Październik 2020. Jaki będzie ?Prognoza astrologiczna.

Miesięczny horoskop październik 2020 Październik będzie miesiącem pełnym akcji ze względu na aż dwa pełne księżyce! Pełnia księżyca w Baranie, już się odbyła, kolejnej oczekujmy w wyjątkowy dzień bo w sabat Samhain, i tuż przed nastaniem pierwszego dnia listopada, i „Wszystkich świętych”, pełnia będzie więc mieć miejsce w Halloween! Magiczny dzień, magiczna pełnia, jeśli ktoś z nas wierzy w duchy – to dzień wyjątkowy wzmocniony pełnią – istnieje szansa na prze-dziwne spotkania i synchroniczności.

Magiczne rytuały, nasze intencje – będą po stokroć silniejsze, to samo tyczy się zakończania ważnych spraw, które już dopełniły się w naszym życiu. Znak Byka jak żaden inny opiekuje się ekonomią zarówno życia w jego fizycznym aspekcie „Ja mam, ja cenię sobie”, a więc ekonomia, pieniążki, inwestycje. Byk to ziemia, urodzajne pastwiska, i bogactwo w sensie doczesnym. Znak którym włada Wenus, to miejsce w którym doceniamy również pierwiastek duchowy poprzez sztukę; muzykę, malarstwo, pomniki, budowę domu, pałacu, rzeźbę czy malarstwo – gdzie materializujemy i powołujemy do życia sny i marzenia, które pokażemy (przekażemy) światu. Księżyc w znaku Byka – to delektowanie i smakowanie życia, miłości, ciepło, i potrzeba bezpieczeństwa. Księżyc w tym znaku to przede wszystkim – silna potrzeba bezpieczeństwa materialnego. Osoby z księżycem w znaku Byka bardzo silnie przeżywają huśtawki finansowe, gdy ten fizyczny grunt usuwa się im spod nóg. Ich mama, rodzina bardziej dba o dobre jedzenie, komfort materialny, niż o duchowe potrzeby, miłość okazują poprzez troskę – czy dzieci mają ciepłą czapkę na głowie i szalik, oraz pełen brzuszek. Podczas nadchodzącej pełni ostatniego dnia października dopełni się w nas zysk, albo strata – wszystko jak zwykle zależeć będzie od aspektów w osobistym horoskopie. Pierwsza październikowa pełnia przy 9 ° Barana, naprzeciw Słońca na 9 ° Wagi.

Indywidualizm, kontra współpraca. Osoby z silnie zaakcentowanym duchem rywalizacji mogły podczas tej pełni pójść drogą ugody, harmonii i zechcieć współpracować… czego na ogół nie czynią nigdy. Słońce w Wadze łagodzi obyczaje, a Księżyc w Baranie posiadał niezbędne zasoby emocjonalne, żeby niczym kaskada wody przełamać utarte szlaki i rozwalić tamę! Oczywiście, że zawsze się trzeba w takim przypadku liczyć- z powodzią…

CZAS ZMIAN.

Obecnie Jesteśmy na rozwidleniu dróg i mamy do wyboru – jakby – dwie osie czasu. Jeśli świadomie zdecydujemy się uwolnić od duchów przeszłości, aby stworzyć nową przyszłość, konieczne będzie, aby jasno określić priorytety osobistej mocy! Jednocześnie warto się przyjrzeć tak zwanym okazjom ( Uran w znaku Byka) i zastanowić się – o ile – to możliwe, czy rewolucje w naszym życiu – zwłaszcza te dotyczące posiadanie – nie doprowadzą nas w ostateczności do ruiny! Cofający się Mars przez znak Barana – ostrzega i informuje, aby zwolnić, przyczaić się niczym ukryty tygrys, i ruszyć w odpowiednim czasie! Dobra rada. Nie spiesz się!Wenus wkraczała do Panny 2 października, co odrobinę ochładza żar ognistej i namiętnej Wenus w Lwie. To nie moment na porywy serca, namiętności i spontany, a raczej na weryfikację planów, skromność, i krytyczne spojrzenie, rozsądek, oraz pracę ( mróweczki)… Zerknij gdzie zachodzi potrzeba aby uprzątnąć tak zwany oczywisty bałagan. Szlifuj umiejętności. Doskonal w szczegółach. Uzdrawiaj jedzeniem!

