The Tarot of LOKA

The Tarot of Loka.

Talia dla zbieraczy, kolekcjonerów i miłośników kart zwykłych, oraz graczy. Nawiązuje do starofrancuskiej gry w taroka.
Tarot ten jest nieco inny od dotychczas prezentowanych w naszym sklepie. Zupełnie nowatorskie a jednocześnie tradycyjne wzornictwo, czy podejście dla tarota. Jako kart służących zarówno wróżbom, medytacjom, jak i grze w karty. Talia kart spokojnie może służyć do gry (jeśli ktoś lubi i nie uważa tego za świętokradztwo) , jak też może się stać idealnym uzupełnieniem czy wpasowaniem w lukę pomiędzy – zwolennikami kart tradycyjnych – i kart tarota. Idealny pomost, aby połączyć oba systemy. Być może to właśnie może skusi do sięgnięcia po bardziej rozbudowaną wersję kart zwykłych, aby urozmaicić rozkłady kart klasycznych z ich systematyką, łączeniem w pary, systemy, kolory, o dodatkowe karty klucze – w tym przypadku karty atutowe – tarota klasycznego.

TAROT LOKA
The Tarot of Loka” z cała pewnością stanowią i kolekcjonerską perełką dla poszukujących tarota innego od dobrze znanych i niebanalnego wzornictwa.
Natomiast niezdecydowani sympatycy kart klasycznych, którzy z jakiś względów obawiają się sięgnąć po tarota mają ku temu sprzyjającą okazję.
Czy warto spróbować ? Tarot Loka to ładny i ciekawy symbolicznie zestaw kart zwykłych i tarota w jednym. Idealna integracja, kompozycja – wystarczy zerknąć na obrazki poniżej, żeby się o tym przekonać. Zawsze można zrezygnować z dodatkowych 22 kart atutowych tarotowych – i pozostać przy klasycznych 54 kartach.
Talia zawiera 80 kart, dwadzieścia dwie symboliczne klasyczne karty atutowe w rysunku lustrzanym na podobieństwo kart klasycznych, gdzie góra i dół są dla siebie odbiciem i oczywiście dodatkowo oprócz Waletów, wzbogacono karty światem rycerstwa z czterech żywiołów – z ich elementarną symboliką. Tarot raczej nie polecany początkującym, ale z drugiej strony – czemu nie – sama zaczynałam od Marsylskiej talii (bardzo prymitywnej ikonograficznie). Posługiwanie się kartami bez konkretnych scen obrazków małych wtajemniczeń, może być nie lada gratką dla numerologów, astrologów i osób ceniących sobie indywidualne i intuicyjne podejście. Dodatkowo do zestawu dołączono dwie karty; Dobro i Zło, składające się czterech podstawowych żywiołów.

TAROT LOKA
Zdarza mi się używać takich kart bez obrazków małych wtajemniczeń. Zapewniam że warto, to wyostrza intuicję. Pozwala na pewnego rodzaju samodzielność interpretacji i dowolność intuicyjnych skojarzeń, co mi się podoba i czasem bardziej służy od tak zwanego „gotowca” według symboliki R. Waita.
Opowiadana wtenczas historia nie koniecznie trzyma się klasyki, w którym dziewiątka mieczy to nocne koszmary i cierpienie, a szóstka pucharów to nie koniecznie wspomnienie przeszłości czy infantylne dziecięce igraszki w bezpiecznym sielankowym ogródku. A zupełnie coś innego….
Karty bardzo ciekawe a i mają swój niepowtarzalny urok.
Do nabycia od środy w sklepie stacjonarnym a w internetowym od ręki;
http://alchemik.sklep.pl/tarot-loka,23,1951.html

GALERIA