Życie zapisane w kartach. Maciej Skrzątek

Mistrz Maciej wróżbita – celebryta. Nowa dobra książka i świetnie skrojone karty.

Czy wróżbita może być celebrytą? Czy wypada mówić o sobie – jestem mistrzem ? Tego nie wiem. …, albo, się nie wypowiem. Co prawda zawsze może się znaleźć większy mistrz, ale czy to podważy mistrzostwo tego pierwszego. Albo gdy stwierdzi się, że to blagier, populista, iluzjonista, a nie mistrz, to umniejszy jego samego …?
Może, Maciej Wróż, studiował przez lata „Sekret”, bądź „Prawo przyciągania”, i zastosował w praktyce, a nie tylko w czytaniu ….
A co na to Maciej Skrzątek pisze w swej księdze?
Ano to; „Czy się komuś podoba, czy nie, prawdą jest, że nazwano mnie najpopularniejszym wróżbitą w kraju, że moje wróżby ogłoszono najskuteczniejszymi (mówiono o stuprocentowej sprawdzalności), że moje zdjęcia ozdobiło okładkę tygodnika opinii „Wprost” i że Kuba Wojewódzki w swoim programie nazwał mnie Elvisem Presleyem polskiej ezoteryki oraz Freddiem Mercurym tarota. Tak było, i nic na to nie poradzę.
Owszem, czasem podkreślam, że jestem mistrzem w tym, co robię. Gdybym jednak, zachowując nadmierną skromność, o tym nie mówił, to czy moje umiejętności byłyby większe lub mniejsze ? Nie ! Byłyby takie same, tyle tylko, że nikt by o nich nie wiedział. ”

Można mieć rożne zdanie na temat Wróżbity Macieja i jego skuteczności, profesjonalizmu, wizerunku. Można go lubić, albo czuć niechęć, śmiać się, czuć sympatię, pogardę.Ale jedno mu trzeba przyznać – a ja to tutaj robię – że książkę napisał dobrą, inną od dotychczasowych. Karty również są trafione. Mogą się podobać, a wraz z zamieszczonym autorskim rozkładem Macieja, są niezwykle skuteczne. W zasadzie mogą zastąpić jego samego 😉

Publikacja (książka) składa się z dwóch części; części interpretacyjnej napisanej przystępnym i łatwym językiem, ale porusza najprawdziwszy sens kart we wróżbie, czy w bardziej subtelnym czy psychologicznym ujęciu.
Druga część książki, to w zasadzie opowieść autobiograficzna na luzie, bardzo fajnie napisana, którą przeczytałam z ciekawością – nie nudząc się. Dodatkowym atutem jest bezustanna narracja kart tarota.
Każdy z ważniejszych wycinków życia, Maciej zilustrował w archetypowy i symboliczny sposób. Akurat tarotem, bo jest tarocistą, ale równie dobrze mogłaby by to być – astrologia, dla Astrologa, czy Biblia dla chrześcijanina a Kabała dla kabalisty. Wszystkie poruszone wątki autobiograficzne opowieści znalazły odbicie w kartach, co zresztą podkreśla sam autor w tytule książki, że karty są niczym życie i gra, a życie jest w nich, w Tarocie symbolicznie przedstawione u każdego z ludzi. Wystarczy chcieć to zobaczyć. Ja się z tym akurat zgodzę…. Każdego bez wyjątku człowieka, i wierzącego, i nie wierzącego, nie omija uwikłanie się w tę właśnie grę.
Nie wiem, czy warto odczytywać „przyszłość” , grzebać w ludzkich sprawach, ale zapewne warto przyjrzeć się samej konstrukcji.
Można by zaryzykować heretyczne porównanie z Narodzinami Jezusa, zapowiadającą go gwiazdą, jego dzieciństwem, jego drogą krzyżową, śmiercią, i zmartwychwstaniem do życia wiecznego w jakimś niebie. Każdy z nas jest tym Jezusem, choćby symbolicznie.

Fragment książki.
(…)W mojej życiowej talii pojawiła się po raz pierwszy w centralnym punkcie karta KOCHANKÓW i miałem stanąć przed jednym z najdramatyczniejszych wyborów w swoim życiu. Niekiedy karta jest tak silna, że stawia nas w sytuacji jak z tragedii antycznej.
Jakiegokolwiek wyboru byśmy nie dokonali, żaden nie będzie tak naprawdę do końca dobry. Karta KOCHANKÓW powiązana jest z szóstką a ta w numerologii nie jest energią stabilności. Wybory, jakie pokazuje, nigdy nie są łatwe, a czasem bywają wyjątkowo trudne. (…)

Od wydawcy:
(…)Najskuteczniejszy i najpopularniejszy wróżbita w kraju, wykorzystując symbolikę tarota, opowiada o swoim życiu. Udowadnia, że wszystko, co się nam przytrafia, ma swoje odbicie w kartach. Przekazuje czytelnikom autorską talię Wielkich Arkanów ze szczegółowym opisem, by każdy mógł rozpocząć własną przygodę z tarotem.

Maciej Skrzątek. Najskuteczniejszy i najpopularniejszy wróżbita w kraju. Jak określił go Kuba Wojewódzki w swoim programie: Elvis Presley polskiej ezoteryki i Freddie Mercury tarota. Jaki jest naprawdę Wróżbita Maciej? Jak to się stało, że młody chłopak z Wałbrzycha, o którym kilka lat temu jeszcze nikt nie słyszał, prowadzi obecnie najchętniej oglądane programy w telewizjach ezoterycznych? Mówią o nim wszyscy: ludzie interesu, duchowni, celebryci i politycy, a najpoważniejsze tygodniki opinii zastanawiają nad fenomenem jego popularności?

Dlaczego zdecydował się poświęcić wróżeniu i jaką cenę płaci za ten wybór? Jakie ma wady, jakie zalety i jak radzi sobie ze swoją wrażliwością w kontakcie z ludzkimi dramatami? Czy w życiu kieruje się tym, co wyczyta z kart? Jak postrzega to, co robi? Dlaczego tak chętnie mówi o swoich sukcesach, a jeśli trzeba także o porażkach? Czy ma więcej zwolenników, czy wrogów? Jakie jest środowisko ezoteryczne w Polsce?

Wróżbita Maciej z absolutną szczerością opowiada o różnych, nieraz dramatycznych faktach ze swojego życia i wskazuje, jak te zdarzenia można interpretować za pomocą kart. Specjalnie dla swoich fanów wróżbita zaprojektował 22 karty, do których dołączył szczegółowy opis, by każdy z nas mógł sam „czytać” własne życie przez symbole zawarte w Wielkich Arkanach tarota.

W sprzedaży także wydanie specjalne z unikatową zaprojektowaną przez wróżbitę Macieja talią 22 kart tarota.
Można kupić Książkę bez kart. I komplet z kartami.
W sklepie stacjonarnym i w internetowym.