Super smak i zdrowie – herbaty PUKKA i Yogi Tea

 

Moi drodzy mamy dla Was kolejną smakowitą uczte w postaci kolejnej już bardzo bogatej dostawy herbat Ajurwedyjskich Pukka i Jogi Tea. Tym razem przy zakupie każdej herbatki otrzymujecie od nas prześliczne porcelanowe kubeczki w prezencie.  Ilość kubeczków jest jednak ograniczona więc jak to u Nas bywało ” Kto pierwszy ten lepszy”.

I może trochę o samej Ajurwedzie.

Indyjska legenda głosi, że wiedza o ajurwedzie pochodzi od Brahmy – stwórcy, pierwszej żywej istoty we wszechświecie. Od niego wiedza ta dotarła do Atrei, pierwszej ludzkiej istoty, która została uznana przez bogów za godną poznania tej nauki. Atreja jest jednym z riszych, starożytnych mędrców, którzy przez medytacyjny wgląd poznawali istotną dla ludzkości wiedzę. A zatem ajurweda jest metodą wglądową, w przeciwieństwie do współczesnej medycyny akademickiej nie opiera się tylko na badaniach naukowych, ale przede wszystkim na wykorzystaniu medytacyjnej uważności w holistycznym diagnozowaniu i leczeniu pacjenta. Wiedza ta początkowo była przekazywana ustnie, a dopiero później została spisana.

****

Często przeczytać możemy , że ajurweda to system medyczny. Jednak bliższe wydaje się stwierdzenie Roberta Svobody, który w książce” Prakriti”” Odkryj swoją pierwotną naturę” pisze: „Ajurweda to przede wszystkim sposób życia, sposób uczenia się, jak współpracować z naturą i żyć z nią w harmonii, a nie system medyczny.” Ajurweda pokazuje, że dzieki prostym zaleceniom i zasadom, które rozbudzają świadomość naszego ciała, rozbudzają naszą uważność, będziemy w stanie dokonać konkretnych , świadomych wyborów, wspomagając prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Pojawia się tutaj kolejne ważne założenie, że zgodnie z naukami ajurwedy najważniejsza jest profilaktyka, a zatem edukacja i budowanie uważności i samoświadomości a nie leczenie.

NASZE HERBATKI SĄ DOSTĘPNE Tutaj >>
http://alchemik.sklep.pl/herbaty_pukka__yogi_tea,299,0.html

Reklamy