Energetyczna kumulacja – Merkury, Mars, Księżyc

Na astro niebie „energetyczna kumulacja”***. Nów Księżyca w znaku Bliźniąt, Merkury w swoim znaku, Mars/Słońce/ Księżyc w koniunkcji. (Wola, Serce i Dusza.)
„Takoż i ty cały; nie masz żadnego prawa poza czynieniem swej woli. Czyń tak, a nikt nie powie nie. Albowiem czysta wola, nieukojona celem, wolna od żądzy wyniku, jest na każdy sposób doskonała.” (Aleister Crowley)
Na astrologicznym niebie Nów, i komplet planet w znaku Bliźniąt; Słońca, Księżyca, Marsa. Wizualnie efektownie rozrysowany na poniższym zodiakalnym kole. W zasadzie to zgromadzone nad horyzontem planety przypominają pionki gry planszowej.
Jeśli życie w istocie jest grą, to; Tylko korzystać z intelektualnego spichlerza możliwości (pola) Merkurego. Inicjować, wcielać plany, uruchamiać śmiałe pomysły, podejmować decyzje, asertywnie wymagać, odważnie występować, konkretnie przemawiać i należycie do- informować.
Nikomu nie powinno zabraknąć intelektualnej adrenaliny, języka w gębie, intelektualnego bodźca, nowych inicjatyw, twórczego i kreatywnego myślenia, zwiększonej twórczej aktywności.
Handel, zamówienia, transport, telefonia, korespondencja, media, lokalne rozwiązania i umowy, biuro, papierologia, decyzje.
Koniunkcja planet wewnętrznych (tzw. osobistych) w tym świateł horoskopowych; Słońca, Księżyca (Nów) i Marsa w znaku Bliźniąt, nie jednego może przyprawić o zawrót głowy oraz stymulującą (energetycznie i psychicznie) informacyjną adrenalinkę. Bywa zaskakująco. I nie koniecznie wszyscy lubimy nagłe zmiany planów – z tych super zaplanowanych, na nieoczekiwane.
Co się może zdarzyć ?
W zasadzie wszystko co wiąże się z pojęciem – Informacja, plotka, mówienie, po-mówienie, działanie, szybkość – „Ja tak chcę, taką mam wolę i tak zrobię”. Czasem jest to dezinformacja, podejmowanie się zadań i paplanie bez przemyślenia. Możliwe rozkojarzenie i dezorientacja.
„Jeżeli już każę słowu tyle się napracować, zawsze mu osobno dopłacam. Żebyś widziała, jak one się do mnie zbiegają w sobotę wieczór, rozumiesz, po wypłatę” (Hojdy Bojdy . Alicja w krainie czarów)
W grupie znajomych, współpracowników, rodzeństwa, znajomych itd. możliwa wymiana poglądów, zdań, bywa że ostra, konkretna, od przekomarzania się, gadulstwa, po ostrzejszą wymianę zdań, możliwa dysputa, a nawet kłótnia, atak, czy tak zwana rozmowa biznesowa. Nowe decyzje podejmowane na gorąco, czy nowe plany na życie dotyczące codzienności, np. wyprowadzki, wyjazdy, zakupy środków transportu, czy mediów, nowe zainteresowania. Zmiana rozkładu dnia na inny. Nowe hobby, znajomości. Koniec z nudą i rutyną.
Pomysł, który wiercił dziurę w głowie z kilka miesięcy, nagle doczeka się realizacji. Tak jak w kreskówce; „Pomysłowy Dobromir”.
Spontanicznie; ” chcę, ja muszę, ja zrobię , ja przekaże dalej”; Może się zakochamy, bądź szybko i bez ceregieli rozejdziemy w różne strony.
Możliwa seria nieoczekiwanych spotkań, zdarzeń wyrwanych nie wiadomo jak i nie wiadomo skąd … To się nazywa znaleźć się w jakimś miejscu „przypadkiem”.
