Magia Ametystu

Ametyst jako minerał jest doskonały w każdej postaci! Co nie oznacza, że Szczotka – zwłaszcza ta o dużych krysztalach – nie posiada zdecydowanie więcej aktywnej energii niż surowa bryłka, czy kamyczek szlifowany, czy nawet kula. Szczotka ametystowa, posiada wiele kryształów obok siebie, kryształków stożkowych, które generują w otoczeniu najwięcej pożądanej energii ametystu, a tym samym bardzo wydajnie wpływają na naszą przestrzeń życiową!
Będąc w tym roku na wakacjach i zwiedzając polskie wybrzeże, miałam okazję do odwiedzin kilku firm, i oczywiście hoteli. W kilku z tych miejsc, które z ezoteryką i „zabobonami” – nie mają nic wspólnego, w swoim wnętrzu, i na biurku prezesa, na ladzie w sklepie, w recepcji, na szafkach z dokumentami – zauważyłam piękne i różne okazy minerałów, głównie kojarzone z biznesem, ale nie tylko z biznesem. To były minerały z serii „posiadam przyjaciół, i sam jestem jednym z nich”. Były to głownie kamyczki odpowiadające za udane relacje międzyludzkie 🙂
Udane związki i relacje z innymi ludźmi budują, i wzmacniają nas samych i nasze plany i projekty. 
Były to duże Kryształy górskie, szczotki ametystu i cytrynu, turmaliny, Kwarc różowy, a nawet piękny okaz angelitu. Wiele z tych kamieni, po prostu sprawiało wrażenie – dekoracji, albo, było czymś w rodzaju, akcesorium na biurku na dokumenty itp. W każdym razie nie budziły sensacji ale ich właściciele mieli z nich dużo dobrej energii i prosperity, co można było dostrzec bez problemu: bogate firmy, luksusowe biura i drogie hotele!!
Pomyślałam – jest moc 👌
Byłam nieco zaskoczona, ale pozytywnie, w związku z wzrastającą ludzką świadomością, i tym, że coraz więcej ludzi potrafi korzystać z dobrodziejstw, dobrej jakości minerałów.
Ametyst , to jeden z moich faworytów pośród minerałów.
W rytuałach związanych z ametystem używamy; fioletowej świecy, olejki z kwiatów o fioletowej barwie, np. lawendowy. Możemy zapalić lawendowe kadzidełko. 
Ametyst według medycyny holistycznej spełnia bardzo ważną funkcję dla zdrowia zarówno duchowego, jak i fizycznego. Znacznie przyspiesza powrót do zdrowia, a także, po przeżytej traumie i żałobie. Jak żaden inny minerał nie leczy, ba, ametyst wyciąga ze szponów wszelkich uzależnień , nie tylko alkoholowych , ale wszystkich. I jest bardzo skutecznym remedium na tego typu sytuacje życiowe. 
💜  Ametyst łączy w sobie czakrę podstawy i trzeciego oka, stąd jego ogromna siła, która buduje w nas ducha i wspiera ciało w sposób niewidzialny i transcendentny. To kamienie jasnowidzów i wróżek, jak niewiele innych bardzo skutecznie, od tysiącleci łączy w sobie sacrum i profanum!!
Pozwala przywołać do swojego życia dobre duchy i anioły!

Ametyst w naszej kolekcji minerałów i biżuterii z kamieni szlachetnych.

💜  Ametyst mocno dostraja nas do tego co dzieje się w okół nas, uczy intuicji, otwiera na niewidzialny głos z wewnątrz naszej najgłębszej istoty. 
To jeden z najlepszych amuletów przynoszących szczęście i odwracający pecha. Wyprasza z naszego życia – zło, i niekorzystne przywiązanie. 
Jest naturalnym energetyzatorem. 
🧚‍ Chroni nas przed wampirami energetycznymi, i osobami które źle nam życzą! Chronią naszą życiową przestrzeń i strefę komfortu. 
Natomiast chyba mało rozpowszechniona jest ta cecha Ametystu która odpowiada jego szczęściu w grach losowych i tak zwanych korzystnych zbiegach okoliczności. To prawda, ametyst trzymany w dłoni zwiększa szansę na wygraną w grach, a także wspomaga w podjęciu, akurat trafnych decyzji, niby zbiegiem okoliczności. 
💜  Ametyst to również jeden z niewielu minerałów, o którym wzmianki znajdziemy w Biblii. W średniowieczu stał się szczególnie pożądany poprzez najwyższych rangą duchownych oraz ważne w Kościele osobistości. Ametystem ozdabiano również wszelkiego rodzaju dewocjonalia, a w szczególności krzyże. Co więcej, jedna ze świętych uznawanych przez Kościół głosiła teorię, iż minerał zapewni powodzenie ciężarnym oraz pozwoli im na wydanie na świat silnego, zdrowego potomstwa.

Piękny Ametyst z naszej kolekcji – zapraszamy do sklepu.


💜 Ametyst i jego właściwości lecznicze to niekończąca się ilość zalet. Specjaliści od medycyny naturalnej i niekonwencjonalnej zgodnie głoszą, że posiadanie ametystu pozwala na pokonanie bezsenności oraz skutecznie poprawia jakość naszego snu. Kamień ametyst to również amulet, który pomaga łagodzić obyczaje. Nadmierna nerwowość, różnego rodzaju stany lękowe oraz stresy nie od dziś leczone są przy jego użyciu.
Więcej o super właściwościach ametystu przeczytacie w książkach na forach internetowych. Polecam wypróbować jego energię „na własnej skórze”. Obecnie mamy w Bohemie, bardzo piękny okaz ( a nawet dwa) ametystu z pięknymi kryształami 🙂


Zapraszamy, Bohema-Alchemik, Poznań, Garbary 49 

od godziny 11.00 do 18.00 oprócz sobót.