Bajki rozebrane :)

Książka dla bajkoholików takich jak ja 🙂

Bajki Rozebrane


Fantastyczna pozycja :)) Polecam bajkoholikom i wszystkim którzy chcą zajrzeć nieco za kurtynę baśniowych metafor, symboli i przenośni. Z bajkami łatwiej się żyje, a po ich rozszyfrowaniu pojawia się dziwne pytanie; – coś takiego – to ja gram w nich wszystkich role główne albo drugoplanowe – niesamowite! 
W zasadzie baśnie to najmądrzejsze opowieści na świecie i najlepsze książki to te z bajkami. Na bazie bajkowych opowieści – urodziło się tyle ” prawdziwych i realnych” super filmów, super bohaterów i całe półki super powieści, a przede wszystkim nasze marzenia czerpią soki z baśniowych korzeni – jakżeby inaczej 🙂
W skład baśniowych interpretacji wchodzą min.
– Kopciuszek
– Śpiąca królewna
– Dziewczynka z zapałkami
– Czerwone trzewiczki
– Ali Baba i czterdziestu rozbójników
– Brzydkie kaczątko
– Calineczka
– Królewna Śnieżka
– Księżniczka na ziarnku grochu
– Jaś i Małgosia
– Mała Syrenka
– Królowa śniegu
– Dzikie łabędzie
– Głupi Jaś
– Kot w butach
– Sinobrody
– Aladyn
– Szewczyk Dratewka
– i jeszcze coś na potem

Od wydawcy;
Znana psychoterapeutka mówi: chcesz lepiej żyć – czytaj baśnie!

Psychoterapeutka Katarzyna Miller wraz z dziennikarką Tatianą Cichocką rozbierają znane wszystkim w naszej kulturze baśnie, tak by odnaleźć w nich treści i znaczenia aktualne dzisiaj. W losach Kopciuszka, Jasia i Małgosi, niezliczonych księżniczek i królewiczów zaklęte są tęsknoty, rozterki, problemy i radości ludzi młodych i starych. Pierwowzór tych rozmów stanowi cykl To nie bajka, drukowany na łamach „Zwierciadła”. Wydanie książkowe jest obszerniejszą jego wersją.
Katarzyna Miller – psychoterapeutka, publicystka, poetka. Studiowała psychologię i filozofię na UW. Ma trzydzieści parę lat praktyki terapeutycznej, indywidualnej, małżeńskiej, grupowej. Prowadzi warsztaty rozwojowe dla kobiet.
Wiele lat wykładała psychologię na gender studies UW.
Pisze i udziela wywiadów dla wielu pism, na stałe związana ze Zwierciadłem.
Często gości jako ekspert w wielu programach radia i telewizji.
Autorka bestsellerów, które ukazały się nakładem Wydawnictwa W.A.B.: Być kobietą i nie zwariować (2010, razem z Moniką Pawluczuk) oraz Być kobietą i wreszcie zwariować (2014)
Tatiana Cichocka – nauczycielka i praktyk hawajskiego świątynnego masażu lomi lomi. Pasjonuje się tańcem, mindfulness, szamanizmem i duchowością. Pracuje z oddechem, dźwiękiem, ciałem oraz energią – między innymi metodami Sage Emery, prowadzi warsztaty i ceremonie – kończy dwuletnie studium Center of Sacred Studies prowadzone przez 13 Rdzennych Babć. Uczestniczy w kręgach Kobiecej Starszyzny. Uważa się za położną duszy – uwielbia towarzyszyć ludziom na duchowej ścieżce. Jest trenerką Living Dance Form, od 8 lat tańczy również 5 rytmów oraz Movement Medicine. Zainicjowała i współorganizuje Freedance – wieczory tańca przy muzyce bębnów na żywo.
Tłumaczka i dziennikarka od wielu lat współpracująca z pismami lifestyle’owymi, głównie ze Zwierciadłem. Jej pasją są rozmowy z ludźmi oraz mity kultury. Jest współautorką książek Bajki rozebrane oraz Porozmawiajmy o seksie.


Odwiedź nasz sklep internetowy;
http://alchemik.sklep.pl/bajki-rozebrane–tatiana-cichocka—katarzyna-miller,17,1725.html