PRZEZNACZENIE, LOS, FATUM?

Stacjonarny Pluton rusza 4 października, po 6 miesiącach w retrogradacji uwalnia część ciśnienia wstecznego planet w retrogradacji, pozostawiając nadal – nieruchomego Marsa, Neptuna i Urana w ruchu wstecznym. Pluton to planeta (karłowata) archetypowa siła pożądania, pragnień, mocy i transformacji. Wszystkie nasze wewnętrzne lęki i namiętności, a także mściwość, zazdrość, złość, zbliżą się do powierzchni, co może spowodować, że więcej ludzi wywali z siebie wszelkie stłumione pragnienia, lęki, fobie lub problemy, które nie zostały rozwiązane podczas półrocznej retrogradacji. Dodam, że tak się ciekawie składa, iż po pół roku względnego pandemicznego spokoju, na nowo rusza w naszą stronę lęk, paraliż, i „coś” co jawi się jako fatum i wyzwala siły których nie mamy pod kontrolą.

Pluton to siły wyższe, na które zwykły człowieczek, nie ma wpływu. Tak jak znak Byka informuje naszych prywatnych zasobach, tak Pluton rządzi ekonomią banków centralnych. Jest polityką do której nie ma dostępu zwyczajny człowiek. Śmierć i podatki w filmie Joe Black. Reżyser podaje nam na tacy bardzo romantyczny wizerunek śmierci którą po mistrzowsku odegrał Brad Pitt.

W życiu bywa jednak tak, że wielka polityka ( Boska również) nie dba – o nasze interesy, a robi to co jest dobre dla niej. Nie ma sensu walczyć z siłami Plutona. Rozsądnie jest płynąć na fali zmian, i obserwować. Każde pokolenie ( zawsze) uważa, że oto właśnie nadchodzi Armagedon, koniec świata! Owszem. Każdy z nas – ma przewidziany prywatnie – koniec świata. Pluton rządzi wirusami, chorobami o tajemniczym przebiegu ( które atakują z ukrycia i ukrywają się , są okultystyczne bardziej od tarota 😉 Pluton, rządzi alchemią życia i okrutną przemianą, rządzi finansami, rządzi bezwzględnie nie liczy się z jednostką. Jest władcą świata podziemnego, a więc nam nieznanego. Świata który od prawieków budzi w ludziach rożnych pokoleń – jeno trwogę.

RETROGRADACJA MERKUREGO.

13 października Markury w znaku Skorpiona zwalnia, aby cofnąć się w tak zwanym ruchu wstecznym. Będzie to bardzo ciekawy tranzyt, ponieważ znajduje się on w szczytowym okresie sezonu wyborczego w USA i stacjonuje bezpośrednio 3 listopada, w dniu wyborów. Może się zdarzyć, że wybory będą opóźnione lub wystąpią niejasności lub problemy techniczne. Zobaczymy.

Merkury w Skorpionie to świetne miejsce do odkrywania prawd i przejrzenia wszelkich kłamstw lub powierzchownych zachowań. Będziemy chcieli dowiedzieć się, co jest ukryte, tajemnicze lub ciemne. Jednak w ruchu wstecznym może być łatwiej zejść do króliczej nory trochę za daleko i zacząć wierzyć w rzeczy, które mogą nie być do końca prawdą. Idealny czas żeby otrzymać spadek, zwrócić długi, odroczyć spłatę kredytu, czy nie otrzymać wsparcia, czy dofinansowania, albo paradoksalnie spłacić odzyskać – co nasze.

Podczas ruchu wstecznego Merkurego przez znak Skorpiona możemy mieć – również – drugą szansę na reaktywację biznesów i odzyskanie wkładu finansowego. Dobry moment, żeby się zaczaić i dobrze rozegrać „partię szach i mat”. Dotyczy to zwłaszcza wszystkich znaków żywiołu wody; Skorpionów, Raków, a nawet Ryb, i znaków ziemi; Byków, Koziorożców, Panien. Znaki Ognia mogą liczyć na tranzyt Marsa przez znak Barana. Dotyczy to również osób, które są posiadaczami dużej ilości planet w tym znaku! Księżyc będzie w nowiu w Wadze 16 października, i ponownie skupi się na naszych związkach, oraz umiejętności współpracy.

