Nów w znaku Koziorożca – Zaćmienie ?

Długotrwałe przekonania mogą nie być zakorzenione w rzeczywistości

Księżyc w nowiu w czwartek, 26 grudnia 2019 r., Przy 4 ° Koziorożcu, jest pierścieniowym zaćmieniem Słońca. To zaćmienie Słońca, nie jest straszne, ani pechowe, ponieważ Słońce i Księżyc współgrają z Jowiszem, planetą wzrostu, obfitości i ekspansji. Przełamuje pewne głęboko zakorzenione wzorce.

Cóż wszyscy im ulegamy, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. 
Podświadomość czuje się zagrożona i sięga do znanych nieaktualnych (starych programów ) sposobów na zupełnie nowe sprawy, czy relacje które uległy zmianie. Saturn planeta czasu ostatni raz przebywała w tym samym miejscu co dziś – w Koziorożcu – w roku 1989. Warto cofnąć się w czasie i przyjrzeć się okolicom zdarzeń które właśnie teraz wydają – plony! 
Dzisiejszy nów 🌑  przypada na końcówkę roku, czas kiedy wszystko się podsumowuje i zakańcza. Tak się jednak złożyło, że w starym roku sadzimy ziarna nowego. Może – kolejnego trzydziestolecia? 
Ten nowy Księżyc w Koziorożcu, jest obiecującą zapowiedzią, ponieważ pobłogosławił go Jowisz i Uran w znakach ziemi. Piękna koniunkcja Księżyca, Słońca i Jowisza w dość trudnym i wymagającym znaku ziemi ! 
Aspekty rokują pozytywnie, dla pozytywnych. Negatywnie, dla negatywnych. 
Wenus w znaku Wodnika, zachęca, abyśmy wyluzowali , i nie przywiązywali zanadto do własnych wyobrażeń, o sobie, o miłości, na temat pieniędzy, czy statusu społecznego . To związek Wenus uranicznej – wolnej, beztroskiej, i bezpośredniej. Wenus w Wodniku to również „kobieta na prąd” -, wirtualna przygoda. 
Ten Nów 🌑, zapowiada wiele nowości, ale…, na starym gruncie! To dobry omen. Podstawa jest. Można budować. Nie trzeba szukać czegoś nowego. Narazie. Wystarczy umieścić nowe w starej zabytkowej części miasta, niczym wieżę Eiffla w Paryżu. Nie trzeba rujnować okolicy, żeby realizować marzenia. 
Konsekwencje tego nowiu, ze względu na zaćmienie słońca będą dłuższe niż miesiąc (klasyczne 4 tygodnie) a mogą potrwać, nawet do lata…. 
Zgodnie ze słowami „co dziś zasiejesz, zabierzesz w czerwcu”. 
Nawet, jeśli to tylko wizje, ( z filmu) – komedii romantycznej – Family Man, warto mieć tę – wizję! Obudzić się i – ruszyć na lotnisko a nawet zrobić z siebie „błazna” w imię miłości. 
– A ty czego chcesz od życia? 
– Dobrze się zastanów!? Coś w tym stylu mówi do bohatera Family Man, ciemnoskóry „anioł”. 
I dodaje – sam tego chciałeś!!! 
Dobry aspekt do Urana doda skrzydeł możliwości i emocji, żeby przełamać stare wzorce. 
Księżycowe zaćmienie Słońca w Koziorożcu reprezentuje emocjonalną stronę ludzkiej natury jako silniejszą niż strona logiczna, mimo, że obie mogą być twórcze na własne, różne sposoby. Mówi się, że Księżyc odzwierciedla głębokie potrzeby, często ukryte przed powierzchnią, dużo bardziej widoczne podczas zaćmienia. 
Ta część ludzkiej natury, która mocno trzyma coś pod kontrolą, może teraz mieć mniej władzy. 
Jedna szansa, na wiele różnych sposobów . 
Dzięki połączeniu Słońca i Księżyca, Jowisz przynosi dary do Koziorozcowej smutnej stajenki: szczęście, optymizm, hojność- a także możliwości rozwoju! Pozwala na więcej entuzjazmu! Okażmy go! Aby po mimo trudności, zrobić wszystko, co możliwe, by w pełni doświadczyć egzystencji. 
Zaćmienie słońca, i trygon z Uranem w Byku, to niespodzianki i zaskakujące spotkania, czy nowiny. Dobre, w zależności od osoby i jej „programu”…. na życie.
