La Santa Muerte magia obrzędy rytuały

La Santa Muerte to książka odsłaniająca sekrety tajemniczego kultu śmierci – patronki przegranych spraw, społeczności LGBT, osób uzależnionych i wszystkich zepchniętych na margines społeczeństwa. Autor przedstawia historyczno – kulturowy zarys stosunku ludzi do śmierci oraz początki kultu La Santa Muerte, po czym ujawnia owiane dotąd nimbem tajemnicy niesamowite informacje: rolę poszczególnych narzędzi magicznych – świec, kadzideł, roślin, minerałów – oraz zaklęcia służące osiąganiu praktycznych rezultatów i realizacji długoterminowych celów w takich dziedzinach, jak pieniądze, miłość, seks, uzdrawianie, kwestie prawne czy ochrona.
Autor dzieli książkę na trzy części, aby była przystępna zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z magią, jak i dla doświadczonych czarowników, pracowników akademickich oraz wszystkich , których po prostu ciekawi ten makabryczny kult Śmierci i jego filozofia dla żyjących.

Część pierwsza stanowi wprowadzenie do socjologicznej analizy tego, w jaki sposób ludzie z różnych kultur obcowali ze śmiercią. Opisuje w niej również historyczne początki kultu La Santa Muerte.
Część druga zawiera przegląd mechanizmów związanych z magią śmierci i stanowi ogólne wprowadzenie do magicznej strony kultu La Santa Muerte. Pisze w niej miedzy innymi o narzędziach używanych podczas rzucania zaklęć, a także o tym, jak i dlaczego się z nich korzysta. Przedstawia przy okazji naukowe informacje dotyczące ich psycho-biologicznego wpływu na ludzi.
W części trzeciej autor zamieszcza opis konkretnych praktyk magicznych pochodzących z tradycji La Santa Muerte.

Zbliżcie się wiec do swoich lęków i stawcie im czoło. Wypieranie śmierci jest równoznaczne z wypieraniem jednej z największych, niezmiennych prawd istnienia. Faktem jest, że kiedy zaakceptujemy własną śmiertelność, zaczniemy znacznie lepiej rozumieć swoje życie. Podobnie jak niezliczone rytuały pogrzebowe z różnych części świata, filozofia kultu La Santa Muerte jest przeznaczona dla żyjących . Nie jest ona zbiorem wskazówek przeznaczonych umierania. Wręcz przeciwnie. Filozofia kultu La Santa Muerte uczy nas, że powinniśmy cieszyć się życiem , ponieważ nie będzie ono trwać wiecznie. Trafiliśmy do wymiaru fizycznego , aby być ludźmi, a nie bogami. Śmierć stanowi nieodłączny element ludzkiego życia. Możecie teraz poznać jej nauki bez konieczności fizycznego umierania. Śmierć to lekcja, której nie należy się obawiać. Powinniśmy po prostu próbować ją zrozumieć. Pozwólcie więc umrzeć waszej dotychczasowej egzystencji i przyjętym z góry wyobrażeniom na temat śmierci. Rozpocznijcie nowe, magiczne życie .