Merkury, Uran w znaku Byka „Życie na giełdzie”

Tranzyt 27.04.2020


„Życie na giełdzie”
Pieniądze są cudowne! Posiadanie pieniędzy to konieczność! Posłuchajcie i dobrze zapamiętajcie: w ubóstwie nie ma nic szlachetnego. Byłem bogaty i byłem biedny i wierzcie mi: wolę być bogaty.
Wilk z Wall Street
Dziś jeszcze Księżyc przebywa w znaku Bliźniąt, które z natury zmienne, jak sam Księżyc, kombinują, buszują w sieci, ewentualnie spacerują, gdzie mogą.
Nadchodzący tydzień upływać będzie pod wpływem Merkurego, który już jutro opuści znak Barana, aby przenieść się do znaku Byka. Możemy wypuścić zwierzęta z obory, a bydło na pastwisko. 👍
Merkury, pośrednik po świecie ludzi i Bogów, oraz zmarłych, wraz z Uranem, wywoła ekonomiczną – burze mózgów. Mogą to być genialne nowatorskie – pomysły. Albo zwykła utopia. Potrzeba matką wynalazków. Tak mówi przysłowie.
Uran to planeta indywidualistów, ale i ekscentryków dziwaków, (obejrzyj film Komedia małżeńska, kloszard z dworca Centralnego ) mistrzów rewolucji, geniuszów elektroniki i zdobyczy cywilizacyjnych, naukowców, wolno-myślicieli, Głupiec w kartach tarota to też Uran. Mars w Wodniku, uwielbia stanowić własne prawo. Jest jak rakieta z atomowym napędem. Odkrywca. Wolnomyśliciel.
Przy tych tranzytach.
Nerwy mogą stawać dęba, albo być jak napięta struna.. Trudno przy tym „nie pękać”.
Zmiany.
Nawet „trąby” elektroniczne, będą uśmiechać się do kamery. I próbować działać zdalnie. Handel w sieci. Elektroniczny pieniądz, realny produkt z automatycznej skrzynki paczkomatu, do drugiej skrzynki.
W nadchodzącym tygodniu stary czas Kronos , zderzy się z nowym wymiarem egzystencji.
Kwadratura, Merkurego z Saturnem. Dosłownie, pozbawi oddechu. Skłani tudzież do buntu, co może zszokować finansową grzywną. Merkury ( służby porządkowe) z Uranem w komitywie. Będą wlepiać kary – z kosmosu – i z zaskoczenia.
Merkury, na starcie w znaku Byka. Popadnie – w konflikt ze starym autorytetem. Wodnika. Uczeń o świeżym spojrzeniu, ganiony przez starego profesora.
Stare kontra nowe. Stary wymiar, nowy wymiar. Pozornie zatrzymując, przyspiesza.
Saturn, to nie tylko symbol ołowiu i Soboty ( Saturday) , ale niegdyś Bóg – „złotej ery” . W Wodniku. Wszelkie odkrycia, traktuje bardzo serio. Te pożyteczne, i szkodliwe. Czyni je oczywiście praktycznymi przedmiotami masowego użytku. Te gadżety znamy wszyscy, a poznamy jeszcze i nowe.!
Początek „kosmicznego StarLink” – nowa technologia „jak w niebie tak i na ziemi”. „Jak na górze tak na dole”. Znaczy – Dosłownie. Sztuczna konstelacja. Naukowa astrologia. Będzie sterować naszymi umysłami, wyborami, w rezultacie samopoczuciem, zdrowiem, całym życiem. Dla starożytnych astronomów StarLink byłby prawdziwą zagadką.
Merkury z Uranem w znaku Byka ruszy z posad – „bryłę świata”.
Tym razem chodzi o pieniądze, kredyty, ekonomię życia. Zawsze chodziło o władzę.
Saturn nas zamyka i spowalnia. Uran nakręca i popędza.
Czas, to stara łódź w którą uderzają pioruny Urana, i robią w niej dziury. Zatykamy je starociami które mamy obok. Gdy ich zabraknie, wsadzimy w te ekonomiczne dziury – siebie.
