Książki; Seria Wenus -> Mars

Grzeczne dziewczynki nie dostają tego, czego chcą. 99 sposobów na zasłużony szacunek, wypracowany sukces i wymarzone życie - opis produktu: Kobieta sukcesu czy grzeczna dziewczynka? Czym różnią się grzeczni chłopcy od grzecznych dziewczynek? Grzeczni chłopcy dobrze się uczą, uprawiają sporty i są dżentelmenami. Natomiast grzeczne dziewczynki siedzą cicho, zajmują się młodszym rodzeństwem i są raczej słodkie niż mądre. I tak jak różne są oczekiwania w stosunku do obu płci, tak różne są drogi do osiągnięcia spełnienia w dorosłym życiu. Kobiety, by odnieść sukces, muszą nie tylko wspiąć się po szczeblach kariery. Muszą także pokonać czyhające tam na nie pułapki - stereotypy, przekonania, wyuczone zachowania. Dlatego pierwszym krokiem, który powinnaś uczynić (i to już!), jest porzucenie raz na zawsze Klubu Grzecznych Dziewczynek, od lat podcinającego Ci skrzydła! Do roboty, dziewczyno! Trzaśnij drzwiami do Klubu Grzecznych Dziewczynek! Odczaruj swoje dzieciństwo i ciesz się świadomą dorosłością. Polub asertywne mówienie NIE i TAK. Zaspokajaj swoje potrzeby. Oswój rodzinę z wykonywaniem obowiązków (i to w taki sposób, byś nie czuła się zrzędą). Poczuj się równym partnerem kolegów z pracy. Negocjuj ceny i wyrażaj swoje opinie na temat produktów. Kwestionuj zdanie rzekomych autorytetów. I wiele, wiele więcej...

Seria dla Wenus ❤

Mars nie czytuje tego typu podręczników (a może się mylę…?) (Mars, może ewentualnie podejrzeć co stworzył, próbując wyjaśnić relacje z Wenus) Mamy więc męski punkt widzenia dla; plus i minus = Ja +Ty w rezultacie = My, albo „Coś”? Przystępna i pokrzepiająca literatura dla wybranek z Wenus ewentualnie Księżyca.

Dobrze zaserwowana psychologia kontaktu płci w pigułce. Można przeczytać, żeby zanegować, abo żeby się utwierdzić;

– Nie, nie zgadzam się! – Grzeczne dziewczynki zawsze dostają to czego pragną bo nie-grzeczne tylko marzą i marzą, i dlatego wiecznie za czymś gonią i coś im umyka z przed nosa – na trasie z napisem – nie —> grzecznie.

– Grzeczna uczy się pilnie, przestrzega norm i cierpliwie odrabia codzienne obowiązki stosuje do zasad. Zawsze w rezultacie za swą pilność zostaje nagrodzona życiowym sukcesem, lukratywną posadką, idealnym partnerem, wyśmienitym życiem?

– Niegrzeczne dziewczynki wiecznie się z czymś nie zgadzają, buntują – wcielenia diablic, utrapienia mam, babć, a potem mężów i pracodawców. Wciąż z kimś walczą, z czymś zmagają, kombinują, manipulują, wyłamują, i dlatego …, nigdy niczego nie osiągają wciąż coś rozpoczynając i nigdy nie kończąc – bo są niegrzecznie rozmarzone?

I tu jest pies pogrzebany…

Fajne książki i zawsze czyta się je tak samo dobrze – wszystkie. Polecam. W niektórych zastosowano męski punkt widzenia więc tym bardziej są ciekawe dla Wenusjanek… A w Niegrzecznych dziewczynkach zastosowano strategię zodiakalnej Wagi – przekorną dyplomację rozkapryszonej nieco Afrodyty.

Na marginesie bardzo dobrze sprzedająca się i super pozycja.