Jak uciszyć hałas w głowie EMOCJONALNY DETOKS. Alchemik poleca książkę

Jak uciszyć hałas w głowie …

W niniejszej książce przyjrzymy się temu, w jaki sposób wrażliwi ludzie, tacy jak ty, zarażają się negatywnością, dramatem i traumą. Dowiesz się, w jaki sposób życiowe wydarzenia wpływają na twój mózg oraz równowagę hormonalną i chemiczną. Dowiesz się również, dlaczego nie możesz brać na siebie coraz więcej zadań i ścigać się z czasem. Książka ta prezentuje co nauka mówi o ” wewnętrznym blasku” . Przeczytasz o badaniach naukowych , pokazujących dlaczego nasz wewnętrzny blask – radość, wewnętrzny spokój, zdrowie, zdolność koncentracji, motywacja i szczęście gaśnie i co zrobić , żeby rozniecić go na nowo. Jednakże badania naukowe i ich opisy zajmują bardzo niewielki obszar literacki zatem książka ta ma charakter bardziej narracyjny niż kliniczny czyniąc ją bardzo przystępną i zrozumiałą praktycznie dla każdego.
Badania, o których przeczytasz, pomogą ci zrozumieć, „dlaczego” Twoje życie jest takie , jakie jest. Rozpoznanie przyczyny toksycznych wzorców wypełni cię poczuciem ulgi. Cudownie jest być świadomym siebie i swych wewnętrznych procesów. Nagle świat nabiera sensu, a ty zaczynasz rozumieć siebie. Przekonasz się, jak traumatyczne doświadczenie, które przeżyłeś lub , którego byłeś świadkiem, zmieniło Twój mózg i chemię ciała. Badania pokazują, że możemy doświadczyć traumy już poprzez samo słuchanie o traumie innego człowieka.
Każdy z nas, również i ty, przyszedł na ten świat z wewnętrznym światłem. Promieniem. Wciąż lśnisz, ale jak żarówka pokryta kurzem, możesz mieć poczucie przygaszenia . Jeśli nie czujesz się szczęśliwy czy podekscytowany życiem, oznacza to, że Twój wewnętrzny blask gdzieś się skrył.
Na szczęście istnieją odpowiedzi i rozwiązania, a pierwszym krokiem jest rozpoznanie Twoich wzorców. I właśnie ta książka pomoże ci te wzorce odkryć, a co za tym idzie poczuć się szczęśliwym i z entuzjazmem podchodzić do życia.
Niektóre z tych wzorców mogą mieć podłoże biologiczne. Na przykład jeśli doświadczyłeś jakiejkolwiek formy przemocy – fizycznej lub emocjonalnej, zaniedbywania, prześladowania i tak dalej – czy innych życiowych traum, to chemia Twojego mózgu oraz wzorce hormonalne mogą wpływać na twoje zdrowie, poziom energii oraz osobowość. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli przeżyciu traumy towarzyszył przeraźliwy lęk, poczucie bezsilności lub przerażenie.
Potraumatyczne zmiany w mózgu oraz nadnerczach mogły wykształcić w Tobie uzależnienie od dramatu i negatywności. Twoje ciało i mózg przeszły ze stanu homeostazy w stan allostazy, co oznacza fizyczną reorganizację chemii mózgu, skutkując specyficznymi zachowaniami wynikającymi z doświadczenia traumy.
Podczas czytania tej książki może zaskoczyć cię informacja, że twoje doświadczenie z negatywnością oraz dramatem może być uzależniającym wzorcem , mającym swoje źródło w fizjologii. Tak, to prawda: Twój mózg i ciało mogą przywiązać się do stresujących przeżyć, które tłumią Twoje światło.