I to też minie – Kalendarz księżycowy 2021

” I to też minie”…. Czary.

Księżycowa Bogini Czasu, i wszystkie jej fazy, od nowiu do pełni w kolejnych miesiącach 2021.

W pewnym kraju panował bardzo wrażliwy król. Wybrał się kiedyś do czarodziejki i poprosił ją, żeby dała mu amulet, który go uwolni od emocji. Czarodziejka podarowała królowi magiczny pierścień, i powiedziała; – Kiedy królu będziesz w bardzo trudnym położeniu, takim nie do zniesienia – ostatecznym, możesz rozbić oczko pierścienia, i to cię uratuje. Król podziękował, i od tej pory nie rozstawał się z magicznym pierścieniem. Któregoś dnia napadła go wroga armia, król pomyślał, to jest właśnie ten moment, żeby wykorzystać moc pierścienia. Uderzył oczkiem w kamień i to co ujrzał go zaskoczyło. Z kamienia wypadł pergamin z napisem; – Królu, i – to też minie !

Spoglądając na poniższą mapkę widać cykliczność faz księżyca. Nasz satelita cyklicznie płynnie generuje zmiany. W każdym znaku przebywa około 2.5 dnia. Nasze emocje, uczucia i nastroje zmieniają się jak fale na morzu. Księżyc wpływa na całą przyrodę, biodynamikę, i nas ludzi również. Przechodząc przez kolejne 12 znaków non stop zmienia nasze nastroje.

Narracja każdego dnia i miesiąca wypełniona jest jego pływami, i odpływami. Wcale nie musimy mieć świadomości, że wszystko co nam się przytrafia – odtwarzamy cyklicznie, a nasze emocje powtarzają się w bardzo regularnym rytmie – regularnie w każdym miesiącu. Nie istotne jest to co przychodzi z zewnątrz, bo i tak wszystko odbywa się w naszym wnętrzu; przyjemność, nerwowość, duma, miłość, relaks, spięcie, itd. itp. Jeśli chcesz to sprawdzić, musisz się postarać i dać systemowi szansę. Zbadać to. Zapisz dzisiejszy dzień. Opisz co Cię dziś poruszało, co być może – irytowało, a może był to super dzień, i czułeś się wspaniale, wszystko szło jak po przysłowiowym masełku… same cudowne emocje i radości…? Zapisz.

A teraz odczekaj 28 (29) do kolejnego tranzytu Księżyca przez znak na przykład Lwa, i sprawdź – przeanalizuj – tak dwa miesiące, i je ze sobą porównaj!

Będziesz zaskoczony jak cyklicznie odtwarzasz te same emocje pojawiają się podobne energetycznie – sytuacje, i ulegasz określonym reakcjom, nastrojom, i emocjom – z niesamowitą synchronicznością względem z góry ustalonej mapy nieba.

Oczywiście nabywając taką świadomość, nie znikną problemy, ale… będziesz świadomy pewnych determinantów księżycowych projekcji, zupełnie inaczej zareagujesz na ten sam ładunek emocjonalny, a tym samym rozpoczniesz wychodzić (z króliczej nory) – uwalniać, i krok po kroku – wyprowadzać się z systemu – zupełnie samodzielnie.

W religii chrześcijańskiej – to się nazywa zmartwychwstaniem, filozofia wschodu określa – to przebudzeniem. Nawet jeśli ulegasz tym samym emocjom (bo żyjesz), to dlatego, że oglądasz projekcję – jesteś świadomy – co właśnie przeżywasz. Oglądasz tą scenografię, i wiesz, że jest nawet prymitywna, banalna, a nawet śmieszna. Wchodzisz w emocje zupełnie świadomie – bawisz się rolą ( nie obrażasz, nie denerwujesz, grasz grę życia), nie jesteś nieświadomą marionetką targaną falami emocji.

Czasem cię to będzie śmieszyć, czasem trochę przerażać, i spokojnie – ale, nie będziesz już nucić nucić piosenki Myslovitz – O … Sprzedawcy Marzeń

*Jaki piękny jest ten świat, Tylko czarne-białe To jest proste, widzę – wiem , Już tu siedzę jakiś czas, Lubię dużo wiedzieć I nie wzrusza mnie już nic Ty widzisz we mnie coś, Nie ma ideału A miłość ślepa jest I chyba nie wiesz, że Telewizja kłamie Nie wszystko możesz mieć Nie mogę zrobić nic, Sterowany jestem wciąż Nie musisz starać się, Przecież jesteś też jak ja Powiedzieć coś bym chciał, Mam pustkę w głowie Zgubiłem znowu się I nie chce mi się nic, Jestem już zmęczony To nie był dobry dzień Nie mogę zrobić nic, Sterowany jestem wciąż Nie musisz starać się, Przecież jesteś też jak ja Nie mogę zrobić nic, Sterowany jestem wciąż.

Może sterowany, ale świadomy, możesz wreszcie zagrać rolę życia, zupełnie świadomie. Wystarczą dwie kartki papieru, i dwa miesiące żeby prześledzić cykliczność swoich nastrojów.