Księżyc z Saturnem w znaku Strzelca

„Tylko słabi są okrutni. Łagodności można oczekiwać wyłącznie od silnych.” (L. Buscaglia)
Melancholijnie ciężko….może być, ale nie musi 🙂
Dzisiejszy dzień może upłynąć nam pod wpływami Saturna. Osoby bardziej wrażliwe i emocjonalne mogą poczuć dziś na sobie iście saturniczną niewygodę. Księżyc w znaku Strzelca zazwyczaj sprzyja optymistycznemu jowiszowemu podejściu, ale nie dziś. Księżyc od rana daje odczuć i to na rożne sposoby, że zbliża się do planety będącej władcą opozycyjnego znaku Koziorożca związanej z jego wygnaniem. W zależności od ustawień planet i ich aspektów w osobistych horoskopach dla każdego dzień może upłynąć różnie.
Być może niektórym z nas uda się spoważnieć i opanować emocje, zatrzymać czas, albo cofnąć w czasie, podjąć ważnej sprawy zawodowej czy prawno-sądowej. Strzelec i Saturn sprzyjają sprawom oficjalnym i prawnym i ambicjom oraz pilności „zawzięciu się”, wytrzymałości, wytrwałości, dyscyplinie, mądrości i doświadczeniach i korzystaniu z ich cennych lekcji. itd.
Jeśli aspekty w osobistych horoskopach nie harmonizują z dzisiejszymi aspektami na niebie, to może być jeden z trudniejszych dni, włączając w to pewnego rodzaju niemoc, czy ociężałość – „nie chce mi się”, „nie mogę zebrać myśli”. Odczucia oraz doświadczenia energii koniunkcji Saturn/Księżyc , mogą wyglądać różne, zazwyczaj są z lekka blokujące, trudne i intensywne, intuicja może się nieco przytępić, albo zaczniemy racjonalizować – co czujemy, i dusić w sobie nagromadzone żale, urazy, niezrealizowane plany, co zazwyczaj prowadzi do syndromu – „ciasnoty”, działamy pod naporem różnych okoliczności nie całkiem przyjemnych, blokujących, wpędzające psychikę w różne dołki i doliny. Uwaga. Aspekty Księżyca warto przeczekać, bo są przejściowe. Nie wato się dziś obrażać, zwłaszcza na siebie i swoje życie. Saturn (Kronos) to potężny nauczyciel, lubi cofać nas w przeszłość i dusić winami – „dlaczego to zrobiłem/am”.
Kobiety mogą dziś marudzić, zrzędzić. martwić się na zapas, „piłować” głowy swoim partnerom, rozpamiętywać stare urazy i wylewać żale … A więc melancholia, poczucie skrzywdzenia, żal, itd. Psychologiczne więzienie. . Panowie zamykać się mogą w psychologicznej pułapce. Wszystko podczas tego tranzytu, może urosnąć do rozmiarów większych, niż w rzeczy samej. Ciężko wyjść ze schematów, struktur myślowych, kodów podświadomości, wyrwać się ze smutnego saturniczego nastroju. Przejściowa bieda – nie koniecznie materialna, ale i ta niewykluczona. Poczucie niedocenienia. Albo, wręcz odwrotnie, jeśli mamy dobre aspekty właśnie , może to dziś otrzymamy awans … pochwałę za pilność, starania, skrupulatność i profesjonalizm. Wskazana cierpliwość i żmudna praca nad sobą, a co za tym idzie z podszeptami Ego, któremu wiele spraw z nim związanych, może się mogą rozrosnąć się do rozmiarów – gór nie do przebycia.

