Zioła w magii i na zdrowie – medycyna ludowa

Kwiat Dziewanny i Kwiat Damiany. Ochrona, magia miłosna, afrodyzjak.

Każda istota pod tym niebem ma duszę wszechświata … Bo wszyscy jesteśmy jednością różnie się przejawiając światu – służymy jedni drugim ku chwale życia 🙂

Leki z Bożej Apteki czyli Apteka Uniwersum – Alchemiczny cud bez cudu. Coś dla zodiakalnych Skorpionów, Raków, Wag i Byków.

Tak bardzo przyzwyczailiśmy się do magicznego zastosowania ziół wprost z podnóży Himalajów, oczyszczania z pomocą amerykańskiej czy kanadyjskiej białej szałwii, trawy cytrynowej itd. Coraz mniej natomiast uwagi przywiązuje się do starosłowiańskich obrzędów i zastosowania ziół – swojskich – rodzimych, wprost z naszych łąk.
I co tu kryć mało o nich wiemy, bo nie mamy się skąd ani do kogo dowiedzieć. Poza fantastycznym poradnikiem Pani Chrzanowskiej o ziołach, nikt chyba nie pokusił się o przywrócenie naszym dziko rosnącym ziołom zazwyczaj kojarzonymi z łąkowym chwastem należnego miejsca.
Alchemik  ma do zaoferowania serię ziół rodzimych z naszych łąk i lasów. Ziół które mogą być wykorzystywane wewnętrznie zdrowotnie w postaci herbatek, naparów, eliksirów, nalewek  – jak i zewnętrznie w postaci okładów czy maseczek upiększających, albo, w magii na poziomach bardzo subtelnych energii. (Wierzyć nie wierzyć, warto choć raz spróbować)

Jako pierwszy przedstawię tutaj – Kwiat łąkowy – rodzimą Dziewannę.
W dawnych czasach kwiat dziewanny zarówno świeży jak i suszony maił zastosowanie w magii ochronnej i wróżbie.Dziewczynie która z bukietu ofiarowanych kwiatów polnych wybrała kwiat dziewanny wróżono staropanieństwo, a mężatce odejście partnera albo wdowieństwo..
Kwiatu dziewanny używano w celu ochrony związków miłosnych, skutecznie odpędzano konkurencję miłosną, i niechcianych adoratorów
Wystarczyło bukiecik Dziewanny ustawić na stole podczas odwiedzin intruza, a dziwną siłą odchodził pozostawiając po sobie wyczekiwany święty spokój. Oczywiście zawsze można było podarować komuś taki trefny (piękny) bukiet w celu wyeliminowania konkurenta, odsunięcia rywalki w drodze do serca wybranka.
Dziewanna służy w magii ochronnej, bardzo skutecznie wypędza z naszego życia wszystkie duchowe przekleństwa i czary, duchy, złych ludzi, klątwy, a zaszyta w poduszeczce w postaci ususzonej sprowadza zdrowy spokojny sen i wizje.
To właśnie to ziele miało chronić Odyseusza przed czarami złej Kirke
W starożytności uznawana za magiczną, chroniła przed urokami i złymi duchami.
Używana w rytuale oczyszczenia, w namiotach potu oraz jako ceremonialny tytoń.
Dziś wykorzystuje się ją głównie i skutecznie do kąpieli parowych we własnej wannie.
Dziewanna idealna w połączeniu z magicznym zielem afrodyzjakiem – zielem Damiana ( rośnie w wyłącznie w gorącym i wilgotnym klimacie). Wprowadza nas – paradoksalnie – na ścieżkę właściwej miłości i otwarcia na to co zakazane czy nie możliwe. 
Już Majowie stosowali Damiana jako afrodyzjak dla wzmocnienia seksualnej wydolności i odnowienia libido.
Pobudza ona produkcję hormonów płciowych. Bardzo skutecznie opóźnia proces starzenia i klimakterium.
Roślinkę Damiana można zasadzić sobie samodzielnie zasadzić w doniczce i cierpliwie czekać na liście i kwiaty Pięknie kiełkuje i zakwita ślicznymi żółtymi kwiatuszkami.
Ususzone listki rośliny Damiana można dodawać do kawy, działa silnie stymulująco i pobudzająco ( w wyjątkowych przypadkach przemęczenia stosujemy taką kawową mieszankę).
Roślinę Damiana, jego ususzoną wersję stosuje się w magii miłosnej dodając jej odrobinę do sałatek, kanapek, albo w herbacie czy kawie.
Dym ze spalanego Ziela Damiana powoduje że znikają granice tabu, nabieramy ochoty na przeżycie miłosnej przygody, osoby w kręgu tlącego się zioła stają się bardziej otwarte i odważniejsze w poczynaniach.
Krzew przez Greków nazywany był „boginią miłości”.
Nazwa zioła pochodzi od imienia aptekarza św. Damiana.
Jego lecznicze zastosowanie jest bezcenne;
Działanie to polega na wyrównaniu poziomu hormonów oraz oczyszczeniu organizmu z toksyn, przez co działanie hormonów jest silniejsze.
Ponadto w medycynie liście Damiana stosowane są w stanach depresyjnych, w celach ogólnego wzmocnienia organizmu oraz przy bezsenności.
Oba zioła w stałej sprzedaży w naszym sklepie w Alchemiku.