Zamiast hormonów SHATAVARI

Shatavari

Niesamowita użyteczność i działanie tegoż specyfiku wymagałaby ode mnie zbyt prywatnych wynurzeń…  Ale nie o to chodzi, więc wypowiem się w skrócie;

– Jeśli chcecie drogie panie poczuć się komfortowo podczas bolesnych miesiączek i czy rozwiązać inne problemy hormonalne, ale nie tylko bo i okołoporodowe, czy poprawić wygląd skóry, jej koloryt i jędrność, albo zastąpić inwazyjne terapie hormonalne (tak zwane zastępcze), czymś – co nie męczy stanami ubocznymi i jest SKUTECZNE, może nawet bardziej … ! To polecam ajurwedyjski specyfik, jako przysłowiowy strzał w dziesiątkę (przetestowany, a efekt, samopoczucie – rewelacja) !

W żadnym razie Nie jest to reklama, stosuję od kilku dni – efekty – zaskakująco pozytywne ! Specyfik w bardzo przystępnej cenie – 32 zł 

Shatavari
W postaci kapsułek. SHATAVARI (Asparagus) – tradycyjne jego stosowanie ma prowadzić do: – lekkiego przechodzenia klimakterium – regularnego okresu miesiączkowania – poprawy żeńskiej potencji – regulacji poziomu żeńskich hormonów – regulacji i wzmocnienia owulacji – wspomagania funkcjonowania tarczycy – zmniejszania rozdrażnień emocjonalnych Składniki: Asparagus * (Asparagus racemosus) (* ekologiczna)
eko-shatavari-churna-100g-cosmoveda
Postać ziołowa.

Pora na konkrety i właściwości Shatavari ( w Alchemiku mamy w ofercie w dwóch postaciach – mieszanki ziołowej i kapsułek)

W sanskrycie SHATAVARI (Asparagus racemosus) oznacza ” ta, która posiada stu mężów”.
Oznacza to kobietę, która jest zdrowa, silna i płodna.

SHATAVARI w istotny sposób reguluje pracę hormonów kobiecych, wspiera prawidłową pracę układu pokarmowego i moczowego oraz działa korzystnie na zwiększenie laktacji kobiet karmiących.

Naukowcy z Interdyscyplinarnej Szkoły Nauk o Zdrowiu indyjskiego Uniwersytetu w Pune dowiedli także, iż SHATAVARI poprawia funkcje układu immunologicznego a także dostrzegli, iż dłuższe stosowanie SHATAVARI wspiera prawidłowe funkcjonownie układu pokarmowego ( Dz. Ethnopharmacology 21 stycznia 2009 r.,121(2):241-7).

SHATAVARI od wieków stosowane jest w Indiach, niegdyś matki karmiące spożywały kandyzowane owoce w celu zwiększenia produkcji mleka, pito także świeży sok z korzeni zmieszany z miodem jak również stosowano je zewnętrznie, miejscowo jako środek chłodzący i kojący wszelkie podrażnienia.

Aktywne składniki SHATAVARI to głównie saponiny, sterole roślinne – sitosterol i stigmasterol oraz glikozydy, alkaloidy, białka i garbniki. Roślina zawiera saponiny terpenowe zwane Shatavarin I- IV, które wspierają naturalną produkcję estrogenów.

DZIAŁANIE:

DLA KOBIET:

SHATAVARI może w łagodny sposób przywrócić równowagę hormonalną u kobiet, zmniejszyć wahania hormonalne z powodu menstruacji i menopauzy a także złagodzić lub całkowicie znieść objawy napięcia przedmiesiączkowego i menopauzy.

Przypisuje się mu także funkcje zwiększania płodności i regulacji cyklu menstruacyjnego.

SHATAVARI przyspiesza również powrót do formy psychicznej i fizycznej w okresie poporodowym oraz zwiększa produkcję mleka u karmiących mam.

UKŁAD POKARMOWY

Wskazane przy dolegliwościach takich jak zgaga i zapalenie jelita grubego.
Ma działanie przeciw wrzodowe, łagodzi zaburzenia żołądkowo-jelitowe i zakażenia bakteryjne wywołane przez E. coli czy Shigellę.

UKŁAD MOCZOWY UWAGA !

SHATAVARI   jest silnym diuretykiem i jest pomocne w szybkim wydaleniu toksyn wraz z moczem .

Dawkowanie:

Jedna kapsułka dwa razy dziennie po posiłku.