„Niebieskie królestwo ziemi”… MOC CHALCEDON – u.

Cisza zawarta w słowach i łagodne błogosławieństwo.

Nowa dostawa przepięknych Chalcedonów znanych również pod nazwą Agat Korona. O ich dobroczynnych właściwościach, poza urodą – nie trzeba wiele się rozpisywać ponieważ znane są naszym klientom. Ale dla przypomnienia klika przydatnych informacji o które zawsze Państwo pytacie….

W starożytności agat był wysoko ceniony jako talizman lub amulet. Mówiło się, że ugasi pragnienie i chroni przed gorączką. Perscy magowie używali agatu, by zmieniać burze. Słynny zbiór od dwóch do czterech tysięcy misek agatów zgromadzonych przez Mithridatesa, króla Pontu, pokazuje entuzjazm, z jakim traktowano agat. Miski z agatu były również popularne w Cesarstwie Bizantyjskim. Kolekcjonowanie misek agatowych stało się powszechne wśród europejskiej rodziny królewskiej w okresie renesansu, a wiele muzeów w Europie, w tym Luwr, ma spektakularne przykłady.
Chalcedon jest kamieniem stabilizującym, i przywracającym rownowagę – duchową, psychiczną, oraz wszelkie zaburzenia między ciałem, umysłem i duszą.
Uspokaja rozgniewanych, zwłaszcza w cieżkich przypadkach wewnętrznego niepokoju; łagodzi agresję i irytację. Ma właściwości oczyszczające aurę i stablilizujące emocje. Niegdyś zawieszony na szyi magów, chalcedon odganiał zwodnicze iluzje. Sprowadza na drogę prawdy, a że każdy ma własną prawdę ponoć jego obecność w naszym otoczeniu pozwa;a odnaleźc siebie na nowo.
Kamień ochronny talizman!
Kamień ten chroni przed negatywnymi wpływami, pozwalając wnikać tylko tym pozytywnym; przyczynia się do zwiększenia sił witalnych, wytrzymałości i wytrwałości. Rozwija dobre nastawienie do świata, serdeczność i życzliwość. Przez rdzenną ludność amerykańską był uważany za święty kamień – wierzono, że zwiększa poczucie braterstwa i dobrej woli.Chalcedon przemienia stany melancholijne w radość, łagodzi wątpienie w siebie, wprowadza otwartość i entuzjazm.Jest to dobry kamień przywracający spokój i jasność umysłu, pobudza także zdolności telepatyczne. Ze względu na swoje właściwości równoważące, jego obecność wskazana jest w chaotycznym otoczeniu np. jako przycisk do papieru albo element dekoracyjny – wprowadzi harmonię i porządek w głowach systematyzując pracę.
Ten fantastyczny minerał jest skutecznym amuletem chroniącym przed niebezpieczeństwami powiązanymi z wodą, takimi jak np. utonięcie. Jest tarczą odbijającą negatywną energię skierowaną do noszącej go osoby. Odpędza koszmary i pozwala pozbyć się strachu przed ciemnością. Jako talizman przynosi szczęście w sprawach sądowych i ogólnie związanych z prawem, zapewnia zdrowie i bezpieczeństwo – także w podróżach. Używany w celu odnalezienia w sobie siły, zyskania energii i przyciągania sukcesów w przedsięwzięciach.

Działanie chalcedonu na ciało: przynosi ulgę w bólach szyi, migdałków i problemami ze strunami głosowymi. Ochrania przed infekcjami i wszelkimi innymi rodzajami zapaleń.
Chalcedonowa woda jest pomocna w zwalczaniu chrypki. Przynosi ulgę w problemach z woreczkiem żółciowym, śledzioną i układem krążenia. Pomaga na otwarte rany, pobudza laktację a także ułatwia odnalezienie instynktów macierzyńskich.

Reklamy