KRYSZTAŁY I BARWA uzdrawianie – Magia kryształów i minerałów

Kryształy, kamienie szlachetne, minerały, barwne jak tęcza i połyskujące w świetle, fascynowały ludzi od najdawniejszych czasów. Niezwykłe i cenne kamienie były przez naszych przodków zbierane lub wydobywane z ziemi i noszone jako ozdoby lub amulety. W ciągu dziejów zdobywano je, wymieniano, gromadzono, noszono w celach zdrowotnych lub jako wyszukaną biżuterię. Dziś zainteresowanie minerałami jest równie duże jak dawniej.

Dlaczego kryształy są tak fascynujące?

Prawdopodobnie z powodu ich ogromnej różnorodności – cechuje je bogactwo barw, kształtów i rozmiarów. Być może też z racji ich zagadkowego pochodzenia z głębin Ziemi oraz tajemnic jakie skrywają, dotyczących dziejów i piękna naszej planety. Zepewne też z powodu rzadkości występowania niektórych z nich. oraz domysłów związanych z wpływem, jaki mają na nasze zdrowie czy samopoczucie. Ludzie, stykając się z kryształami, mają ochotę je dotykać trzymać w dłoni, poczuć ich kształt i strukturę. Na naszą wyobraźnię silnie działają na przykład delikatnie różowy kwarc, intensywnie żółty cytryn, soczyście zielony agat mszysty albo ciemnoniebieski lapis lazuli. Często już same barwy kamienie bardzo przyciągają uwagę.

Uzdrawiająca moc kamieni szlachetnych
Książkę można kupić klikając w zdjęcie, bądź w sklepie stacjonarnym Alchemik

Ta książka odkrywa dla czytelnika świat kryształów ułożonych według ich barw. Poszczególne pasma barwne widma światła słonecznego zostały przedstawione oddzielnie, omówiony też został ich wpływ na naszą psychikę. Światło, rozszczepione na poszczególne barwy, niesie ważną informację dla naszych oczu i mózgu. Od XXI wieku barwa jest doceniana jako czynnik oddziałujący na naszą energię i zachowanie. 

W tej książce znajdują się szczegółowe informacje o ponad 100 minerałach i ich odmianach, zatem jeśli kupisz któryś z nich i przeczytasz tu o jego środowisku geologicznym, zastosowaniach – dowiesz się, jak należy go przechowywać i gdzie umieszczać w swoim otoczeniu.

Gdy trzymasz kryształ w dłoni, możesz poczuć więź z Ziemią – tak otwiera się droga do nowych odkryć. Przyjemnej podróży!

Uzdrawiająca moc kamieni szlachetnych

Jak to się dzieje, że kryształy oddziałują na ludzkie ciało i umysł, a nawet uzdrawiają. Litoterapia to jedna z najstarszych metod „uzdrawiania” a konkretnie przywracania równowagi z energetycznym polu człowieka i w jego ciele. Podstawowym budulcem życia, jest energia, często niewidzialna dla ludzkiego oka – jest ona tak samo ważna dla istnienia skał, drzew, rzek i nas ludzi. Ponadto te same składniki podstawowe – pierwiastki – wchodzą w skład Ziemi i wszystkich obiektów na niej w tym ludzi. Wynika z tego, że ciało ludzkie zbudowane jest z tych samych związków chemicznych z których zbudowane są kryształy i inne minerały.  Indianie i inne ludy żyjące blisko natury – paradoksalnie o wiele bardziej rozwinięte duchowo, pozostawiające sobie instynkt samozachowawczy nie dała odebrać sobie tej niepodważalnej wiedzy o współistnieniu wszystkiego we wszystkim.

Święta Hildegarda, wizjonerka, mistyczka, i uzdrowicielka, reformatorka religijna, również włączała kamienie do arsenału swoich leków i stosowała je z niemałym powodzeniem przez wiele lat. Może niewiele osób wierzących i praktykujących zdaje sobie sprawę z faktu, że KK uznaje leczenie z pomocą minerałów jako fakt – potwierdzony wieloma pozytywnymi wynikami tejże terapii. „Hildegarda była uważną obserwatorką natury i ludzi. Bazując na greckiej filozofii czterech żywiołów, badała wzajemne oddziaływania pomiędzy światem żywym i martwym oraz ich wpływ na stan organizmu i duszy człowieka. Rezultaty swoich dociekań zawarła w traktacie o leczniczym i szkodliwym działaniu roślin i minerałów, które, jak sądziła, uczestniczyły w nieustannym procesie wymiany wewnętrznych zasobów energii. W rezultacie, jej niektóre poglądy na naturę rzeczy zawierały elementy panteistyczne.”

Światło a także rozszczepione na barwy widma, mogą i mają istotny wpływ na ciało ludzkie i umysł. Światło jest nośnikiem energii.

W pewnych przypadkach światło które wysyłane jest poprzez kryształy takie jak cytryn, rubin, kryształ górski, celestyn, jaspis, fluoryt, rozszczepione światło działają na nas kojąco i uzdrawiająco.

„W ciągu tysięcy lat obróbki, noszenia i używania kryształów i minerałów zaobserwowano ich oddziaływanie lecznicze. Przykładem może być krwawnik, ciemna skała kwarcowa z plamkami czerwieni która przypominała krew.

Stąd amulety z krwawnika (Hematyt) były noszone przez wojowników jako środek tamujący upływ krwi z ran.”

Do dziś wiadomo, że Krwawnik (Hematyt) to bardzo wzmacniający odporność kamień. Podobnie sprawa się ma z tęczowymi pięknymi Labradorytami.

(…) Dziś nasze doświadczenia związane z kryształami są bardzo osobiste. Na przykład kobieta pracująca w warunkach stresu na wysokim kierowniczym stanowisku mogłaby nie wierzyć, że kryształ może pomóc jej się odprężyć. Gdy podarowano jej bryłkę różowego kwarcu, instynktownie zaakceptowała jego przyjemną barwę. Odkąd kładła go pod poduszkę na noc, budziła się wypoczętą. Barwa kwarcu poprzez oddziaływanie na psychikę człowieka może mieć pozytywny wpływ na cały jej organizm.

Uzdrawiająca moc kamieni szlachetnych

Różne barwy mogą oddziaływać z różnym skutkiem. Jeśli twoją uwagę przyciągają kamienie zielone, oznacza to, że twoja psychika, a być może i ciało jej potrzebuje. Wybierając kryształy według swego upodobania, odkrywasz dla siebie świat minerałów i jednocześnie dowiadujesz się więcej o sobie i o tym, jakiej energii ci brak.

(Tekst przygotowano na podstawie książki – z jej obszernymi cytatami pt: „Uzdrawiająca moc kamieni szlachetnych” – według mojej oceny jeden z podręczników najciekawiej i najłatwiej prezentujący całą plejadę minerałów. Wyjątkowo przejrzysta encyklopedyczna struktura, zarówno dla profesjonalisty jak i dla totalnego laika. Bogato zilustrowana zdjęciami kamieni i posegregowana zgodnie z ich barwami.)