AYURVEDA KSIĘGA domowych środków leczniczych

NOWOŚCI WYDAWNICZE. „AYURVEDA, Ciało Umysł i Dusza”.
KSIĘGA DOMOWYCH ŚRODKÓW LECZNICZYCH. /Bardzo, bardzo, bogato opracowana pozycja/

(…) Indie (jak i inne wielkie cywilizacje starożytne) nie oddzielają nauki od filozofii oraz religii. Postrzegają natomiast całą wiedzę jako część większej całości, której celem jest wspieranie szczęścia, zdrowia i wzrastania człowieka.
Filozofia jest umiłowaniem prawdy. Nauka to odkrywanie prawdy na drodze eksperymentów. Religia natomiast jest doznaniem prawdy oraz jej zastosowaniem w codziennym życiu.
Ayurveda – nauka o życiu – jest usystematyzowaną wiedzą, ale także praktyczną mądrością i sztuką zdrowego życia, która ogarnia wszystkie fazy istnienia człowieka, jego ciało, umysł i ducha. Jak wszystkie nauki, ayurveda obejmuje aspekty praktyczne oraz teoretyczne.
Zrozumienie podstaw teorii ayurvedyjskiej pozwoli najlepiej wykorzystać zalecenia praktyczne, podane w dalszej części niniejszej książki.
(…) Znajomość ayurvedyjskiego typu organizmu (prakruti) jest bardzo korzysna dla życia i zdrowia, ponieważ:

1 . Znacznie zwiększa się rozumienie siebie, co jest podstawą życia. Czytanie tej księgi to wielka sztuka. Znajomość prakruti pomaga czytać własną księgę, czyli własne życie. Rozumiejąc własny organizm, można lepiej rozumieć swoje skłonności oraz silne i słabe strony, zarówno psychologiczne, jak i fizjologiczne.
2. Możliwe jest zauważenie bezpośredniego związku funkcjonowania organizmu z takimi nawykami i skłonnościami, jak nieregularny rytm życia, dnia (vata), wybuchowość (pitta) albo lenistwo (kapha), a także problemów fizycznych, takich jak nadwaga (kapha), wrzody (pitta), albo zaparcia (vata). Skłonność do tych zaburzeń równowagi wynika z konstrukcji układu umysł-ciało.
3. Możliwe jest przewidywanie chorób i zaburzeń w celu zapobiegania im. Możliwe jest skorygowanie stylu życia poprzez zmianę porządku dnia, diety, ilości czy rodzaju ćwiczeń fizycznych, oraz inne działania. Wszystko to pozwala zachować równowagę dosha i cieszyć się pełnią zdrowia.
4. Znajomość typów budowy człowieka ułatwia rozumienie osoby, z którą jesteśmy w bliskich relacjach osobistych lub zawodowych. Świadomość funkcjonowania organizmu męża, żony czy osób, które darzymy uczuciami, pomaga zapewnić dobre funkcjonowanie związków międzyludzkich, co w obecnych czasach bywa trudne i problematyczne. Wzajemne rozumienie siebie stwarza jasność sytuacji, która jest podstawą współczucia zapewniają rozwój miłości. Związki oparte na takich relacjach dają poczucie szczęścia, wnoszą radość i gwarantują długowieczność.

„Zdrowie składa się ze zrównoważonego stanu trzech humorów (dosha), siedmiu tkanek (dhatu), trzech produktów przemiany (mala) oraz ognia trawiennego (agni), którym towarzyszy jasność percepcji, a także równowaga zmysłów, umysłu i ducha.”
Bardzo bogata i zawierająca szereg bezcennych informacji w zasadzie o wszystkim co trzeba wiedzieć, żeby móc samodzielnie odnaleźć sposób aby skutecznie korzystać z błogosławieństw tej bardzo skutecznej metody uzdrawiania.
Fantastyczny jedyny w swoim rodzaju podręcznik – przewodnik, a także pewnego rodzaju bogaty dobrze zrealizowany i napisany poradnik. Wszystko co najważniejsze i jeszcze więcej .. w nim jest. Obszerne opracowanie zawierające ponad prawie 400 stron wiedzy na temat Ayurwedy.

ayurveda-ksiega-domowych-srodkow-leczniczych-dr-vasant-lad-ekspert-medycyny-ajurwedyjskiej

Książka dostępna w księgarni stacjonarnej i internetowej >>
http://alchemik.sklep.pl/ayurveda–ksiega-domowych-srodkow-…