Pigułka koniunkcyjna Marsa/Słońca/Księżyca. To genialne inspiracje zmieniające życia monotonną codzienność w nowy ląd, odkrycia tuż „za miedzą”, „tak blisko, że też wcześniej nie wiedziałem”, w okolicy, albo paradoksalnie, wypalenie się na bezproduktywne pomysły czy rozmowy. Intensywna potrzeba informacji i szukanie rozwiązań. Konieczność podjęcia decyzji. Poszukiwanie i odnajdywanie.
Możliwy….
Zamęt intelektualny i myślowy, umysł płonie (Słońce/Mars) przeładowany – zwarcie przewodów, nerwowa atmosfera, zbyt szybkie spontaniczne reakcje, agresywna asertywna postawa, emocjonalny-intelektualny atak, zamieszanie medialne, czy irytacja; „moja mowa będzie krótka idźże sobie do innego ogródka waszmości”.
Wszystko jak zwykle zależy będzie od aspektów osobistych do opisywanej koniunkcji na astro niebie.
Bo może być to genialny i twórczy okres, siła przebicia, seria sukcesów, i skuteczności; nowe pomysły, iluminacja, nowe znajomości, konkretne kontakty i działania. Złota myśl, do której dziś dołączy duchowy impuls z chęcią podjęcia się natychmiastowego działania. A myśl słowem się stała, a potem ciałem się stała, a potem konkretnym przejawem i skutkiem – poza przyczyną. Możliwy i mentalny „samozapłon” nazbyt wiele planów naraz i nic poza jednorazowym zjawiskowym fajerwerkiem.
Możemy zechcieć zmienić codzienność, zainicjować nowe projekty, aktywność, styl życia, nowe pomysły, zmienić drogę z pracy do domu, z domu do pracy, zainteresowania, znajomości, co wcale nie oznacza, że faktycznie będzie to strzał w dziesiątkę, choć gwiazdy zapraszają, a wręcz skłaniają Emotikon smile
Energia Marsa/Słońca/Księżyca, stymuluje by nie stać na utartych szlakach, a działać „tu i teraz”, reagować spontanicznie, asertywnie mierzyć się zarówno z radością jak i przykrością. Marsowo świadomie zaatakować (choćby upierdliwego sąsiada), informować, naprawiać, kombinować – zmieniać. Nie czekać ani minuty dłużej. To ten czas.

Mars wystawia umysł na Start, dodaje niezbędnej odwagi i pewności siebie „idź zrób, powiedz, zakomunikuj, oświadcz tak a tak”.
Słońce skłania do pójścia za głosem rozumu jak i serca. A czy będą to trafione decyzje, przemyślane i potrzebne …. okaże się w czasie i jak zwykle wszystko zależy od aspektów we własnym horoskopie, czy horoskopie naszego współpartnera, wspólnika, albo całej ich grupy.
Jednako wola jest nasza. Zawsze.
Dziś na brak wrażeń i nudę nie powinno się narzekać – bo tej nudności, po prostu nie będzie. Bieganina, wyjazdy, biuro, kalkulacja – szybkie palące terminy, telefony, zamówienia, szybka nauka.
Pewności siebie nam nie zabraknie.
Od przypływu, napływu, i przepływu informacji, plus aktywnej nowio-księżycowej wyobraźni, może rozboleć głowa zwłaszcza Bliźnięta i Barany, Lwy – oraz dziś Raki. Lwy choć z Jowiszem, mogą za nadto rozmyślać o swoich sukcesach, a jowiszowa ekspansja przy tym położeniu Marsa i Słońca może wnieść przesadną pewność siebie i niepotrzebne zamieszanie.
Znaki Wody mogą zdać się lekko zirytowane, a to z racji takiej, że świat gwałtownych i szybkich intelektualnych decybeli może wnieść spięcia, dezinformację, nadmierne pobudzenie, wrzenie, „kąpiel z bulbonkami” która zalewa mózg i oczy. Burzę w szklance wody. .
