Green Witch, Letnie Nowości

NOWOŚĆ ***🕷🍄🌿 NIESPODZIANKA
Czyli coś co czarownice lubią najbardziej 😁
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Słowo ” czarownica” niezmiennie prowadzi nas do słowa „magia” które bywa różnie rozumiane. Magia nie jest iluzją ani sztuczną manipulacją nienaturalnych sił. Przeciwnie: jest całkowicie naturalna. Polega na celowym i świadomym wykorzystywaniu energii natury w celu lepszego rozumienia otaczającego świata i dostrojenia się do jego energii 🌿

🧝‍♀️☘️

Zielona czarownica ściśle współpracuje z ziemią bez względu na to jaki ma dostęp do natury. Możesz mieszkać na czterdziestym siódmym piętrze wieżowca i nadal mieć silną więź z ziemią.

🧝‍♀️☘️

Duchy ziemi należą do najczęstszych sojuszników czarownicy. Mogą być niezwykle wartościowymi sojusznikami i pomocnikami w twojej praktyce. Duchy te to pewien rodzaj inteligencji lub świadomości związany z określonym miejscem, zjawiskiem atmosferycznym, rośliną, drzewem lub naturalnym obiektem, jak skała lub strumień. Czasem nazywane są dewami, wróżkami lub zwyczajnie duchami ziemi albo siłami🍃

🍄 Współpraca czarownicy z tymi duchami lub siłami przyrody zależy od tego, jak je postrzega. Zielone czarownice zwykle zgadzają się ze sobą co do tego, że nawiązywanie kontaktu z różnymi energiami natury i praca w zgodzie z nimi są kluczowymi elementami ich praktyki, a jednak zwykle robią to na swój indywidualny sposób. To kolejny dowód jak osobista jest to ścieżka.

*** Marian Green, autorka książki ” Wild Witchcraft i zwolenniczka ścieżki podobnej do filozofii zielonego czarownictwa obejmującego naturalną magię i dawne praktyki wiedźm , pisze:

>>> ” MAGIA JEST SZTUKĄ UCZENIA SIĘ ROZPOZNAWANIA NASTĘPUJĄCYCH ZMIAN : NATURALNYCH WZORCÓW PRZYPŁYWÓW I ODPŁYWÓW, OKRESÓW ROZWOJOWYCH, ZATRZYMANIA W MIEJSCU I WYCOFANIA SIĘ (…)
MAGIA UCZY NAS ODKRYWANIA, W KTÓRĄ STRONĘ PŁYNĄ FALE NATURY, NA JAKIM POZIOMIE ORAZ CO MOGĄ ZAOFEROWAĆ KAŻDEMU Z NAS W DANYM MOMENCIE ” >>>

☘️ To, jak postrzegasz duchy natury, zależy wyłącznie od ciebie. Mogą ukazywać ci się w postaci małych istot lub kul światła💫 ale możesz wcale ich nie widzieć, jedynie odczuwać pewne emocje lub doznania, przebywając w pobliżu drzew, kwiatów, kamieni lub innych naturalnych obiektów. Nie ma znaczenia, czy doświadczasz ich podobnie jak inni. Najważniejsze, abyś decydując się na współpracę z nimi, uhonorowała je jako swoich sprzymierzeńców, którzy pomogą ci się dostroić do świata natury oraz wnieść do swojego życia większą równowagę i harmonię.

🐌🐝🐜

Duchy natury możesz napotkać w różnych miejscach i kontaktować się z nimi na różne sposoby. Najprostszą metodą jest wyciągnięcie ręki i nawiązanie energetycznego połączenia z duchem rośliny a następnie poproszenie go o informacje na temat jej zastosowania i właściwości 💁‍♀️💫✨

🐝 
Eliot Cowan w swojej książce ” Plant Spirt Medicine” podkreśla, że każda roślina wyróżnia się specyficzną dla niej energią. Jej duch przekaże ci informacje lub dary, jakich potrzebujesz w danym momencie, a więc niekoniecznie będą się one wiązać z tradycyjnie przypisywanymi tej roślinie właściwościami. Nawiązując połączenie z różą, nie zawsze otrzymasz od niej w zamian energię miłości🌹 Jej duch może wyczuć jakąś inną twoją potrzebę i zaoferować ci coś , co ją zaspokoi.

