Horoskop Styczeń 2021 – czas zmian!

Styczniowy horoskop miesięczny – szykuje się sporo zmian!

1 stycznia- 31 stycznia. Retrogradacja Merkurego ( powrót do przeszłości), 2. Wenus do Koziorożca – zmiana w obszarach miłości i piękna (surowość), 3. Marsowa presja (ekonomia). 4. Kreatywne pomysły Merkurego w Wodniku (Ożywienie i niepokoje).

W Nowy rok 2021 wchodzimy w całkiem dobrych nastrojach zawdzięczamy pozycji Księżyca w znaku ognistego Lwa, który przynajmniej dziś – jest w ciepłych, optymistycznych aspektach zarówno z Marsem, jak i z Wenus

Korzystajmy więc z energii dnia, bo będzie dla nas raczej przyjemna, czemu sprzyja i długi weekend, relaks i oddawanie się radości zwyczajnych codziennych przyjemności

*** Ponoć każda zmiana jest lepsza, niż zastój, wiatr na morzu dla marynarza, to czasem – w zależności od jego siły – błogosławieństwo, niż absolutna martwa – cisza. Nasze kosmiczne DNA bezustannie dba o to żebyśmy się po prostu nie nudzili, i bezustannie rozwijali, ewoluowali. Jak widać – dobry bóg (matriks, system, uniwesum, przypadkowość) – funduje nam różne trapie – czasem dziwaczne, gwałtowne i szokujące.

Już 6 Stycznia bardzo późnym wieczorem, Mars ( wreszcie) opuszcza znak Barana, i rozpocznie inwazję – po Byczemu.

Byki raczej nie są skore do ryzyka, a raczej wolą nakierować energię do wewnątrz i działać ostrożnie, metodycznie, co jednak może się im nie udać za sprawą Urana (rebeliant). Konserwatywny kochający spokój Byk – popycha w kierunku całkiem innowacyjnych rozwiązań. Burzy grunt pod nogami.

Przy takiej kombinacji energii Mars/Uran w Byku, raczej nie czeka nas stabilny tradycyjny okres, ale pełen zmian i nowych rozwiązań w ramach już sprawdzonych systemów – jednak mocno rewolucjonizowanych dla ducha naszych czasów.

Na co potencjalnie można liczyć ? 

Jest szansa, że pojawią się nowe tarcze finansowe, że biznesy zaczną odrabiać straty. Dużo firm skorzysta z różnego rodzaju eksperymentalnych rozwiązań. *Wirus będzie mutował. Wiele osób przejdzie infekcję bezobjawowo.

Nasze własne wartości również ulegną przeróżnym modyfikacjom. O to w kolejności zadba Pluton. Zniszczy stary porządek świata, a co ma zniszczyć, przekształci w nowy porządek świata. Przeżuje i strawi stare, uśmierci wszystko co mu nie służy, wyprodukuje kompost, pod przyszłe plony.

Każda taka zmiana powoduje bunt, lęk, strach a nawet napady paniki. Pluton w Koziorożcu, i Mars w Byku zmierzy naszą, po pierwsze – wytrzymałość, po drugie – moc witalną, i po trzecie – zasadność istnienia – w trosce o system, nie licząc się za bardzo – z jednostkami. Mars w Byku przypiera do muru i ściska za gardło! Nie wojuje niczym Baran, a bierze – na wytrzymałość! TRWA PRZY SWOIM! Przykre ale prawdziwe od pra, pra wieków.

Co robić podczas tego tranzytu, jak najlepiej wykorzystać jego energię ?

1. Starać się aby obecna sytuacja nie przerodziła się w działania – wszystko albo nic! Zostawmy sobie choć mały bezpieczny przyczółek – dla siebie, zadbajmy o bliskich i przyjaciół.

2. Nie bójmy się wdrażania nowych pomysłów, nowych technologii, a nawet ( choć zabrzmię bardzo niepopularnie) szczepień. Ponieważ globalna kontrola nie musi się zacząć od nanotechnologii w tychże szczepionkach, ale od dawien dawna może istnieć w suplementach, a nawet w żywności którą spożywać musimy, a wiadomo, że ta mocno nafaszerowana chemią.

3. Budowanie codziennej odporności to zadanie Marsa w znaku Byka, to zbieranie i kondensowanie energii w sobie, dla dobra siebie i innych.