Znaki powietrza są w swej intelektualnej formie. Ogniste, tuż przed nowymi twórczymi planami i pomysłami.
Znaki ziemi winny skupić się na konkretach i ekonomicznej stronie życia, zwłaszcza że dyscyplinujący Kronos-Saturn, nauczyciel cierpliwości i odpowiedzialności, przekroczył już podwoje wymagającego Skorpiona, a Pluton nadal rządzi w Koziorożcu. Obowiązek, konkret stanowczość. Jak sądzę trygon ziemski nie ma z tym problemu.
Jedynie u Panien nieco ożywienia. Może się zdarzyć nowy pomysł, inspiracja, modernizacja, pojawią się środki zaradcze czy naprawcze.
Bliźnięta – o w ich znaku to się dzieje sporo; U Lwów super, bo w ich znaku gości Jowisz i to dobrze aspektowany Uranem; Baranom niezłe się wiedzie, choć niekoniecznie stabilnie (nieprzewiadywanie) z Uranem, za to dobrze aspektowanym Jowiszem z królewskiego znaku Lwa, co dobrze wróży nawet oryginalnym czy ekscentrycznym pomysłom.
U Strzelców znacząca poprawa, jako, że Jowisz ich planeta jest dobrze ustawiona z Uranem. Szczęście ich nie opuści, i zwyczajowo spadną na „cztery łapki”, z nieoczekiwaną wygraną w garści Emotikon wink
Raki będą mieć trochę gorzej, bo Księżyc nie bardzo lubi przebywać w znaku Bliźniąt , zwłaszcza w koniunkcji z Marsem (Baran i Rak naturalne spięcie kwadraturą) i Słońcem.
Możliwa nadmierna afektacja, rozbulgotanie, napięcie, irytacja i wewnętrzne wrzenie, czy poczucie pominięcia. Może jednak ugotuje się z tego jadalne danie albo przynajmniej, lekko-strawne…
Nudno być nie powinno – dla żadnego ze znaków, zwłaszcza, że Merkury już w ruchu prostym – jedzie sobie autostradą po niebie w kierunku Marsa i Słońca. Pora na ekscytującą przygodę Emotikon smile
W szkołach przedwakacyjne pobudzenie, bo wystawiają oceny, zamykają dzienniki, decydują się ostatnie losy świadectw. Zbliżające się wakacje już kuszą – wolnością od szkoły, wyprawą w nieznane, wyjazdem, przekierowują uwagę „z tego na co innego”. Głowy bynajmniej nie mobilizują się już tak pilnie, a raczej wszystko na szybko, ulegają rozkojarzeniu nadchodzącą wakacyjną wolnością….
Nudo więc nie jest i nie będzie.
Co zdolniejszym i posiadającym mocne aspekty z w/w koniunkcją to właśnie teraz mogą przyjść do głowy nowe dynamiczne i niecodzienne super pomysły, otworzą nowe firmy, poszerzą asortyment życia o nowe jakości. „Coś zmienią w szarej codzienności” ; styl, życia, codzienną rutynę na spontaniczną relację, odświeżą znajomości, odnajdą nowe hobby, załażą nową nowa stronę w sieci, podejmą konkretne decyzje, ogólnie wiosenno-letnia zmiana nastawienia. Ozdrowieńcze klimaty i rozwiązania na stare sprawy.
Dobrze wybrać się na karuzelę, do lunaparku, poszybować na motolotni, iść na koncert, odbyć maraton rowerowy, albo pogadać przez telefon, czy wybrać się na wycieczkę.

Emocji i wrażeń na pewno nie zabraknie. Myśleć pozytywnie przy tym aspekcie będzie łatwo. Natomiast co do lektury i literatury, zdecydowanie to co jest napisane prostym przystępnym językiem, bez długich filozoficznych dywagacji a raczej magazyn informacyjny, wywiady, konkretnie poradniki z ćwiczeniami, dynamiczną medytację, plus książkę „kumpla”. Powieść z akcją.