🍃

Kluczem do pracy z duchami natury jest otwartość na to, co mają do zaoferowania, bez powziętych z góry założeń i oczekiwań. Warto się czasem odnieść do listy właściwości magicznych związanych z poszczególnymi roślinami, aby uzyskać ogólne wyobrażenie o tym, czemu może służyć ich energia, ale znacznie lepiej nawiązać bezpośredni kontakt💁‍♀️ z duchem rośliny, aby uzyskać osobistą interpretację jej energii oraz informacje na temat jej zastosowania.

🐬💁‍♀️🌿
Zielona czarownica nigdy nie zakłada z góry, że coś wie , nie upiera się przy swojej racji ani nie wyciąga pochopnych wniosków a raczej zanurza się w swoich osobistych doświadczeniach i pogłębia swoje rozumienie konkretnych żywiołów, procesów lub sytuacji. ( W rozdziale 3 znajdziesz serię ćwiczeń służących zdobywaniu informacji i odbieraniu energii za pośrednictwem zmysłów oraz różnego rodzaju techniki interakcji z naturą i pozyskiwaniu wiedzy od duchów roślin.

OŁTARZYK ŻYWIOŁÓW 😉 *** 🔥🌪🌬💧

🌟 Ołtarzyk to miejsce, w którym jesteś w stanie się połączyć z jednym lub ze wszystkimi czterema żywiołami. Tworząc ołtarzyk wody, możesz na nim umieścić kryształowy kielich z wodą, małą fontannę, muszle, kamienie rzeczne oraz zdjęcia wodospadów, krajobrazów w deszczu lub spokojnych jezior. Ustaw te obiekty na miękkim niebieskim szalu i postaw na nim także jeden lub dwa przezroczyste kryształy kwarcowe reprezentujące lód🌬

🔥 Ołtarzyk ognia może się składać z czerwonych lub złotych świec ułożonych na szkarłatnej tkaninie , a także małej miedzianej lub mosiężnej figurki lwa albo smoka🐉

*** Bardzo ważnymi częściami tworzenia ołtarzyka są zastanowienie się nad tym, co oznacza dla ciebie dany żywioł, oraz zebranie przedmiotów kojarzących się z uczuciami, które w tobie wzbudza.

💁‍♀️🕷
PAMIĘTAJ JEDNAK …że taki ołtarzyk to nie to samo co ołtarz , który jest miejscem skupienia, służącym zielonej czarownicy do praktyk duchowych. Przechowujesz na im narzędzia i akcesoria, których używasz do czarów lub rytuałów, i wykonujesz przy nim swoje rzemiosło. Ołtarz nie musi się znajdować w stałym miejscu . Wiele czarownic tworzy tymczasowe ołtarze w lokacjach, w których chcą praktykować. Podczas gdy ołtarzyki mogą służyć oddawaniu czci bóstwom lub żywiołom, ołtarz będzie praktyczniejszą przestrzenią roboczą. Wiele zielonych czarownic wyznacza sobie miejsce na ołtarz, rozścielając na nim wybraną tkaninę . W tym wypadku sama tkanina staje się ołtarzem, niosąc ze sobą energię związaną z powtarzanymi praktykami duchowymi.

💁‍♀️😁🕷

☘️ Zielone czarownice kierują się intuicją i dlatego nie zawsze wykonują swoje rytuały lub zaklęcia w tym samym miejscu. Wybierają raczej takie, które wydają im się właściwe dla określonych celów. Oznacza to, że nawet stół warsztatowy lub rzemieślniczy może im czasem służyć za ołtarz 🙃
*******************************************************************
😏KOCHANI MAM NADZIEJĘ , ŻE TEN JAKŻE KRÓTKI WSTĘP zachęci Was do zapoznania się z tą wspaniałą książką, w której znajdziecie o wiele wiele więcej niż przedstawiony powyżej opis, przede wszystkim odnajdziecie tu masę wskazówek co do tego w jaki sposób ukierunkować osobisty potencjał magiczny a więc wydobyć z każdej bądź każdego z Was potencjalnego maga bądź czarownicy ten unikalny potencjał , niepowtarzalny u nikogo innego, którym możecie posługiwać się w swojej magii.