z którego pozornie rozpoczęła retrogradować pod koniec stycznia 2021.

Na na wypadek, gdybyś myślał „czy aby Merkury nie jest zawsze na wstecznym?”, odpowiem że nie jest. W rzeczywistości Merkury wykonuje retrogradację maksymalnie cztery razy w roku. A ponieważ wchodząc w tak zwany ruch bezpośredni ( czyli już od dziś) również się cofa do miejsca z którego wyruszył.

Weźmy choćby poluzowanie obostrzeń. Tak się dziwnie złożyło, że w momencie gdy Merkury zaczął ruch wsteczny, również i nam pozwolono rzucić się do Zakopanego, bo otwarto (na jakiś czas hotele i stoki) czyli cofnięto obostrzenia komunikacyjne za które Merkury symbolicznie odpowiada jako władza między innymi Bliźniąt i Panny.

Cofający się Merkury poluzował obecnie panujące obyczaje i normy. Wracający Merkury – może je zmodyfikować, albo przywrócić. Niestety na astrologicznym niebie sporo nieprzyjemnych aspektów Merkurego.

Może się zdarzyć ( co już wiemy z zapowiedzi) że oddech jeszcze się – nam skróci z 50 procent o połowę.Pocieszające jest to, że wszystko „płynie jak rzeka” aspekty i ich konstelacje również i tak, już pod koniec marca czeka nas zmiana na lepsze za sprawą pozytywnych aspektów Marsa z Jowiszem i z Saturnem.

Mars w swoim marcowym miesiącu zmienia znak, i ze znaku stałego Byka całkowicie obierze inny kierunek – wkraczając w znak powietrznych Bliźniąt.* W końcu Merkury to Archetyp Oszustwa, mitologiczny rzymski bóg sprytnych planów złodziei i psot. Jednak jego sztuczki nie są głupie – nazywa się go „mądrym oszustem”, przypominając nam, że nawet te najbardziej irytujące i zagmatwane czasy mogą prowadzić do większego wglądu i mądrości.

To jest dar Merkurego w retrogradacji

* Kiedy planeta się cofa, proszą nas, abyśmy spojrzeli do wewnątrz, przeanalizowali i zastanowili się trochę więcej, aby zatrzymać nasze gorączkowe planowanie i ciągłe skupianie się na postępie, a zamiast tego zawrócić i pomyśleć ponownie. Odczuwamy to w naszym linearnym świecie jako irytujące, gdy nie jesteśmy w zgodzie z przesłaniem Merkurego. W końcu jest Hermesem, posłańcem bogów – i ma się z nami czym podzielić.

* W Wodniku Merkury jest bardzo silny i ma dar błyskotliwości i dalekowzroczności. Merkury w Wodniku myśli wielkie, idealistyczne projekty , z wizją. Ta planeta widzi prawdę daleko w przyszłości i wymyśla innowacyjne plany. Wodnik nie jest znakiem, który się dostosowuje, a wszystko, co odbiega od idei głównego nurtu, przemawia do Merkurego w Wodniku – jest to energia, z której wielu z nas korzysta.

* Merkury dwukrotnie spotkał się z Jowiszem podczas jego pobytu w Wodniku, między innymi spotkaniami planetarnymi, ale jego ostatnim ptolemejskim aspektem podczas jego pobytu w Wodniku będzie ponowne odwiedzenie Jowisza. Jowisz reprezentuje archetyp mądrości, filozofa i nauczyciela. Planeta wielkich pomysłów.

* Tak więc, gdy Merkury spotyka się z największą planetą w naszym Układzie Słonecznym, nasze pomysły i wizje stają się jeszcze większe i bardziej wizjonerskie. Możemy utrwalić genialne pomysły, które przyszły do ​​nas w ciągu ostatnich kilku tygodni i uzyskać więcej wglądu i zrozumienia, łącząc szczegóły z szerszym obrazem.

* Wielu z nas będzie się z entuzjazmem wymieniać pomysłami i opiniami przez resztę marca. Jest to w dużej mierze aspekt nauczania / uczenia się i koncentruje się na edukacji – nas samych, mas i tak dalej.

* Ważne jest również, aby pamiętać, że Merkury ma „okres cienia”, który rozpoczął się kilka tygodni przed faktycznym przejściem wstecz i trwa przez kilka tygodni po oficjalnym przejściu na Wprost w ruch Bezpośredni.

*** Dlatego do 13 marca wszystko nadal wydawać się będzie trochę chwiejne w kwestiach związanych z komunikacją, technologią i podróżami. I oczywiście nowymi planami obostrzeń. Dwa dni później, 15 marca, Merkury udaje się do Ryb i kończy się jego długa wizyta u genialnego i humanitarnego Wodnika. Znam Ryb i 12 dom (sektor) na wykresie horoskopu, często odpowiada za izolacje, wycofanie, miejsce odosobnienia czy pokuty, ale i poświęcenia poprzez ofiarę.

* Nasza uwaga przenosi się z grupy, od naszych przyjaciół, społeczności i myśli o przyszłości, do tematów intuicyjnych, empatycznych, duchowych i współczujących. Innymi słowy, zagłębiamy się w te wizje i zastanawiamy się, jak w pomocny, opiekuńczy sposób wdrażać w świat nasze zwiewne i baśniowe pomysły.