W tym tygodniu.
Możliwa jest zmiana pracy, z statusu zatrudnionego, na bezrobotny. Zmiany na koncie. Awaria banków. Lub reorganizacja systemów. Tudzież obietnice szybkich pieniędzy.
Saturn w kwadracie do Merkurego – nie umożliwi nam „powrotu do przeszłej normalności”.
Profity. Korzyści. 
Tranzyt Merkurego w koniunkcji z Uranem i Słońcem przez znak Byka, to również szereg nowych pomysłów i okazji do wykorzystania. Gwiazdy zachęcają, aby wyzbyć się rutyny i zasad. Nawet najdziwniejsze – pomysły mają szansę realizacji. Trzeba grać, żeby wygrać. Trzeba próbować, żeby trafić.
Kwadratura Merkurego z Saturnem, to również, ciężar i przemęczenie psychiczne. Trzeba będzie pracować o wiele więcej i trudniej.
Księżyc w tygodniu, w którym czeka nas wielka majówka, kolejno odwiedzi znaki: Raka, Lwa i Panny. Księżyc, …i, rośnie. Mogą więc rosnąć nasze nowe plany, albo frustracje.
 Miłość 
Aspekty sprzyjają miłości platonicznej, eksperymentującej. Koleżeńskiej. Pamiętajmy, ze Mars w Wodniku lubi udziwniać sobie w uczuciach i w seksie. Kocha wolność we wszystkim. . Zapewne czytał też „Sztukę kochania”.
Wenus w znaku Bliźniąt, to uciechy i miłość, o intelektualnym podłożu, cenniejsza niż związek cielesny. „Chce być… twoja koleżanką” Jeśli miłość, to zgodnie z symboliką karty tarota – Kochankowie.. Jeszcze przed, wyborem, i przed określeniem przyszłości związku. Czy, ma to być, matka, żona, czy kochanka? Wenus w Bliźniętach, ceni sobie związek w którym będzie mieć o czym pogadać z partnerem. Nudzi ją sam seks bez gadania.
Planety osobiste: Mars, Wenus, Merkury + światła Horoskopu, Księżyc, i Słońce . Zachęcają żeby w nadchodzącym tygodniu, żyć chwilą. Carpe Diem.
Czytać, uczyć się czegoś nowego, kopać w ziemi, upiększać ogródek. Zrobić sobie domowe SPA. Zadbać o piękno w domu. Nauczyć się gotować i uczynić z tego sztukę! Wykorzystać czas na spacer, spotkanie w gronie koleżanek, kolegów. Zrobić coś szalonego. Czego nigdy się nie robiło. Na przykład zaśpiewać w sieci, czy na balkonie.
Pieniądze 
Czyńmy, to na podobieństwo Bohatera z filmu „Wilk 🐺 z Wall Street” , z taką różnica, że zamiast Wall Street, wstawiamy, swoje imię. Życie, to nieustający hazard, ryzyko strat, zysków, ścigania i bycia ściganym. To giełda papierów wartościowych i śmieci. Ktoś zyskuje, ktoś inny niż my, traci na wartości.
Opera
Baron Cygański i aria „Wielka sława to żart, błazen króla jest wart, władza toczy się w krąg, z rąk do rąk”. Skoro śpiewano o tym onegdaj. To znaczy, że rządzi nami cykliczność Koła Fortuny. W tarocie nr 10. W astrologii cykliczność i powrót planet do miejsc w których rozpoczęły one drogę do sukcesu, bądź katastrofy.
Jako że Neptun, nadal wodzi – nas na pokuszenie – i rozmywa granice – tego co widzialne i niewidzialne: myli drogi, plącze słowa, deformuje sens istnienia, możemy czuć się zagubieni. Próbując ominąć to, od czego nie można uciec. Neptun w znaku Ryb, to czas kiedy potrzebujemy być z sobą, zanurzeni w zbiorowości wspólnej karmy. Samsary. ( można wierzyć, bądź nie… wierzyć, jak w niebo, piekło, albo, darwinizm, wielki wybuch)
Dystans, który tak mocno uwidocznił się w naszym życiu, choć przymusowy, daje pewien wgląd w siebie.
