korzeń Dzięgielu chińskiego (Radix Angelicae Sinensis). Kobiecy żeń-szeń

Dla kobiet …? Nie tylko dla kobiet. Dosłownie znaczy Stan powrotu do zdrowia.
Dzięgiel chiński(angelica sinensis) polecany szczególnie kobietom. Łagodzi i stabilizuje gospodarkę hormonalną. Wzmacnia system immunologiczny. Łagodzi nerwobóle. itd
Przede wszystkim łagodzi objawy menopauzy i wiele innych kobiecych dolegliwości.
Substancje zawarte w jego korzeniu nie pobudzają produkcji estrogenów.
Ponadto, roślina jest stosowana u obu płci jako lek łagodzący nerwobóle, bóle stawów i pobudzający krążenie krwi (leczy zakrzepicę podudzia).
W Chinach stosuje się go także w profilaktyce i leczeniu raka szyjki macicy, nowotworu płuc i dróg oddechowych.

Dzięgiel chiński (Angelica sinesis) – znany także pod nazwami: Dong Quai, Dong Gui i Żeński żeń-szeń.

Dzięgiel chiński (Angelica sinesis) jest rośliną należącą do rodziny selerowatych. W stanie naturalnym występuje na terytorium Chin. Jego chińska nazwa Dong Quai dosłownie oznacza „stan powrotu [do zdrowia]”.
Jej źródłosłów należy powiązać ze starą ludową przypowieścią, w której mnichowi ukazał się we śnie duch (anioł) i powiedział, aby dotknięta zarazą ludność zastosowała korzeń Dzięgielu, jako lekarstwo na panującą wówczas pandemię.
Pewnym jest, że przynajmniej od dwóch tysięcy lat korzeń Dzięgielu chińskiego (Radix Angelicae Sinensis) jest stosowany jako skuteczny środek przeciwbólowy i uspokajający.
Obok rośliny Panax ginseng, Dong Quai jest bez wątpienia najbardziej uhonorowanym i szanowanym zielem leczniczym w Chinach, szybko zdobywajacym renomę wśród użytkowników na całym świecie.
Tradycyjnie przepisuje się go jako remedium stabilizujące gospodarkę hormonalną kobiety, szczególnie w okresie menopauzy, stanach poporodowych i przy trudnościach związanych z miesiączkowaniem (stąd jego inna nazwa – Kobiecy żeń-szeń).
Wzmacnia także system immunologiczny, wpływając na zwiększenie produkcji białych krwinek oraz wspomaga organizm w usuwaniu szkodliwych toksyn.
Korzeń Dong Quai (Angelica sinensis) zwany jest “żeń-szeń dla kobiet”. W chińskiej medycynie wierzono, że pomaga on na kobiece problemy hormonalne, a także jako afrodyzjak dla kobiet. Wierzy się, że przywraca on równowagę kobiecemu organizmowi.

Angelica Sinensis

Angelica Sinensis

Angelica Sinensis

Substancje czynne i typowe preparaty

Częścią rosliny Angelica sinesis, stosowaną w ziołolecznictwie jest żółto-brązowy korzeń (nie powinno się zażywać zielonych korzeni).
Wśród substancji jakie w sobie zawiera możemy znaleźć: kwas askorbinowy, bergapten, beta-karoten, beta-sitosterol, biotynę, wapń, węglowodany, chrom, kobalt, kwas ferulowy, folacynę, kwas foliowy, fruktozę, glukozę, kwas linolowy, magnez, mangan, kwas palmitynowy, kwas pantotenowy, fosfor, potas, białko, ryboflawinę, sód, kwas stearynowy, witaminę B12, witaminę E oraz cynk.

Korzeń Dzięgielu chińskiego jest zażywany w postaci herbat, nalewek, a także jako kapsułki. Zazwyczaj stosuje się go z innymi ziołami. Razem z roślinami z rodzin rehmannia i ligusticum oraz piwonią używa się go do leczenia dolegliwości związanych z cyklem miesiączkowym (nieprawidłowości, brak miesiączki, bolesne miesiączki).
Z imbirem znajduje swoje zastosowanie w łagodzeniu bólów brzucha po porodzie lub przepuklinie.
W połączeniu z cynamonem leczy zakażenia miednicy, a stosowany razem z wiciokrzewem łagodzi obrzęki skóry.
Zastosowanie
W ziołolecznictwie, Dzięgiel chiński jest stosowany jako substancja łagodząca dolegliwości związane z pracą macicy, głownie związane z miesiączką i menopauzą.
Substancje zawarte w jego korzeniu nie pobudzają produkcji estrogenów. Ponadto, roślina jest stosowana u obu płci jako lek łagodzący nerwobóle, bóle stawów i pobudzający krążenie krwi (leczy zakrzepicę podudzia). W Chinach stosuje się go także w profilaktyce i leczeniu raka szyjki macicy, nowotworu płuc i dróg oddechowych.

Środki ostrożności
Nie należy spożywać w trakcie przechodzenia dolegliwości układu pokarmowego (biegunka). Nie stosować w czasie ciąży, karmienia piersią, lub w trakcie zażywania leków rozrzedzających krew.

Można kupić w sklepie stacjonarnym i przez internet >> Tutaj
http://alchemik.sklep.pl/angelica-sinensis–dong-quai—dzi…