4. Byk jak żaden znak kocha życie, to wielki smakosz i miłośnik natury, podziwia wszystko co napotka na tej planecie. Podczas tego tranzytu, będziemy raczej skierowani na zachowanie tego piękna, będziemy jak nigdy dotąd zachować to co w nim najpiękniejsze. Cieszyć się i doceniać życie. Możliwy zwrot w kierunku natury. Wyprowadzka na łono przyrody, potrzeba ucieczki – z miasta – na wieś, czy daleką wyspę.

5. Ekonomia życia już teraz jest mocno skomputeryzowana, a stanie się coraz bardziej. I nawet jeśli wypuszczą nas z „elektronicznych pastwisk”, to i tak życie bardzo mocno przeniesie się do sieci.

6. Byk pod panowaniem Wenus, to również miłość, w tym miłość własna, która będzie przechodzić przez wiele zmian – nie koniecznie na gorsze, ale wielu z nas dostrzeże dla siebie i dotychczasowych relacji nowe – często niezwykłe – możliwości. Albo skierują się w kierunku nowych związków. To się nazywa wyjściem poza dotychczasowy schemat. Może ku – nawet niezbyt pewnej – wolności.

7. Przywiązani do zastałego stanu posiadania – mogą rozpocząć często bardzo kontrowersyjne ( jak dla nich) ryzykowne przedsięwzięcia, albo będą je kontynuować. Zmiana domu, inwestycja ostatnim bastionem bezpieczeństwa, wyprowadzka na przykład na działkę, bliżej natury, sprzedaż tego co dotychczas stanowiło o ich bezpieczeństwie. Emigracja.

8. Nasz stacjonarny dom, może się stać „bardziej ruchomy”, zamieszkamy w kamperach, odrywając od rutyny i stałego miejsca zamieszkania.

9. W negatywnym znaczeniu, wiele firm, rodzin, domów może przeżyć rewolucyjny wstrząs, a nawet znaczne straty. Kiedy Uran ostatni raz tranzytował znak Byka trwała II Wojna Światowa, a świat pogrążony był w chaosie i kryzysie.

10. Mars z Uranem w znaku Byka, to również – ryzyko, trudno będzie zachować to do czego przywykliśmy.

11. Tak zwane przywileje dla zaszczepionych, będą stawać się faktem, zwłaszcza, że Jowisz i Saturn już od 21.12.20 przebywają w znaku Wodnika. – Chcesz korzystać z wolności ( Jowisz) Musisz poddać się nowym obowiązującym zasadom (Saturn- system) Mars w Byku wraz Uranem ( energie siła wyższa) nas do tego przymuszą. Zwłaszcza jeśli jesteś aktywny zawodowo, czy chcesz podróżować.

12. Sądzę że podczas tranzytu Marsa przez znak Byka, siłownie i kluby fitness zostaną w jakiś sposób – odmrożone. Albo całkiem zmieni i przekształci się ich działalność …

13. Mars w Byku może ostatecznie zmobilizować i ruszyć wszystkie rezerwy, oszczędności. Zaistnieje szansa na reaktywację życia zawodowego.

14. Jeśli chodzi o stabilne rządowe ustalenia, nie ma co liczyć na klasyczne tradycyjne ustawy. Podczas „wojny” nie ma praw, nie liczą się ustawy zasadnicze.

15. Sprawy kościoła, i ujawnianie niewygodnych faktów, mogą nabrać tępa, i zapewne będzie to – może jeszcze odległy – ale początek końca – dla tradycyjnych wartości tej instytucji. Uran w znaku Byka wygeneruje tam dziwne, często wstrząsające zmiany.

16. Nas kraj, nasza ojczyzna, to zodiakalny Byk. Ryzykowne posunięcia mogą bardzo negatywnie wpłynąć na relacje z Unią… a nawet doprowadzić do strat.

17. Uczucia! Podczas korzystnych tranzytów Wenus z Marsem, możemy realizować życie w stabilnym związku, czy odkryć poważne dojrzałe uczucia. Związki, które zostaną zawarte podczas tego tranzytu będą specyficzne, ale łączyła ich będzie solidna więź i bezpieczeństwo. Może się okazać, że nagle starzy znajmy zdecydują się na dojrzały związek we dwoje.

*Szybkie myślenie! Nowe pomysły!

Atmosfera w znaku Wodnika mocno się podkręci i wzrośnie, gdy Merkury wejdzie do Wodnika 8-go stycznia do tego znaku. Taka pozycja Merkurego wzmacnia intelekt, daje dobrą pamięć i silny, wszechstronny umysł zdolny do ciężkiej pracy. Intuicyjne spostrzeżenia i oryginalna umiejętność rozumowania. To dobry moment, aby spróbować zrozumieć kwestie, które są dość niezrozumiałe.* Spokój, opanowanie, dystans !

