Królestwo minerałów. CZARNY TURMALIN wiele cennych informacji.

„Kamień który mówi”

Otóż, starożytni ponoć magowie wielce polegali na Czarnym Turmalinie, znanym dziś jako Szerlit, aby chronić się przed siłami i energiami, których nie znali. Zwykle utożsamiano owe nieznane zjawiska z demonami ziemi oraz rzucaniem klątw, uroków i zaklęć skutecznych niczym … stu diabłów.
Dziś posiadamy sporą wiedzę na temat energii (nauka trochę tego wydobyła z mroków niewiedzy) smogów energetycznych, promieniowań. Ale Turmalin Czarny jest nadal czczony jako główny nadrzędny talizman ochronny, i psychiczna tarcza, odrzucająca i rozpraszająca negatywne energie, wszelkie pasożytnicze byty lub siły niszczące, ale również nasze emocje – bo głównie to o nie TU CHODZI.
Raz zaszczepiony w naszych głowach i emocjach wirus „złego oka” pozostaje w wyobraźni kreśląc w umyśle nowe „demony” (znane również w psychologi behawioralnej i poznawczej). Przy okazji polecam film „Klucz do koszmaru” naprawdę warto obejrzeć nim uwierzymy w moc MAGII.

DLACZEGO jest taki ważny ceniony poszukiwany ?

Uznaje się dziś, że czarny turmalin ochrania przed promieniowaniem i zanieczyszczeniami środowiska i jest bardzo przydatny wręcz niezbędny o czym już wspomniałam – w oczyszczaniu i neutralizowaniu własnych negatywnych myśli i wewnętrznych konfliktów oraz przekształcaniu ich w pozytywną, użyteczną oraz twórczą energię. Dlatego Turmalin zaliczany jest do kamieni mocy.
Czarny Turmalin jest również potężnym kamieniem uziemiającym, elektrycznym z natury, zapewniającym połączenie między Ziemią a ludzkim duchem.

WAŻNE.

Energia czarnego turmalinu jest wspomagająca i wyrównuje centra energetyczne ciała i kanały uzdrawiające światło w całym systemie. Promuje poczucie władzy i pewności siebie, pozwalając na bardziej przejrzysty, bardziej obiektywny obraz świata. Daje siłę tym, którzy muszą żyć lub pracować w trudnych bardzo warunkach, sytuacjach życiowych i emocjonalnych.

HISTORIA, CHEMIA . itp.

Chociaż Turmalin można znaleźć na każdym kontynencie, drobne kryształowe okazy, a niekiedy wręcz klejnoty są nadal uważane za rzadkie i mogą być dość drogie.
Jego ogromna popularność jako kamienia rozpoczęła się w 1876 roku, kiedy mineralog i jubiler George Kunz sprzedał zielony Turmalin z Maine do słynnej Tiffany and Co. w Nowym Jorku, a jego popularność rozeszła się. Niedawno stał się ulubieńcem metafizycznych kolekcjonerów i praktyków ze względu na wszechstronne właściwości energetyczne, wszystkie jego odmiany wraz z jego czarną odmianą.
Turmalin należy do złożonej rodziny borokrzemianów glinu zmieszanych z żelazem, magnezem lub innymi metalami, które w zależności od proporcji składników mogą tworzyć czerwień, różowy, żółty, brązowy, czarny, zielony, niebieski lub fioletowy. Jej pryzmatyczne, pionowo prążkowane kryształy mogą być długie i smukłe lub grube i kolumnowe, i mają wyjątkowo trójkątny przekrój. Często różnią się koloryzacją w obrębie pojedynczej próbki, podłużnie lub w przekrojach i mogą być przezroczyste lub nieprzezroczyste. Nazwa Turmalin pochodzi od starożytnego syngaleskiego słowa turmali , co oznacza „mieszany kolor szlachetnego kamienia” lub turamali , co oznacza „coś małego od ziemi”. Warto więc wspomnieć, że turmaliny – zwłaszcza kolorowe ich odmiany bywają małe, a ich ceny dość wysokie.

