Pełnia w znaku Ryb.

Pełnia w znaku Ryb. Koniunkcja z Neptunem.
Byleby się dać pochłonąć emocjom silniejszym niż rozum i cywilizacja.

(…) Oto moje życie. Znaczną jego część spędziłem jako członek sekty, rodzaj mnicha, zachowując celibat i oddając się ekstremalnym ćwiczeniom duchowym, potem zaś ukradłem setki tysięcy dolarów, ukryłem się w luksusowym hotelu w Jokohamie i przez niemal trzy lata oglądałem w internecie pornografię (…)
(Lśnij, morze Edenu)
Opozycja Słońca w znaku Panny do Księżyca w znaku Ryb.
To jedna z tych niezwykłych fantastycznych pełni, gdy Księżyc i Neptun ustawiają się na jednej linii. Wyjątkowe zjednoczenie. Subtelna konfiguracja planet. Dotknięcie boskości. Wizja nieba.
Kusząco urzekające aspekty Neptuna, to nie tylko subtelna antena łącząca nas z innymi światami, przeżyciami z pogranicza czasu – mistycznymi i duchowymi doświadczeniami. Neptuniczna energia, to również wielkie szwindle, oszustwa, wielkie błądzenie i pomyłki, uwodzenie, kuszenie, wampiryzm energetyczny i astralny, szukanie ofiar, i, ukrywanie się za zasłoną dymną – czegoś , albo kogoś…, mistycyzmu również. To świat baśni, marzeń, duchów, i wymyślonych przyjaciół.
Jako że, znak Ryb przynależy do 12 ostatniego domu w horoskopie, a planety w nim zawarte informują o procesach wymykających się świadomości – należy być szczególnie ostrożnym podczas tranzytów Neptuna. W znaku Ryb napotykamy – nie tylko mistyków o anielskich duszach, ale i sprytnych manipulantów, oszustów podszywających się pod nich, uwodzicieli, cudotwórców, żyjących z reklamy o wątpliwej reputacji. Podczas tranzytów Neptuna łatwiej pobłądzić niż odnaleźć drogę. Zwłaszcza, że Słońce i świadomość daleko na odległym krańcu znika w sennym mirażu. Przypomina owo zaśnięcie – letarg, który dopada znużonych w upalne dni w środku dnia.
Neptuniczno-Księżycowe energie są środkiem propagandy chwytającej za serce, rozpalającej emocje., wyciskającej łzy.
A więc uwaga. Jutro Pełnia w godzinach porannych kilka minut po godzinie dziewiątej. Być może zastanie nas w samochodzie w drodze do pracy, w metrze, tramwaju, albo już w pracy. Bądźmy ostrożni na wyjątkowe okazje i obietnice.
Jutrzejszy dzień jest wymarzony, żeby marzyć, wizualizować, kochać, być nadzwyczaj romantycznym, iść do kina na oskarowy film z Nicole Kidman „Na pokuszenie” (na który ja się wybieram), albo, o przepowiedniach Fatimskich (Multikino) czy wielkich ludziach, ich czynach heroicznych, o bohaterach i, o miłościach – które w rzeczywistości nigdy nie miały by szansy zaistnieć ….
Innym sposobem na jutrzejszy dzień, jest zaszaleć sobie w lesie, nad jeziorem, morzem, rzeką, bagnem, w saunie, pogrążyć się w kontemplacji wsłuchać w Ciszę…. Lasu i bicie własnego serca. Posłuchać wewnętrznego głosu, kierować intuicją.
Tak, to właśnie jutro można doświadczyć – niedoświadczalnego. Nie mieć nic, i być panem bogaczem. To piękne uczucie. Warto je przeżyć. Ulotne , ale pozostawia w duszy ślad nie do zatarcia.
Pobyć w samotni.
Na przykład w Wildze, w przecudnych lasach niedaleko Warszawy jest urokliwy klasztor buddyjski – warto się tam wybrać. A okazji, (po medytacji) iść na grzyby 🙂
Nie wykluczone, że podczas tranzytu Księżyc/Neptun napotkamy na leśnej ścieżce fantastyczne zwierzątko (jednorożca), baśniowego elfa, bądź staniemy oko w oko z UFOludkiem. A że nam nikt w to potem nie uwierzy….? Nie ważne. Podczas neptunicznej pełni wszystko może się zdarzyć i istnieć naprawdę.
„To był tylko chwilowy urok
I minął jak kwietniowy dzień
Lecz cóż za marzenia rozbudził!
Z serca mego najlżejszego zdjął cień!”
(George Orwell)
Na szczęście nie do końca ulegniemy sugestii, wizjom, marzeniom, snom czy halucynacjom, ponieważ na astrologicznym niebie skutecznie doprowadzą zagubionych na twardy grunt. Sekstyl Księżyca z Plutonem (w Koziorożcu) albo trygon Słońca (w znaku Panny, zawsze logicznej) do Plutona w ziemskim znaku Koziorożca.
Pomimo wszystko czeka nas ciekawy dzień; zbiegi okoliczności, synchroniczności, mistyczne przeżycia, spotkanie swojego Anioła stróża – wszystko to możliwe. A wszelkie atencje, modlitwy, afirmacje będą jutro działać ze zdwojoną mocą.
Dla artystów, reklamodawców, psychologów, szamanów, to bardzo dobry czas na twórczą i skuteczną wizualizację. Warto przeprowadzić rytuały oczyszczania, wyspowiadać się najlepiej w samotności. Zabiegi terapeutyczne i uzdrawianie powinny przynieść cudowne rezultaty.
Oprócz pełni, na astrologicznym niebie wiele korzystnych aspektów planet zwłaszcza do Urana w Baranie. Uwaga więc, na zbyt szybkie reakcje, wylewne deklaracje. Nie podpalamy się do pomysłów, bez namysłu !!
Bez pochopności.
Lepiej przeczekać pełnię słuchając muzyki, oddając się zabiegom relaksacyjnym, wybierając na koncert ( muzyki psychodelicznej również, jutro w poznańskim kinie jeden tylko seans grupy Slipknot słynącej z ekstremalnych psycho-dźwięków godz. 20.00)
Dobry czas na kąpiel w morzu (południowym), tropikalnych termach maltańskich. Wszędzie tam gdzie jest ratownik , gdzie jest tropikalnie, mglisto, bądź tajemniczo ….
Podczas tej pełni i związanych z nią Neptunicznych energii, możemy cofnąć się w czasie, oddać wspomnieniom, ulec nostalgiom, spotkać z dawno zapomnianą przeszłością, odkopać stare zdjęcia, doświadczyć przedziwnych spotkań, doświadczyć snów na jawie.
Uwaga na zatrucie lekami, nie świeżymi potrawami, Unikajmy wszelkich miejsc w których … coś śmierdzi gazem. Oraz toksycznych ludzi którzy sprowadzą nas do pojemnika na trucizny własnego życia.
Cała nadzieja w znaku Panny. Rozsądna, piękna, krytyczna.
Gdyby w jej herbie przyszło wpisać najważniejszą cechę, byłby to – bez najmniejszych wątpliwości – rozsądek –
obowiązek.
…. I w pięknym aspekcie Jowisza z Saturnem.
Jowisz i Saturn zawsze współdziałają dla naszego dobra – jak Bóg – tak by nie przeholować, dobrze się czuć, a zachować umiar i prosperować bosko. Czego wszystkim życzę w dniu jutrzejszej pełni.