Zrobi się całkiem poważnie – przez prawie miesiąc. Nic to nowego zważywszy, że zawsze po okresie świątecznego szaleństwa, w styczniu robi się poważnie. Na nowo – obowiązki – praca – kierat. Trzeba będzie wyjść z świątecznej bajki – wprost do rzeczywistości! Wenus ( przyjemność) i zderzenie się z twardymi górzystymi realiami życia.

Wenus ze znaku zabawowego Strzelca przenosi się 8 stycznia do znaku Koziorożca, a miejsce to zwykle dodaje dużo powagi i zwiększa odpowiedzialność w osobistych relacjach, być może nawet czując, że jest to ciężar.

Co robić, żeby najlepiej wykorzystać potencjały Wenus w Koziorożcu?

1. Skoncentrować się na pracy!

2. Skoncentrować się na obowiązkach!

3. Zrobić sobie „urlop od siebie, zaszyć w górach”

4. Zrobić porządki.

5. Zrobić badania.

6. Poddać rygorom sił wyższych.

7. Być bardzo, ale to bardzo odpowiedzialnym człowiekiem.

8. Odejść z miejsca w którym czujemy się źle, samotnie, opuszczeni.

9. Kiedy Wenus zrobi miłe aspekty z Marsem w Byku i z Uranem, można wycofać się z tych miejsc w których czujemy się obco i źle.

10. Odpowiedzialnie i rozważnie kierować energią.

11. Pościć, i odchudzać się po świętach!

12. Kobiety, i kobiecość może być poddana jakimś rygorom, przez złego czarodzieja który ma władzę.

13. Rozsądek nad emocjami.

Co o tym tranzycie piszą astrolodzy?

– Będziesz bardziej powściągliwy i powściągliwy w okazywaniu swojej emocjonalnej strony, co może pomóc, jeśli czujesz się bardzo ciężko w kontaktach z ważnymi osobami. Uważaj, aby nie pogrzebać swoich emocji zbyt głęboko, w przeciwnym razie mogą one wyjść impulsywnie w negatywny lub zły sposób.

*** Sezon Wodnika rozpoczyna się właśnie w styczniu 2021. Merkury pozostanie w Wodniku niezwykle długo, bo 30 stycznia wejdzie w tak zwany ruch wsteczny. Ta retrogradacja może być bardzo konkretna, i pełna wyzwań. Zapowiada się ciekawy luty 2021 gdzie odbędzie główne stellum ( połączenie) ze Słońcem, Wenus, Jowiszem i Saturnem, a wszystko to w wyniosłym i idealistycznym Wodniku. Mogą pojawić się na skalę globalną problemy dotyczące – wolności osobistych, kwestionowanie ich zasadności, restrykcje rządów i władzy. *** W ciągu pierwszych kilku miesięcy tego roku może zostać ujawniona nowa i potężniejsza technologia, która może drastycznie wpłynąć na nasz styl życia w dłuższej perspektywie.

*Uran, będący współczesnym władcą Wodnika, wejdzie na centralną scenę w styczniu, gdy Jowisz zrówna się trygonem z Uranem w Byku, tak jak Mars w Byku połączy się z Uranem kilka dni później. Mars i Uran w Byku będą obszarem zainteresowania, ponieważ planety te zrównają się ze wszystkimi planetami w postępowym Wodniku, powodując większe tarcia między tradycyjnymi systemami rządów i finansów oraz bardziej idealistycznymi przekonaniami o przyszłości przez nasze społeczności.

Ważne jest, abyśmy zachowali równowagę między pragnieniem wolności a korzyścią dla społeczeństwa jako całości, znajdując sposoby na lepszą współpracę, nawet jeśli mamy podzielone opinie lub poglądy na temat życia lub jego kierunku. W tym miesiącu jest duża szansa na zmiany finansowe, zmiany pracy, rutynowe zmiany i tak dalej. Te zmiany mogą być ogromnym zaskoczeniem, a nawet kojarzyć się z szokiem, takim piorunem z jasnego nieba (Wieża w tarocie). A Mars w Byku naprawdę nie lubi być w szoku, pamiętajcie. Uwielbia swoją stabilność, przewidywalność i Uran jest tutaj, aby wszystkim wstrząsnąć – i powodować uzdrawianie poprzez terapię szokową. Najlepiej, abyśmy byli elastyczni i otwarci na zmiany i czekali na czekające nas wyzwolenie.

A być może się doczekamy. Na ten moment Styczeń objawi się nam rewolucyjnie. Powodzenia w Styczniu 2021,