Maski 🎭, jako symbole.
Nałożone na usta i nos. Nie te karnawałowe.
Brak nosa , brak orientacji. Brak ust, brak głosu.
Karmicznie…?
Nie mówienie prawdy. Fałszywe oskarżenia i deklaracje. Toksyczne słowa. Plotki. Mówienie źle o sobie nawzajem. Strach. Wstyd ( dlatego gdy powiemy coś głupiego, łapiemy się za usta 💋) Nie dostrzeganie problemów innych ludzi. Nie dotrzymywanie słowa. Bycie niemym obserwatorem. Bez prawa głosu. Śmierć przez uduszenie.
Maski paradoksalnie wybudziły nas z letargu. Wreszcie mamy oczy.
Sprawdź, ilu ludzi obserwujesz z zainteresowaniem codziennie na ulicy z balkonu. Nie tylko w sieci.
Widzisz ich? Obserwujesz, nawet własne nawyki. Dostrzegasz przechodniów na ulicy?. W sklepie dokonujesz świadomych zakupów, bo brak kasy może nadejść już niebawem. Zwracasz uwagę na sprzedawcę. Na ręce, oddech, oczy . Na ludzi, co 2 metry. Bo wcześniej byli za blisko, żeby ich dostrzec.
Czy warto mówić – o niczym – w miejscu publicznym, tracąc oddech?
Maska publiczna, maska zbiorowa. Symbol ukrycia tożsamości, z powodu jakiejś przywary, czy rozpusty. Tak było dawniej. Bycie niewolnikiem pozbawionym prawa głosu. Albo, bierności – po co się angażować.
Usta, są symbolem przekazywania informacji. Możliwością Krzyku!
Usta, i nos, to również rejony intymne (w Islamie w przypadku kobiet) . Maska na ustach to knebelek, kaganiec – zamordyzm. Przymusowa ochrona – przed sobą nawzajem. Maska na ustach, to niemy krzyk. Przestępcy i porywacze zaklejają ofiarom usta 💋
Oczywiście naszym porywaczem jest – wirus – i, strach przed karą. Syndrom – odciętego języka. A także bycie DOBRYM dla innych i nie „karmienie” bezobjawową trucizna z ust do ust.
W pozytywnym aspekcie, to – komunikacja na poziomie oczu i duszy, bez używania słów. Albo, ich znikomej ilości.
Oczy są zwierciadłem duszy.
Doceń tą przejściową sytuację, z innego punktu widzenia. Spoglądając w oczy drugiemu człowiekowi, bez rozpraszania się na inne szczegóły, jego twarzy. Na przykład, wytrenowany wy-pozowany uśmiech. Gestykulacja twarzy. Miny. Jakież to ważne rozpraszacze. Nawet najbarwniejsza maska tego _ nie zastąpi. Gdy oczy spoglądają fałszywie. Wyobrażacie sobie aktora w masce 😂🙄 poza tym szczegółem – kiedy gra lekarza?
Jak by wyglądał nasz ulubiony film, z aktorami w maskach od nosa… do ust i brody?!
Pozostaje nam jeszcze zdalna komunikacja, niczym rozmowa z duchami 😉
Wszystkim życzę udanego tygodnia 🍀 radości, miłości ❤️ i udanego weekendu.

* od dziś wieczór Pluton ♇ rozpoczyna tak zwany ruch wsteczny. Być może jest to zapowiedź, że Pan podziemi, zapomniał zabrać, przeznaczonych do Hadesu, albo zwolni tempo zarazy! Czymkolwiek ona jest. Istnieje również możliwość – mutacji zarazy, w coś innego. Gdy Pluton rozpocznie wielki powrót, może nastąpić kolejne uderzenie! Ok 6 października 2020