Biżuteria autorska – na zamówienie i nie tylko. Nowa dostawa.

A każda z nich jest unikatowa, wzory naszych bransoletek się nigdy nie powtórzą. Są wykonane z najwyższej jakości minerałów, często bardzo rzadko występujących w naturze.

Każda z bransoletek ma również swoje działanie i właściwości energetyczne i magiczne, wykonana jest w odpowiednim cyklu księżycowym i planetarnym – również na zamówienie w oparciu o własny rytm dobowy i astrologiczny. Tak by służyły jak najkorzystniej i stanowiły jedność z osobą która jest w jej posiadaniu.

Minerały z których powstają nasze bransoletki pochodzą z własnoręcznie wykonanych koralików – z często surowych nieszlifowanych minerałów. Jest to zajęcie mozolne i nie łatwe ale opłaca się wykonać dzieło na miarę jego wartości. 

W tym tygodniu …. To już ….!

Kolejna już dostawa biżuterii z naturalnych kamieni. Tym razem Serpentynit. Poniżej jak zwykle fantazyjne połączenia i przede wszystkim unikatowe, gdyż kupując bransoletki w naszym sklepie możecie mieć pewność, że będzie ona jedyna w swoim rodzaju a nasze wzory nigdy się nie powtarzają stanowiąc doskonały, unikatowy prezent.
Serpentynit to zielony kamień, którego barwa może wahać się od zielonej po czerwoną, czarną i białą , czasami z inkluzjami magnetytu, które nadają mu nietypowy wygląd pajęczej sieci bądź przekładanych drzewnych słojów.

To kamień o właściwościach łagodzących stany emocjonalne w połączeniu z kwarcem różowym wyrównuje energie przepływającą przez czakrę serca i zwiększa empatię wobec siebie samego jak i wobec innych ludzi. Wspiera wszelkiego rodzaju działalności artystyczne , sprzyja wenie twórczej. To kamień podnosząc poziom energii kundalini – „energii węża” która mieści się u podstawy kręgosłupa. Kiedy energia kundalini jest obudzona człowiek może doświadczyć całej gamy zjawisk fizycznych i duchowych, niektóre z nich są bardzo intensywne.

Energia kundalini wznosi się do góry jak ogień wzdłuż kręgosłupa, aktywując wszystkie czakry, takie doświadczenie niektórzy określają jako oświecenie. W połączeniu z Pirytem , który tutaj ( barwa złotawo beżowa) równoważy yin i yang ( koncepcja pochodzi z antycznej filozofii chińskiej i metafizyki. Opisuje ona dwie pierwotne i przeciwne, lecz uzupełniające się siły, które odnaleźć można w całym wszechświecie) w ciele co stanowi doskonałe połączenie podczas medytacji. Osoba nosząca taką konfigurację minerału może w bardziej zrównoważony sposób podchodzić do problemów związanych z pracą, stresem a i również być bardziej cierpliwą i wyrozumiałą w kontaktach z innymi ludźmi.
Serpentynit jest jak DNA Ziemi, zawiera w sobie matrycę ewolucji planety. Mimo, że nie jest rzadkim minerałem, jego energia jest naprawdę niezwykła, są w nim zapisy królestwa elfów i nimf, duchów natury, roślin, zwierząt i minerałów co dodatkowo wzmacnia hematyt tęczowy 😉. Poniżej znajdziemy również połączenie tego kamienia ze złotym obsydianem , który ma za zadanie niwelować negatywne skutki nieprzespanych nocy bądź związanych z nimi koszmarów.