Pozytywne skutki Merkurego w retro…

Pozytywne Skutki retrogradacji Merkurego.

– Cofanie się w czasie na przykład zegara biologicznego o 10 lat do tyłu – jest dla nas bardzo korzystnym zjawiskiem. – Wygląda jakby miał 10 lat mniej. Super – prawda ?
– Cofanie się procesu chorobowego – jest bezdyskusyjnym błogosławieństwem.
– Wycofanie skargi, pozwu sądowego – cieszy.
– Umorzenie długu i wycofanie roszczeń – cieszy.
– Opóźnienie wyjazdu z wakacji ( z powodów technicznych) i pobyt na koszt biura o kilka dni cieszy. Raczej chętnie wracamy z powrotem na plażę 
– Spóźnienie na pociąg który miał wypadek – ratuje życie i jest błogosławieństwem.
– Przymusowy powrót do domu ze stacji kolejowej po zostawione klucze może spowodować że w drodze powrotnej spotkamy przyjaciela który pojedzie z nami , będzie miło, przy okazji zaprosi nas na imieniny, na tej imprezie poznamy przyszłą wielką miłość.
– Zwolnienie z pracy z powodu spóźnienia, może wreszcie zmobilizować nas żebyśmy zaczęli robić to co lubimy. I przestaniemy się spóźniać.
– Skasowanie się ważnego tekstu może spowodować że napiszemy znacznie lepszy. Trafią nam do głowy nowe pomysły.
– Wycofująca się armia przeciwnika, choćby na kilka godzin, zwiększa szanse na wygranie całej wojny.

Przypadek Benjamina Buttona. Film, jeśli ktoś jeszcze nie widział idealny na inaugurację retro Merkurego. Lektura obowiązkowa 😉

Zaczynanie wszystkiego – jeszcze raz – kojarzy się z mozołem i ciężarem (ręce opadają).
Pocieszenie.
Zarówno retrogradacja Merkurego, jak i życiowe zwroty akcji – w tył – są pozorne. Każdy zwrot akcji nawet w tył niesie nowe szanse.
Każde zawracanie – jest wyłącznie zmianą kierunku na inny – może korzystniejszy….
Dekoracje; domy, ulice, sklepy, okoliczności; przechodnie. Nigdy nie są takie same. Bo my nie jesteśmy już tacy sami i nie patrzymy w taki sam sposób – idąc tą samą ulicą w tył.
Nasza życiowa droga nieubłaganie biegnie z punku A – narodziny do punktu B – śmierć. Rodząc się wychodzimy z „wiecznego domu”, posuwamy się w latach i cofamy się w stronę ” wiecznego domu”.
Przykład z filmu Przypadek Benjamina Buttona świetnie oddaję pozory cofania się i rozwoju przyszłości.
Mistycy opisują wędrówkę człowieka od narodzin do śmierci, wyjściem z domu i ponownym powrotem do Domu.
Każde zawrócenie w drodze, po przysłowiowy klucz jest drogą na której czekają nas; nowe, spotkania, wyzwania i nowe przygody. Zwroty akcji bywają darem losu i jego błogosławieństwem, a zdarza się że (pozornie) przekleństwem.
Nigdy nie wchodzimy nogą do tej samej rzeki. Nigdy nie spotkamy się z identycznymi sytuacjami podczas cofania i powracania. W przypadku retrogradacji Merkurego – jest tak samo. Zarówno cofanie się, jak i powrót, odbywają się przy innym układzie planet, ich aspektach. Nic dwa razy się nie zdarza.
Paradoks.
Stary człowiek u progu śmierci zdecydowanie zaprzeczy jakoby zmierzał do przodu, raczej powie, że doświadcza cofania się… w śmierć.
Pozornie więc idziemy do przodu i pozornie się cofamy, i pozornie zatrzymujemy. Zawrócenie z obranego szlaku (chwilowe) odwrócenie się plecami, zamknięcia drzwi i wycofanie, cofnięcie czasu.
Bywa, że jest błogosławieństwem. Wykorzystajmy nadarzającą się sposobność .

Jako, że Merkury cofać się będzie od wczoraj do 23 grudnia.