Kadzidła ich zastosowanie sakralne i terapeutyczne

Kadzidła są niezastąpionym uniwersalnym łącznikiem pomiędzy światem duchów, bogów i nami ludźmi. Używane od zamierzchłych czasów w każdym niemalże regionie świata. Wierny towarzysz każdej ważnej ceremonii  i łatwiejszego połączenia naszego przyziemnego umysłu  z sacrum – boskim pierwiastkiem. Nigdy przez stulecia nie straciło swego znaczenia ani też funkcji i jest używane z dobrym skutkiem, zarówno w kościołach, różnych świątyniach,w szałasach współczesnych szamanów, niezastąpione podczas medytacji itd.itp.  Ciekawostką jest, że kiedy odkryto grobowiec Tutanchamona, archeolodzy odnaleźli również w Dolinie Królów w Tebach nie tylko zmumifikowane ciała, ale spore zapasy zapewne; olejków, perfum i kadzidła. Zapewne miały one towarzyszyć zmarłemu i ułatwiać kontakt z królestwem bogów, a także mogły stanowić dar im poświęcony. Substancje lotne i eteryczne uwalniające  się podczas spalania kadzidła przywodzą na myśl,  moc życia z jego wszystkimi ulotnościami. I fazę transformacji oraz przeobrażania ciała  ludzkiego w ciało
duchowe i eteryczne. Sądzę że jest idealny symbol i metafora duchowej podróży.

Teraz coraz częściej stosowane w domach – prywatnie dla poprawy nastroju, stworzenia klimatycznej atmosfery. Naturalne i wysokogatunkowe kadzidło poprawia nastrój, eliminuje zmęczenie, a nawet uzdrawia. Warto więc zaopatrzyć się w takie kadzidło które w swoim składzie nie będzie zawierało sztucznych dodatków aromatów i perfum. Uwaga! Tak spreparowane popularne kadzidełka powodują alergie i nie są zdrowe jak dym z papierosów.

Poniżej kilkanaście wysokogatunkowych kadzideł wyprażanych w sposób naturalny z kwiatów i roślin wprost pochodzących z podnóża Himalajów.

Na-Swa by Dorjee Lam

KADZIDŁO NA-SWA BY DORJEE LAMA – Relaks

Oryginalne nepalskie kadzidło przygotowane zgodnie z tradycyjną buddyjską metodą tworzenia kadzideł. Skład kadzidła powstał według wedyjskiej receptury – opiera się na mieszance aromatycznych ziół himalajskich. Kadzidło jest idealne do relaksacji. W jego skład wchodzą ;  Nardostachys jatamansi, nagi, mace, kum-kum, rukeshar.

Posiada aromat łagodny, słodki.

Kadzidło jaśminowe

KADZIDŁO TIBETAN JASMINE BY DORJEE LAMA

Kadzidło Tibetan Jasmine jest sporządzane wyłącznie z naturalnych składników pochodzenia roślinnego, charakterystycznych dla regionu Himalajów. Wiodącym składnikiem jest jaśmin, nadający tej kombinacji ziół specyficzny i niepowtarzalny aromat.

Zalecane dla osób, które miały już styczność z kwiatem jaśminu. Stosowane dla pogłębienia stanów medytacyjnych lub odprężenia po całodniowym wysiłku.

Główne składniki to – Jasminum arborescens, Agar, Sang, Myristica fragrans, Didymocarpus leucocalyx (KumKum), Backchi oraz 12 innych składników ziołowych.

Kadzidło ogień

KADZIDŁO PANCHA KARMA – FIRE / OGIEŃ

Tybetańskie kadzidła trociczkowe doskonałej jakości z manufaktury Mandala Art & IncenseKadzidła Pancha Karma Fire / Ogień wykonane są z mieszanki 35 roślin himalajskich z dużym udziałem czerwonegoi białego drzewa sandałowego.

Aromatyczny zapach mieszanki czerwonego i białego sandału sporządzonej wg starodawnych i jogicznych tradycji sprzyja osiągnięciu jasności umysłu w trakcie sennego odpoczynku. Jogini, ryszi i muni używają tej mieszanki w celu osiągnięcia wieczornego relaksu jak i podczas snu. Kadzidło to jest polecane na zakończenie dnia i podczas sennego odpoczynku.

Kadzidła są pakowane w bawełniany woreczek, w którym oprócz trociczek znajduje się również mała drewniana podstawka.

Kadzidło medytacyjne

Kadzidła te stanowią kompozycję ziół oraz drzewa sandałowego. Szczególnie polecane w stanach nadmiernego napięcia umysłowego, tonizują i wyciszają zapewniając spokojny, krzepiący sen. Kadzidła zostały wytworzone ręcznie przez buddyjskie mniszki z klasztoru Khachoe Ghakyil Ling.

Kadzidło

Dalai Lama’s Blessing /błogosławieństwo Dalai Lamy/

Wyjątkowe kadzidła wytwarzane w Buddyjskim Centrum Ziołolecznictwa w Potali (Tybecie). Tradycyjnie ofiarowane/palone za miłość i pokój na świecie.

Kadzidło miłość

KADZIDŁO HERITAGE – SYMBOL MIŁOŚCI

Heritage – Symbol miłości i niebiańskiej szczęśliwości

Kadzidła te są sporządzane zgodnie z pradawną tradycją Masala – naturalne lepiszcze wiąże 32 cenne składniki roślinne Himalajów: gokul, jałowiec, sugandhabal, cynamon oraz inne składniki medycyny naturalnej.

Zapraszamy do sklepu z Kadzidłami >> >> >>