Najczęściej spotykanym gatunkiem Turmalinu jest Szerlit, który stanowi dziewięćdziesiąt pięć procent całego rodzaju Turmalinu. Jest czarny, a czasami to głęboki bardzo niebieski tak głęboki, że wydaje się czarny. Termin Scherlit był używany przed 1400, nazwany od miasta w Saksonii, Niemcy, gdzie Czarny Turmalin został znaleziony w pobliżu kopalni cyny.

Igły Czarnego Turmalinu, lub Szerlit, można również znaleźć w krysztale górskim – zwanym Turmalinem lub Turmalinem Kwarcu. Obecnie mamy jeszcze w Alchemiku kilka okazów takiego połączenia turmalinu czarnego z kryształem białym. Swojego czasu posiadaliśmy w sprzedaży przepiękną kulę z czystego kryształu, z przepięknymi inkluzjami wewnątrz i nićmi czarnego turmalinu. Była to wyjątkowa perełka i wersja kolekcjonerska. Jakiś czas cieszyła nasze oczy aż dnia pewnego znalazła swojego właściciela.
Uważa się, że kombinacja jasnej bieli i promiennej czerni tworzy doskonałą polarność energii, manifestację sił światła i ciemności połączonych razem dla wspólnego celu. Jest uważany za symbol wielkiej fortuny i konkretne szczęście, więc osoba która zakupiła u nas ten piękny okaz połączenia obu kryształów zapewne jest szczęściarą.

Jedną z najbardziej wyróżniających właściwości Turmalinu jest jego zdolność do naładowania się elektrycznym po prostu przez ogrzewanie lub pocieranie.
UWAGA ! >>>
Po naładowaniu jeden koniec staje się dodatni, a drugi ujemny, pozwalając mu przyciągać lub odpychać cząstki kurzu lub kawałki papieru. Ta właściwość piroelektryki (od ciepła) lub piezoelektryczne (od ciśnienia lub pocierania) był dobrze znany holenderskim przedsiębiorcom z 1700 roku, którzy używali Tourmaline wyciągnąć popiół z ich rur Meerschaum, nazywając kamienną Aschentrekker lub „wyciągacz popiołu”.

Zastosowania METAFIZYCZNE i cele Czarnego Turmalinu.

Turmalin nazywany jest kamieniem szamanów a więc każdy szanujący się szaman powinien mieć ich sporą garść plus specjalną różdżkę, zapewniając sobie ochronę podczas czynienia rytuałów. Może być używany do podglądania „kamień który mówi”, i był tradycyjnie używany do wskazywania przyczyny problemów lub sprawcy oraz wskazywania dobrego kierunku, w którym można się poruszać.
Aby użyć Czarnego Turmalinu w rytuałach oczyszczenia i ochrony, trzeba stworzyć pierścień ośmiu małych naturalnych kamieni dla okręgu ochronnego lub miejsca na ołtarzu. Tak mówi tradycja…

Kamień MŁODOŚCI.

Czarny Turmalin jest doskonałym kryształem do medytacji i leczenia, jego struktura i skład chemiczny nadają mu cechy minerału który przywraca młodość i odnawia komórki ciała.

ZDROWIE.

