Szungit naturalna metoda oczyszczania wody

Czarny ja węgiel, cenny jak diament. SZUNGIT.
Szungit – pierwsze skojarzenie …?
Naturalna metoda oczyszczania wody.
.. Ale nie tylko….
To istotna ale nie jedyna zaleta tego wyjątkowego minerału.
Szungit jest jednym z najstarszych mineralów występujących na naszej planecie. Oczywiście nie tak ceniony jak diament, ale posiada za to – niezwykła matrycę węglową.
Molekuły takiego węgla ze względu na swoją strukturę, są podobne są do piłki futbolowej i są nazywane fullerenami.
Fullereny jak udowodniono, są potężnym i długo działającym antyoksydantem, niektóre informacje jakie można uzyskać wskazują że nawet efektywniejszym od witaminy C i E.
Szungity zalegają w najstarszych warstwach skorupy ziemskiej, a ich wiek przekracza ponad 2 miliardy lat.
Ze względu na wysoką koncentrację fullerenów można założyć ich kosmiczne pochodzenie. Takie same pozaziemskie fullereny zostały znalezione w meteorytach, które spadały na Ziemię.

Kamień ten ma bardzo szerokie spektrum zastosowań. Począwszy od zdolności oczyszczania wody oraz ludzkich dusz, poprzez zastosowanie w kosmetologii, aż do ochrony przed promieniowaniem .

W przypadku zastosowania szungitu do oczyszczania wody. To mineral ten szungit jest najlepszym naturalnym filtrem, za pomocą którego możemy się cieszyć i smakować krystalicznie czystą wodę, gdyż usuwa z niej wszelakie zanieczyszczenia;

-metale ciężkie,
-żelazo koloidalne z rur wodociągowych,
-azotany i azotyny,
-pestycydy,
-dioksyny, fenole,
-związki chloroorganiczne,
-produkty naftowe,
– oraz wszelkie wirusy oraz bakterie.

Woda przy współdziałaniu z szungitem nabiera właściwości wspomagających nasze zdrowie, samopoczucie i naturalną odprność. Szungit ją pozytywnie strukturyzuje, przekazując swoją matrycę energetyczno-informacyjną. W wyniku tego woda szungitowa wspomaga pracę wszystkich komórek organizmu, nie tłumiąc przy tym działania zdrowych biologicznie struktur. .
Woda potraktowana szungitem ma szerokie oddziaływanie na nasz organizm. Przynosi ulgę w wielu schorzeniach takich jak;

-alergiach,
-problemach skórnych;
-schorzeniach stawów;
-problemach z przemianą materii
-nadkwasotą,
-zapaleniu jelita grubego
-przeziębieniach (grypie, zapaleniu oskrzeli)
-leczeniu piasku w nerkach,
-cukrzycy,
-artretyzmie,
Ponadto zauważono że ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i antyhistaminowe.

Przed pierwszym użyciem zakupiony w sklepie surowy szungit należy kilka razy przemyć szungit pod bieżącą wodą. Pozostawić około 100- 150g szungitu w 2-3 l wody na 3 dni do momentu aż woda się zrobi zupełnie klarowna. W miarę ubywania dolewać wodę. Od czasu do czasu trzeba przemyć szungit, żeby usunąć z niego osady.

Zastosowanie.

Można wodę szungitową pić wykorzystać do gotowania jedzenia, w kosmetyce, myć twarz, włosy, w kąpieli , podlewać nią rośliny w ogródku i w doniczkach.

Raz na 3 miesiące powinno wymienić się „filtr szungitowy”, ponieważ jak wszystko – się zużywa.

Osobom i terapeutom wykorzystującym minerały w pracy duchowej należy podkreślić wartość Szungitu i jego działanie oczyszczające  tę właśnie sferę. Dzięki niemu możemy oczyścić stare wzorce emocjonalne, tak aby w naszym życiu na poziomie energetycznym powstało miejsce na coś nowego. Oczywiście jeśli chodzi o jego zastosowanie w terapiach tyczących się duchowości, szungit należy do wpływów medycyny niekonwencjonalnej.

Szungit polecany szczególnie osobom które odważnie podjęły się wkroczenia na nową drogę życia. Albo realizują całkiem nowy projekt który wymaga sporo energii i zaangażowania.

Zapraszamy Do Alchemika. Wczoraj dotarła do nas zupełnie nowa dostawa Szungitu.

 

  • więcej informacji i publikacji naukowych opracowań rosyjskich naukowców na temat szungitu i jego właściwości,  można odszukać w internecie.