Konieczna będzie korekta, niezależnie od tego, czy poprzez zmuszenie – poprzez okoliczności – do wprowadzenia zmian, czy sam szukasz nowej drogi. Tylko elastyczność i umiejętność negocjacji pozwoli na realizację planów. To nie moment ani czas na bezcelowy upór, zwłaszcza, że Mars w Baranie – jest w ruchu wstecznym. Każdy dobry żołnierz wie, że czasem dobrze jest wycofać wojsko, żeby nie tylko wygrać bitwę, ale również i wojnę… Ważne aby – całkowicie nie zmieniać kierunku, ale go nieco zmodyfikować. Zrobienie czegoś w nieco inny sposób niż dotychczas, może wiele zmienić, ułatwiając życie sobie i osobom wokół.

Słońce przenosi się do Skorpiona 22 października (wcześniej niż zwykle, ponieważ rok 2020 jest rokiem przestępnym), to zintensyfikuje nasze emocjonalne bycie, i bardziej dopasowuje się do energii Merkurego w Skorpionie. Kiedy Słońce przebywa w Skorpionie – interesuje nas wszystko, co jest ukryte, tabu, tajne lub stłumione, wyparte. W Wadze dążyliśmy do równości i sprawiedliwości. *Jednak kiedy Słońce ☀ jest w Skorpionie instynktownie wierzymy, że życie po prostu nie jest sprawiedliwe. Naczelną zasadą Skorpionów jest „pragnę”. Skorpion jest oznaką głębi, intymności i skrajności uczuć. Powierzchowność po prostu nie wystarczy dla Słońca w Skorpionie. Znaki te nie cieszą się dobrą opinią pośród innych przedstawicieli zodiaku. To prawda. Na Skorpiony należy uważać, tak jak w przyrodzie, bo nadepnięte ( nawet jeśli przypadkiem) żądlą śmiertelnie. Wenus wkroczy do Wagi 27 października, gdzie miłość – wszystko zwycięża – I żyli długo i szczęśliwie – niczym w dobrej bajce – wszystko musi się dobrze skończyć. Problem polega na tym , że życie nie ma końca … . Waga lubi towarzystwo innych, chcąc być ogólnie bardziej towarzyska i mniej wybredna lub krytyczna niż Panna. Jeśli dobrze przerobimy wymagania Wenus w znaku Panny ( czyli jej obecne położenie) będziemy cieszyć się efektami swojej pracy podczas jej tranzytu w znaku Wagi. Może nawet otrzymamy gratulacje. Podczas tego tranzytu Wenus będzie w opozycji do przeciwległego znaku Barana i w efekcie do Marsa. Idealny moment na konfrontację „Ja z Ty do My”, czyli – Ja to inny Ty. Oczywiście nie będzie tak różowo, ale nawet ciekawie. Bo naturalne przeciwieństwa się przyciągają, uzupełniają i pragną pomimo różnic i odmiennych zdawałoby się – kierunków działania. To związek kobieta – mężczyzna, archetypowo związek anima/animus. “Z tym największy jest ambaras, żeby dwoje chciało naraz” (Tadeusz Boy-Żeleński)

Wreszcie czeka pełnia księżyca w Byk 31 października zakończy bardzo intensywny i pełen emocji miesiąc. Uff, Byk Full Moon to także Blue Moon – drugi z dwóch pełnych księżyców występujących w ciągu jednego miesiąca. Niezwykłe powtórzenie cyklu księżycowego powoduje, że październik będzie ogólnie bardziej intensywny od innych miesięcy w roku. Dla niektórych będzie to monumentalny okres, w życiu który wyznacza punkt zwrotny, w którym będziemy mogli zmierzyć postęp (lub upadek) pewnego aspektu naszego życia. Dla innych może po prostu być tak, że istnieje silniejszy nacisk na emocjonalne wzloty i upadki – lub na życie, które jest dużo pełniejsze niż zwykle, czy to z ludźmi, czy z planami, prośbami lub obowiązkami.

*** Życzę wszystkim dobrego miesiąca. Pamiętajmy że system, to wyłącznie potencjalne możliwości i tylko my zdecydujemy którą z nich wybierzemy !

Tranzyty październik