Pełnia w znaku Raka 2020

Dziś ostatnia 13 pełnia w tym roku. Księżyc w znaku Raka, więc księżycowy spektakl odbywa się na osi Rak – Koziorożec.

Co nam przynosi ostatnia pełnia w tym dość skomplikowanym roku, nazywana pełnią zimowego księżyca, albo pełnią długich nocy, z racji … długich grudniowych wieczorów.

Rak to znak który przywiązuje nas do domu, tu cenimy sobie klimat, nastrojowość, romantyczność, czy po prostu kameralny tryb bycia i życia.

Pełnia w tym znaku, to czas kiedy powinniśmy skierować się w stronę naszych marzeń, i na przykład wykonać sobie taki wymarzony scenariusz dla przyszłego roku, ale się do niego zanadto nie przywiązywać.

Dziś na niebie aspekty które raczej mogą powodować roztargnienie, czy jakiś nieokreślony niepokój, nieporozumienie, brak koncentracji, czy też zawodowe frustracje. Praca może męczyć… Wieczorem znaczna poprawa, i lepsze nastroje, które warto wykorzystać.

To co się dziś liczy to branie odpowiedzialności za swoje życie, bo wiele będzie teraz zależeć od nas samych i od wewnętrznego podejścia do wszystkiego. Pojawia się potrzeba spokoju i bardzo potrzebne poczucie bezpieczeństwa, które możemy odnaleźć w gronie bliskich czy po prostu w czterech ścianach własnego domku.

Podczas pełni Zimowego Księżyca satelita znajdzie się w największej odległości od Ziemi. Oznacza to, że będzie wyglądał na znacznie mniejszy niż zazwyczaj podczas pełni. Jednocześnie jednak będzie znajdował się nad horyzontem dłużej niż w innych porach roku.

Jak najlepiej wykorzystać ten czas?

Uporządkować sprawy mentalnie, a także zaopiekować się swoim domem, posprzątać, bawić się z dziećmi, więcej czasu poświęcić domowi i rodzinie.

Pełnia to idealny czas na zadanie sobie ważnego pytania: co jest ważne i chciałabym/ chciałbym osiągnąć w nadchodzącym roku? Jakie są najważniejsze sprawy które dotyczą uczuć, wewnętrznych prawd i miłości.

Pogadajcie z bliskimi przez telefon, media społecznościowe….Warto wybrać się do bliskich i znajomych, i ciepłych kameralnych klimatach spędzić czas, spokojnie przemyśleć co jest w życiu ważne. Oddać się marzeniom, ale i zweryfikować dotychczasowe, czy faktycznie to co realizujemy w życiu to są faktycznie nasze potrzeby, i tęsknoty duszy, czy może zostały nam zaszczepione przez innych ludzi, którzy zbyt dużo od nas wymagają.

Jeśli macie dużo niezałatwionych spraw, z którymi na pewno nie zdążycie do końca roku, spiszcie je wszystkie, bo przecież i tak nie znikną. Czasem przelanie ich na papier da impuls do działania. Niektóre sprawy można załatwić szybciej, niektóre zostaną z nami dłużej.

Planowanie leży w naturze Raków, ale planowanie które bywa, że przez innych jest odbierane jako nazbyt zaborcze, i kojarzą się z ograniczeniem ich własnej przestrzeni życiowej.

Energie pełni księżyca w znaku Raka to przede wszystkim emocje, spora dawka tęsknot za tym co było, a nawet niepewności co do dalszej przyszłości i duchowych potrzeb.

Warto w tym czasie zadbać o relaks i wypoczynek, i nie trwonić energii, a raczej ją zbierać i kumulować w sobie.Dobrze odpuścić wszelkie urazy.

Pełnia zwłaszcza w znaku Raka to czas rytuałów, nawet tak naturalnych jak ciepła kąpiel, i wszystkie zabiegi które działają na subtelnym poziomie podświadomości.

Czas ostatniej grudniowej pełni która zakańcza ostatni księżycowy miesiąc w roku, to czas magiczny, przełomowy. Rak to znak letni, Księżyc w swej pełni – to odbicie lata. Zatem bądźmy w tym okresie dla siebie nawzajem ciepli i wyrozumiali.

Warto teraz zwłaszcza zaakceptować sprawy takimi jakie są, znak księżycowy, po mimo że należy do silnych i kardynalnych – jest dzielny poprzez to, że w potrafi „poddać się” , aby wygrać to co zamierzał. Jest bardzo cierpliwy, co przydaje mu ogromnej siły i skuteczności.

Palimy świece o łagodnych i ciepłych odcieniach, korzystamy z dobrodziejstw aromatoterapii, gotujemy smaczne potrawy które nie obciążają naszych żołądków/Uwaga! Podczas tej pełni uświadommy sobie, kto jest ważny w naszym życiu, a kogo możemy spokojnie zostawić – w przeszłości.Dopełnienie się sentymentów, pozorna, ale zgoda w rodzinie.

Budowanie wspólnoty i podstawy w sobie 🙂POWODZENIA 🙂