Czarny Turmalin łagodzi ataki paniki, szczególnie spowodowane ciemnymi lub zamkniętymi przestrzeniami lub w miejscach, w których atmosfera jest przerażająca. Pomaga także kontrolować obawy przed wizytą u lekarzy czy dentystów, czego bardzo nie lubimy.
EMOCJE – WAŻNA SPRAWA !
Zaleca się noszenie przy sobie czarnego turmalinu, szczególnie dla ochrony w sytuacjach które generują negatywne stany emocjonalne, zrzucają ciężar odpowiedzialności, albo swoje problemy, narzekaniem na sąsiadów lub przed emocjonalnymi wampirami, którzy obciążają cię „spowiedzią” ale nie robią nic, aby poprawić swoją sytuację. Poza zrzucaniem z siebie na innych napięcia.
Jak KORZYSTAĆ i GDZIE ?
W miejscu pracy trzymaj czarny turmalin przez kilka minut, gdy potrzebujesz obudzić umysł lub kiedy potrzebujesz pełnej koncentracji. Zapewnia doskonałą ochronę przed zanieczyszczeniami środowiska, smogami elektromagnetycznymi i promieniowaniem związanym z telefonami komórkowymi, komputerami i innym sprzętem elektronicznym.
W PRZEMYŚLE.
W przemyśle Turmaliny są wysoko cenione jako obwody strojenia elektrycznego do transmisji częstotliwości telewizyjnych i radiowych. Są one używane ze względu na ich trwałość, ponieważ wysokie częstotliwości mogą być przepuszczane przez nie bez rozbijania, jak to czyni wiele kryształów.

Turmalin wzmacnia zmysł węchu i pod tym względem może również poprawić percepcję feromonów, co daje efekt afrodyzjaku, a nie wielu ludzi kojarzy ten czarny minerał z poprawą życia erotycznego !
Oprócz tego, ponoć przynosi ulgę w chorobach lokomocyjnych więc warto się zaopatrzyć w czarny turmalin przed długą podróżą.
Inną jego właściwością jest pomaganie sobie w przywracaniu blasku i połysku włosom i paznokciom – poprzez zabawę czy trzymanie czarnego turmalinu, którego kilka surowych bryłek znajduje się w naszym najbliższym otoczeniu.

ZASTOSOWANIE W w litoterapii.

Czarny Turmalin jest kamieniem oczyszczenia;
– oczyszczającym emocjonalne ciało negatywnych myśli,
– niepokojów, gniewu lub poczucia niegodności.
Pomaga w przezwyciężaniu nadużywania substancji i uwalnia wszelkie myśli samobójcze lub tendencje samookaleczające. Może to być korzystne w leczeniu zachowań obsesyjnych lub kompulsywnych oraz w znoszeniu chronicznego niepokoju.
Ten czarny skarb podobny do węgla – zwiększa fizyczną witalność, zastępując napięcie i stres, umożliwiając obiektywne oglądanie świata za pomocą jasnej, racjonalnej myśli i neutralności. Inspiruje pozytywne nastawienie, bez względu na okoliczności, oraz pobudza altruizm i praktyczną kreatywność.

CZAKRA PODSTAWY – Uziemienie !

Czarny Turmalin może być użyty do aktywacji uziemienia między Czakrą podstawy a centrum Ziemi, zapewniając dalsze polepszenie samopoczucia na poziomie fizycznym.
Podstawa lub czakra korzenia i jest fundamentem fizycznej i duchowej energii dla ciała. W przypadku fizycznego braku równowagi objawy przejawiają się jako – apatia, niski poziom aktywności, słaby entuzjazm, albo jego brak, i potrzeba ciągłej stymulacji, co powoduje, że rozpoczynamy życie na krawędzi; hazard, seksoholizm, przestępczość. Kiedy duchowe energie są niezrównoważone, poczujesz się wycieńczony – odłączony od rzeczywistości i nieobecny. Natomiast – kiedy czakra podstawy jest w równowadze, ciało fizyczne odzyskuje siły i wytrzymałość, a energia duchowa zostaje odnowiona w formie bezpieczeństwa i poczucia własnej mocy. I to właśnie jest droga do niezależności i spontanicznego przywództwa. Nigdy zaś odwrotnie.

TROCHĘ Magii ….

– Naturalne różdżki z Turmalinu są uważane za wyjątkowe i kierują energią elektryczną o dużej mocy, zdolną do przekraczania praw fizycznych i wywoływania fenomenalnego uzdrawiania. Pozytywna siła tych Świetlistych Narzędzi skutecznie usuwa blokady w aurze i usuwa negatywną energię. Czarne turmalinowe różdżki mogą być umieszczone na kolanach lub stopach z zakończeniami skierowanymi w stronę palców, aby skierować negatywne energie z ciała. Mogą również służyć do kierowania energii z korony i ciała eterycznego do czakry podstawy, równoważenia meridianów ciała fizycznego i zapewnienia optymalnej równowagi w ciele eterycznym.