Dodatkowo Koniunkcja Księżyca z Saturnem nie układa się najlepiej z innymi planetkami na astro niebie, a wręcz odwrotnie, odbija, niedawną, opozycyjną piłeczką wprost w Wenus w znaku Byka z kwadraturą do Neptuna w Rybach. Zdecydowanie możemy doświadczyć przy tym lekkiej dezorientacji, pewnych strat, może uników, wycofania się z uzgodnień, strat, w tym i finansowych blokad (przelew nie na czas, złe ustalenia, negocjacje, błędna diagnoza). Seria pomyłek, uczucie frustracji, niezgody z czymś, bądź kimś, albo zwyczajnie po-świątecznego efekt przejedzenia, wiosenna infekcja, przejściowa chandra. czy niechęć do podjęcia się konkretnych obowiązków. Sprawy mogą komplikować się i ciążyć jak emocjonalny kamień na szyi. Najlepiej w tym czasie po prostu „wziąć się w garść” i odpocząć, pogodzić z faktami, pozbierać po-rodzinnych imprezach, przemyśleć to i owo, albo wziąć sobie wolne…, o ile się uda, od ważnych spraw i podejmowania decyzji. Koziorożce jeszcze bardziej spoważnieją, albo przydarzy im się robić w domu porządki i regulować sprawy o których Rakom nie przyszło by do głowy, że tak własnie trzeba – z rozsądkiem i dystansem usystematyzować.
Strzelce muszą wykazać się konsekwencją i odpowiedzialnością, być może będą zmuszenie do konfrontowania się z wcześniejszą swą ekspansją „na całego”… Ponieważ Strzelce obojga płci nie lubią czekać, oczekiwać, i siedzieć w miejscu, ani być być powstrzymywane od działania, mogą poczuć jarzmo Saturna wyjątkowo dotkliwie. Obowiązki i dyscyplina zastukały do ich jowiszowych drzwi i pozostanie tam przez jakiś czas, na około 2,5 roku. Bądź co bądź Strzelce, to najprawdziwsi Rycerze zodiaku, wiecznie w działaniu, ruchu, ciekawi życia, zmienni – więc, dla nich Saturn, to okres przymusowego stacjonowania w baszcie i podporządkowanie się sprawom nieuporządkowanym albo zlekceważonym, może odłożonym na później – co w ich zwyczaju.
Dla Raków dzisiejszy dzień może być podobny do studni, wymagający – żeby czerpać z tego źródła rozsądnie gospodarując zasobami, zwłaszcza emocjonalnymi , albo w ogóle zamknąć się w sobie „na obczyźnie” i przeczekać. Możliwe infekcje i pogorszenie samopoczucia. Obszary Strzelca to zdecydowanie nie Raczy świat, a dodatkowo z Saturnem, to – koniec świata. Coś jak trochę „małżeństwo z rozsądku”. Być może Raki powinny zadbać o porządki w ogródku, a potem w domu, i ochłonąć po świątecznej krzątaninie. Czy konkretnie zadbać o zdrowie, swoje i bliskich. Raczej zapobiegać niż kłaść do szpitala … U Baranów rządzą Słońce, Merkury z Uranem, co zapewne daje znać o sobie przedstawicielom tego znaku. Czekają je zmiany, nowości, nieraz nieoczekiwane zwroty akcji, cudaczne, albo cudownie błyskotliwe i inspirujące pomysły, prawdziwa rewolucja, czasem trudny egzamin i życiowy sprawdzian, zwłaszcza, że energie Urana spotykają się z energiami tranformującymi Plutona w aspekcie kwadratury (napięcie). Możliwa odmiana życia, dotykająca ich osobiście, albo innych obszarów życia … w zależności od domów w których stacjonują te planety. Zdecydowanie w problemach, czy nowych pomysłach. wspiera ich Jowisz w dobrych aspektach z Uranem. To wielka szansa, żeby wszystko się ułożyło po ich myśli, po mimo zaskakujących (nieraz, nie dwa) zwrotów akcji. Na szczęście Księżyc już zmierza w kierunku bardzo pozytywnego aspektu z Jowiszem (trygon). Po dzisiejszych minorowych i neptunowych nastrojach może pozostać jeno nikły ślad….
„Człowiek może się zniechęcać wiele razy, ale nie jest przegranym, dopóki nie zacznie winić innego i nie przestanie próbować dalej.” (J. Burroughs)
Powodzenia 🙂