Bursztynowa kolekcja – Radość życia!

Bursztynowa kolekcja – radość życia. 
Nowa świąteczną kolekcja 💕 świąteczną z wysokiej jakości bursztynu bałtyckiego 👌😊
Bransoletki wykonane z dodatkiem pirytu, cytrynu, i kryształu zwanego „angielski włos”.
Kolekcja Bursztynowa z tego powodu, że bursztyn od wieków stanowił amulet, którym obdarowywano bliskie osoby i noszono przy sobie w długie zimowe wieczory a szczególnie służył jako magiczne antidotum na wszelakie czary i źle moce . Jako że w wiekach dawnych trzeba było nie lada sposobu żeby takowy bursztyn zdobyć, był on niezwykle cenionym talizmanem!


Nie było sklepów nadmorskich, brak mobilnej komunikacji – bursztyn był słońcem i południem lata który jakaś magiczna zaklęła w niezwykłym przedmiocie. Wierzono, że sam Bóg pozostawia je dla ludzi jako zapowiedź lepszych czasów i ochronę przed złem.
Bursztyn, od zawsze poświęcony słońcu, spełniał wybitna rolę!
Dziś bursztyn cenimy za jego pro zdrowotne właściwości 😊
Bursztyn emituje ujemne jony, a więc jest naturalnym jonizatorem powietrza. Aby zachować zdrowie i dobre samopoczucie stosunek jonów dodatnich do ujemnych powinien wynosić 5 do 4, jednak w dzisiejszych czasach, ze względu na pogorszenie jakości powietrza spowodowane zanieczyszczeniem środowiska, a także przebywaniem w otoczeniu szkodliwych fal elektromagnetycznych (bliskość sieci wysokich napięć, czy domowych sprzętów elektrycznych takich jak np. kuchnie elektrycznie, pralki, telewizory) narażeni jesteśmy na zbyt duże nagromadzenie jonów dodatnich, co powoduje, że nasze otoczenie jest nienaturalne i powoduje bóle głowy czy pogorszenie nastroju. 
Bransoletka noszona blisko ciała z bursztynu, niezwykle harmonizuje nas i nasze otoczenie!
SEROTONINA !!!! 
Zachowanie równowagi jonowej wpływa na wytwarzanie serotoniny – „hormonu szczęścia”, zapewniającego prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Im więcej jonów ujemnych, jest wokół nas, tym czystsze jest powietrze, którym oddychamy i lepsze jest nasze samopoczucie.

Jony ujemne mają więc nieoceniony, dobroczynny wpływ na organizm: wzmacniają pracę serca, stabilizują procesy oddychania, wzmacniają kości, obniżają ciśnienie.W dawnych wiekach wierzono, że sproszkowany, położony pod pościel bursztyn leczył bezsenność.

CHRONI PRZED ZŁYM OKIEM ! 

Istnieje również wśród niektórych przekonanie, że noszenie bursztynu od wieków przypisywało się szczególną moc i stosowano jako amulet przynoszący szczęście i ochraniający przed „złym okiem”. Do dzisiaj przetrwała wiara, że kamień ten wpływa pozytywnie na psychikę, pobudza kreatywność i siły twórcze.

Widać więc, jak bardzo wszechstronne zastosowanie ma ten słoneczny „kamień” i jak przyjazny jest dla człowieka, który od lat na różne sposoby wykorzystuje jego niezwykłe działanie.naszyjników z bałtyckich bursztynów może ustrzec przed rakiem, jest skuteczne w leczeniu tarczycy, łagodzi stres a także uruchamia naturalne siły samoleczenia organizmu.

Zapraszamy kolekcja limitowana – posiadamy zaledwie pięć bransoletek, które jak zwykle wykonane zostały z niezwykłą i „magiczną” intencją