– Turmalin z czarną barwą pogłębia nasze połączenie z fizycznym, naturalnym światem. Przynosi siłę i siłę, łagodząc obawy związane konkretnie z fizyczną egzystencją tu na Ziemi. Czarny Turmalin oferuje ochronę i bezpieczeństwo. Skutecznie ukrywa – przed wrogimi siłami.

BÓSTWA. ANIOŁY – czas narodzin.

Jeśli twoje urodziny przypadają w którymś z poniższych okresów, czarny turmalin może być cennym kanałem dla twojego Anioła Stróża.
Uwaga;
11-15 marca czarny turmalin / Haiaiel (Hajael)
16-20 maja czarny turmalin / Hahaiah (Hahajah)
29 sierpnia – 2 września czarny turmalin / Vasiariah
3-7 listopada czarny turmalin / Sealiah

Obrońca i Władca dat 16 maja, 20; Byk. czarny Hahaiah
Protektor i Władca dat 11-15 marca; Ryby. czarny Haiaiel
Obrońca i Władca dat 1-5 maja; Byk. czarny Haziel
Obrońca i Władca dat w dniach 3-7 listopada; Skorpion. czarny Sealiah
Mistrz 9. karty Tarota „Pustelnik”. czarny Shelathiel
Protektor i Władca dat 29 sierpnia – 2 września; Panna. czarny Vasiariah

Czarny Turmalin honoruje Manat, arabską boginię Waning Moon, czasu, przeznaczenia i śmierci. Jako metafora – czas przynosi nam przejście, które nazywamy „śmiercią” i zakończeniem trudnych procesów, ale przynosi życiu nowe, a może przynieść świat pełen magii, mądrości i ochrony. Ona rządzi jako potrójna bogini z Allatem i Al-Uzzą.

Czarne kryształy honorują Cybele – rzymską boginię Ziemi i współczesną boginię wiosennego przesilenia. Ona jest Matką Ziemi i ucieleśnia żyzną Ziemię. Jej festiwal jest pierwszym w kalendarzu rzymskim, Festiwalem Radości. Czyli życia !

Czarny Turmalin honoruje również boginię Aradię, Toskańską Boginię Witch; i Hine-Nui-Te-Po, polinezyjska bogini nocy.

ZODIAK.

Turmalin jest jednym z kamieni zodiaku dla osób urodzonych pod znakiem Wagi pomiędzy 23 września a 22 października, w połowie zbiorów. Waga jest jedynym znakiem, który jest obiektem nieożywionym – balansem, zwanym Równowagą. W tym miesiącu dni i noce są równej długości, a Ziemia i Słońce są w równowadze. Waga jest bardzo silna, artystyczna, wrażliwa i pełna szacunku. Są zrozumienie i odnoszą się dobrze do innych ludzi.

Czarny Turmalin pomoże również Skorpionowi, być mniej wymagającym, a Koziorożcowi bycie wyrazistym i młodym.

FENG – SHUI

Czarny Turmalin wykorzystuje energię wody, energię spokoju, cichą siłę i oczyszczenie. Uosabia potencjał niezrealizowany. Jest ustępliwa, bez formy, ale potężna. Element wody przynosi moc regeneracji i odrodzenia. Jest energią koła życia. Warto użyć czarnych kryształów turmalinu, aby ulepszyć każdą przestrzeń, której używamy do odpoczynku, spokojnej refleksji lub modlitwy. Energia wodna jest tradycyjnie związana z północną częścią domu lub pokoju. Jest związany z obszarem Kariery i Ścieżki Życia, jego płynąca energia zapewnia równowagę energii, gdy twoje życie rozwija się i płynie.