Poza kontrolę! 
Kontrola służy upewnieniu się, że jesteśmy, kochani, ważni, widoczni, bezpieczni, że wciąż żyjemy. Jeśli tracimy kontrolę, tracimy władzę. A to oznacza „naszą śmierć” 🖤 
Można zamienić się „domami” , jak w filmie. Dwie poranione bohaterki, filmu Holiday. Wejść w skórę kogoś…innego na jakiś czas. Wyjść. itd. Wenus w Wodniku, zachęca do eksperymentów. Miłosnych również. Coś czeka – tuż za rogiem, na ulicy Przekonania 13/1.
Ponieważ Księżyc w nowiu pojawia się w naszym systemie wraz z częściowym zaćmieniem Słońca, jego skutki mogą trwać aż sześć miesięcy, zamiast normalnych czterech tygodni. Astrologia zaćmienia Słońca w grudniu 2019 r. Jest nawet obiecująca, ze względu na Jowisza! Najszczęśliwsza z planet jest w ścisłym związku ze Słońcem i Księżycem. Można liczyć nawet na cud, jeśli tylko zniesiemy świadomość tego, jak bardzo staliśmy się – dogmatyczni i skostniali! Przywiązani do obrazów, które dawno temu rozpadł się na kawałki. 
Idealny moment, aby ruszyć w podróż, albo w tej podróży (która już trwa) dobrze się bawić, zerwać z rutyną, zakochać się – w życiu – które mamy.. 
Czasem pod murami fortecy jest fajniej niż – w fortecy. 😇Przepełnionej starymi gratami przeznaczenia. 
🍀 Szczęście? Czy brak wyobraźni ?
Idealne aspekty, dla znaków powietrza i ziemi. Super – dla ognistych, ze względu na Merkurego w znaku Strzelca ( jeszcze 4 dni) , który każe nam wprowadzić się na wyższy poziom konwersacji, psotny Hermes dodaje lekkości, otwiera.. Potem zrobi się poważnie. Można się oświadczyć w sylwestra, cieszyć z konkretnych i wymiernych osiągnięć! Albo, czuć się – jak nigdy – samotnym na placu…. zabaw. Merkury w Koziorożcu z Uranem w Byku, zrzuci nam dobre pomysły wprost pod nogi. 
 Dla znaków Wody, po mimo trudnego roku, Mars w znaku Skorpiona daje potrzebnego uporu, waleczności i gotowości, aby wejść do wód płodowych – transformacji, i nie utonąć. 
Trochę trudniej będzie Rakom, Baranom i Wagom… Z tej oto racji, że ta cudowna koniunkcja niesie ze sobą – dla tych znaków, trochę mozołu, napięcia i zmian. Opozycji i kwadratur! 
Znaki Raka. Nie bardzo będą wiedzieć po której stronie barykady się – ustawić, żeby być na swoim raczym miejscu. Warto się nie forsować i unikać sporów. Dbać o zdrowie. 
Barany mogą odczuwać presję i zawodowe napięcie, a nawet zmęczenie. Ważne aby teraz trwały w stajence, z dobrą karmą. 
Wagi mogą czuć się przymuszone do akceptacji tego, że nie wszystko można ułożyć po – swojemu, a po cudzemu. 
Skorpiony, mają pięć minut, żeby dopiąć swego, i zawalczyć o ważne dla nich wartości , a Koziorożce, albo, osiągną szyty, w tle z dużą ilością – pewności , i pracy, albo, znajdą się w wieży, z której trudno cokolwiek ruszyć z miejsca… Życie pod presją. Niektóre z Koziołków czeka – uwolnienie! Pod warunkiem, że oddadzą, to co uważają za swoje, i podzielą się z „żebrakami”. Koziorożec, rządzi i będzie rządził -, jeszcze długo, dość solidną pięścią „tyrana”. 
………… 🌻
Karty z talii The Herberafter Tarot (Zielarski Tarot), zachęcają do tego, żeby nie dać się czarnym saturnicznym myślom o starości, przemijaniu, nostalgii za czymś co odeszło. Pora aby zapalić kadzidła, i świece na choince, i z wosku, wziąć aromatyczna kąpiel i zaparzyć herbatę z ziół… Najlepiej odmładza radość życia i ziele Damiana 😉


Powodzenia 👍
Cieszmy się z tego co w okol nas, bo życie jest ciągła – zmianą