Księżyc w znaku Lwa koniunkcja z Jowiszem

„Życie jest warte , aby żyć” (H.Banzhaf)
Księżyc w znaku Lwa zbliżający się w kierunku Jowisza.
(Cały dzień dziś, a nawet jeszcze jutro rankiem do południa można korzystać z tego „wielkodusznego” aspektu, albo dramatyzować)
Jowisz plus Lew, plus Księżyc i w dobrych aspektach z innymi planetami jest dziś dobry, wielkoduszny, optymistyczny, radosny, wyjście poza ramy codzienności. Osoba (sytuacja) pełna życia, primadonna, gwiazda, fajna sprawa, dobry humor.
„Rasowa baba, mały król „- z Jowiszem może ulec powiększeniu choćby na jeden dzień.
(Uwaga, może się też zdarzyć przesadny dramatyzm…)
Nie ważne że Jowisz w stanie retrogradacji, to nie zaszkodzi żeby zatrzymać się w pędzie za nowościami i ogarnąć to co mamy teraz, docenić ten własnie moment w czasie, uczestniczyć w pełni zadowolonym z siebie, docenić się, pokochać świat za oknem, sztukę życia, i własne dzieła, choćby maciupeńkie kroczki ku doskonałości, albo osiągnięcia i zabawę dzieci:)
Lew podkreśla rangę zdobyczy, uznania, działania i pokazania się, Księżyc w Lwie dopełnia tej potrzeby i czyni świadomość optymistyczną i zadowoloną z siebie, ale nie egoistyczną – nawet jeśli owa cieszy się bez wyraźnego powodu, to nie zabraknie humoru – i, optymistycznego nastawienia, dobrego kontaktu z sobą, z ludźmi z dziećmi, z młodzieżą a nawet z urzędnikami. Na ewentualnym szlaku podróżnym spotkania przyjemne i inspirujące, przyjacielskie rozmowy, poszukiwania, wymiana informacji (Merkury w Wodniku opozycja Jowisz w Lwie).
Nawet z gruntu trudne sprawy powinny przy dzisiejszej koniunkcji Księżyca z Jowiszem w znaku Lwa dać pozytywny nastrój, tchnąć optymizmem, szlachetnością, i zachowaniem się z iście królewskim i wielkodusznym łaskawym gestem …może trochę dramatycznym i na pokaz, ale….. Życie to przecież scena dramtyczno-komiczna 🙂
Świetny czas na wejście w relacje, na miłość, romans, twórczość, sztukę, zdrowienie, na zakupy, na rozrzutność – nie ważne czy potrzebne, ale jaką daje energię. Bo oprócz tego Księżyc z Jowiszem utworzą wspólnie dobre przyjazne aspekty z innymi planetami, z Wenus, Marsem, Saturnem i Uranem. To bardzo ładny komplet motywacyjny do życia. Pakiet od bóstw spoglądających na nas śmiertelnych łaskawym dobrym okiem z wyciągniętą ku nam otwartą niebiańską dłonią – masz – daję ci możliwość być królem samego siebie, niebo i moc masz w sobie – przynajmniej na dziś.
Opozycja Księżyca do Merkurego w znaku Wodnika być może sprawić jedynie że przyjmiemy informacje z pełnym optymizmem i jak najbardziej się one nam przysłużą w konkretnym celu.
Dziś właśnie, ze względu na opozycję Księżyca i Merkurego w Wodniku, możemy nawiązać ciekawą znajomość internetową, a nasze podanie o przyjęcie w szeregi jakiejś społeczności, będzie dobrze odebrane, a my sami potraktowani poważnie z należytym szacunkiem, bo Saturn słynący ze swej cierpliwości, krytyczności i konkretności, przebywa obecnie w znaku Strzelca, a Jowisz jego władca w znaku Lwa – (właśnie) wraz Księżycem.
Jedynie Strzelce muszą się teraz poddać odrobinie „przyhamowanego wzrostu”, żeby potem świętować większe zwycięstwo, trenować cierpliwość i pokorność wobec Saturna – one tego strasznie nie lubią
U Baranów też powinno już zaświecić wiosną, bo to w ich znaku sporo się dzieje, a w dodatku dziś Księżyc (władca znaku Raka) łaskawym okiem spogląda na ten ognisty znak dodając mu pozytywnych emocji do działania a nie na odwrót – jak to zwykło bywać w naturalnej kawadraturze znaków tych kardynalnych Raka z Baranem.
Nawet jeśli w Baranim życiu chaos i Uraniczna rewolucja – to dziś powinno być happy….
Reasumując; Jowisz z Księżycem w Lwie spowoduje, że dziś będzie się nam chciało chcieć i żyć z optymizmem, oraz realizować różne pasje i projekty, albo przystąpić do nowych wyzwań, słuchać co mają do powiedzenia inni, a nawet nasłuchiwać, szperać, szukać, czerpać ze skarbnicy Merkurego i Wodnika, „boskie informacje”, brać wszystkie jak lecą – potem się posegreguje gdy Księżyc wejdzie do znaku porządnickiej Panny – dziś nie zaszkodzi wysłuchać co ma do zaproponowania opozycyjna sekcja, szalony wędrowiec, niekonwencjonalny projektant, albo naukowiec, czy artysta. Fajnie i godnie, z poczuciem humoru zniesiemy tę – opozycyjność, a nawet wyniesiemy z niej korzyści – jak dobrze i szybko się zorientujemy, a planety i aspekty na astrologicznym niebie, plus Księżycowe emocje – sprzyjają nam jak nigdy właśnie dziś 🙂
Wenus, Mars, Uran w znaku Barana, do niezły komplet żeby przeżyć wiosenny romans, choćby z rozsądku bo w znaku Strzelca Saturn Kronos – za nim zaczniemy – nowe – przeanalizujmy stare i sprawdzone, ale już warto zacząć sadzić kwiaty i zioła ….
Uwaga, wszystko zależy jak zwykle od naszego potencjału w horoskopie osobistym.
Bo, opozycja Jowisza w Lwie z Merkurym Wodniku, a Mars z Uranem w Baranie, może powodować różne wypadki, przypadki, od drobnych, jak zwichnięcia, po bardziej konkretne. Nie dawajmy się przymuszać do zachowań i wysiłków które wiemy że nie są naszą zdolnością czy fizyczną możliwością.
W tle obrazkowym, astrologiczny wykres mapy nieba z tabelką informującą o wpływie określonych planet na konkretną część ciała, a więc mówiąca o związku zdrowia i samopoczucia z astrologią (punkt widzenia), plus karty Tarot Omegaland – ja nazywam tego tarota „ulicznym tarotowym filmem”.

Wykres Astrologiczny Medyczny