CZARNY TURMALIN w starożytnej tradycji i legendach….

Turmalin znany był starożytnym w basenie Morza Śródziemnego. Egipska legenda mówi o tym, jak Turmalin odbył podróż z centrum Ziemi i przeszedł tęczę, zabierając ze sobą wszystkie kolory.
Rzymianie wykorzystali te kamienie do swoich relaksujących właściwości wywoływania spokojnego snu, uspokojenia umysłu i zrelaksowania ciała. Może warto spróbować. Ciekawostką jest to, że głównie ludzi starsi oraz cierpiący na bezsenność interesują się turmalinem, absolutnie nie znając jego właściwości. – A ten kamyczek, to co toooo ?

CIEKAWOSTKA

W Indiach podobieństwo Aleksandra Wielkiego zostało wyrzeźbione w Turmalinie i datowane na około II lub III w. pne, a w rytuałach tej kultury, Turmalin został użyty, aby wskazać kierunek, który przyniesie dobro i był uważany za Kamień „mówiący” zapewniający wgląd w to, kto lub co powodowało problemy.
Używane również z dobrym skutkiem – przez szamana z plemion afrykańskich, rdzennych Amerykanów i aborygenów, Turmalin miał przynosić uzdrawiające moce i zapewniać ochronę przed wszystkimi niebezpieczeństwami występującymi na płaszczyźnie fizycznej. Afrykański szaman używał go również do przebudzenia „marzenia o iluzji” i do doświadczania siebie jako części ducha wszechświata. Kamień przebudzenia. Czasem trudnego ale czy nie warto marzenia skonfrontować z prawdą. Ponoć prawda zaboli tylko raz a tkwienie w złudzeniach i kłamstwie – boli zawsze raniąc dotkliwie.

Turmalin został po raz pierwszy przywieziony do Europy przez holenderskich kupców w XVIII wieku, którzy nadali mu nazwę Aschentrekker lub „popiół z popiołu”, za jego zmienną moc przyciągania, a następnie odstraszania, gorącego popiołu od płonących węgli, gdy kamień został złożony w pobliżu węgla na dowolny czas. Holenderscy kupcy używali kryształów do pobierania popiołów z rur Meerschaum. Ta zdolność do zdobywania mocy magnetycznych i stania się elektrycznie „polarna” za pomocą ciepła łatwo odróżnia Turmalin od jakiegokolwiek innego klejnotu.

CIEKAWOSTKA.

Nie tak dawno niektórzy uwierzyli, że Turmalin nie pochodzi z Ziemi, ale został zmaterializowany na naszej planecie przez wyższe formy życia, aby pomóc ludziom w przejściu do Ery Wodnika ?
Uważa się ponadto, że specjalne turmalinowe różdżki powstają w alchemicznych laboratoriach w głębi Andów w Ameryce Południowej, a oświecone istoty, które wykonują tę magię, dematerializują te różdżki, transportują je, a następnie rematerializują w kopalnie w Ameryce Południowej.
Te doskonale zakończone różdżki mogą mieć długość do dwunastu cali i zawierają pełne spektrum kolorów, zdolne do wibrowania wszystkich czakr jednocześnie, gdy wyrównują świadomość z wszechpotężną siłą kosmiczną. Niestety, te cudowne różdżki pojawiają się w życiu tych z nas – którzy wiedzą jak się nimi posługiwać nie tylko prawidłowo, ale dla dobra ludzkości. Uważam, że jeśli jest w tym choć cień prawdy, to zaiste istoty które wyprodukowały tęczowe turmalinowe różdżki są nie z tego świata, ale ten świat znają.

Czy warto zaopatrzyć się w bryłkę czarnego turmalinu ? Oceńcie sami drodzy internauci. Dodam jednocześnie że w Alchemiku możecie sobie sprawić turmaliny w kolorze zielonym – małe przezroczyste cudeńka, czarny turmalin w różnej wielkości, od bardzo maleńkich bo spore okazy.

ZAPRASZAMY na zakupy i do lektury.