Nów z zaćmieniem Słońca.

Nów z zaćmieniem Słońca. 14 grudnia 2020 Księżyc przesłonił Słońce nad Pacyfikiem. Jego cień przetnie południowy kraniec Ameryki Południowej. 17.16 Nów Księżyca w znaku Strzelca, poniedziałek dzień Księżyca.

*** Dzisiejszy Nów Księżyca należy do wyjątkowych, nie tylko z racji zbliżających się świąt, ale przede wszystkim dlatego, że odbywa się wraz z zaćmieniem Słońca. Tranzyt Słońca, Merkurego, i Księżyca w energetycznym aspekcie z Marsem, pomimo nowiu i zaćmienia podkręci nieco energią, i poniedziałek choć nieco intensywny, może być korzystny. Jowiszowo wenusjańskie aspekty podarują nam „małe co nieco” tak dla osłody, czekoladkę, czy maluteńką podpórkę finansową. Jednak nie planujmy za wiele bo to nie jest najlepszy nów od planowania. Zaćmienie Słońca w Nowiu w Strzelcu przynosi chęć zmiany, choć na efekty trzeba będzie poczekać.

Co dziś zasiejesz zbierzesz podczas pełni 30.12.20 w znaku Raka, i podczas kolejnego nowiu 13.01.21 w Koziorożcu. Dzisiejszy Księżyc w nowiu spotka się z Południowym Węzłem Księżyca w Strzelcu, a węzeł południowy reprezentuje nasze poprzednie wcielenia, cykle karmiczne, energie przeszłości, które pielęgnowaliśmy, czy z nimi pracowaliśmy w poprzednich wcieleniach. Węzeł północny jest obecną misją życiową ( kompas obecnego wcielenia), gdzie potrzebujemy aby wzrastać.

To zazwyczaj obce lądy dla naszej duszy, które musimy opanować w tym życiu, a kompletnie nie mamy na ich temat żadnej wiedzy, albo znikomą, stąd trudno nam je zaakceptować. Księżyc w nowiu to okazja aby ustanowić nowe intencje i podjąć się świadomego wysiłku, aby dokonać zmian, uzdrowić i uwolnić się od ograniczeń swojej przeszłości i zakończyć – stare cykle karmiczne. Czas zaćmienia to mowa nie tyle intelektu co duszy. Jeśli dziś czegoś znieść nie możesz, albo przeżywasz dobre chwile, to najwyraźniej taką lekcję karmiczną właśnie odbierasz. Czas Strzelca, to czas wyższej świadomości, której nie straszny jakiś Nów, i zaćmienia, a moment oświecenia – od wewnątrz, na zewnątrz, a nie na odwrót. Umiarkowanie XIV z serii dużych wtajemniczeń to karta tarota która koresponduje ze znakiem Strzelca. Anielska postać kontempluje dwa skrajne aspekty życia.

Zapewne każdy choć raz zastanowił się co taka postać ma do znaku Strzelca, który raczej skory do ryzyka niż kontemplacji…? Energia Nowiu Strzelca będzie miała silny wpływ na uwolnienie się z przymusu bycia tym kim się nie jest, podjęcie własnych decyzji i nie pozwolenie nikomu na kontrolę ani decydowanie za nas, o nas. To czas w którym musimy wziąć za siebie odpowiedzialność.

Dzisiejsze emocje mogą być wzburzone jak morze. Jest to energia zaćmienia, więc nie ma co oczekiwać gotowych rozwiązań, i jasności, i na tą – niestety niepewność warto się po prostu otworzyć, kontemplując anielską postawę. W zeszłym roku 2019 roku podczas zaćmienia nikt za bardzo nie wiedział, że ten rok – będzie istnym „zaćmieniem świadomości masowej ”, czy brakiem zdrowego oddechu. Prywatnie poza wielką polityką, to sugestia, dla wszystkich „świadomych inaczej”…., żeby nie działać pochopnie. Być może podczas tego nowiu, zaczniemy się dystansować od energii, nam nie sprzyjających, choć z wielkim trudem opanowując emocje. Może pojawi się wizja siebie samego i pytanie o cel i sens tego czego chcemy aby podarował los, a nie tego co zmusza do ciągłych powtórzeń tych samych błędów.

Rada.

Poświęć trochę czasu na uziemienie energii, medytuj, ćwicz jogę, oddech lub cokolwiek, co jest dla ciebie najlepsze. Znajdź stabilność i połącz się ze swoją duszą i centrum serca. Uzyskaj jasność co do tego, co sprawi, że twoja dusza będzie szczęśliwa i spełniona – może masz jakiś plan, żeby zacząć od nowa, nawet jeśli przyjdzie zmierzyć się ze „starym”. . Energia Strzelca pomoże zobaczyć szerszy obraz. Pomoże uzyskać jasną wizję ścieżki, która będzie służyć – pomimo wątpliwości – w rezultacie naszemu najwyższemu dobru. Czas zmian zawsze jest trudny do zaakceptowania! Powroty – jeśli się zdarzają – zawsze służą zweryfikowaniu – tego, co nie zostało przepracowane, czy wyjaśnione.