Kwiat soli morskiej – magia, oczyszczanie, zdrowie, uroda

kat-sol

Korzystając z oferty Alchemika, już przy minimalnych nakładach można zorganizować sobie we własnej wannie, luksusowe domowe SPA ze słoną morską bryzą  Albo zafundować kuchnię z bogactwem mikroelementów na obiad. (Sól w 100 procentach jadalna i zdrowa).

O naszej soli …

Sól morska z Algarve. Powstaje dokładnie w tych samych solankach co Flor de Sal formując się jednak na ich dnie.
Zbierana ręcznie co 10 – 14 dni przy użyciu drewnianych narzędzi i układana w niewysokie hałdy. Suszona na słońcu zachowuje swoją naturalną wilgotność i minerały. Zawiera naturalny jod, który jest doskonale przyswajalny przez organizm człowieka. Źródło zdrowia i niezastąpiony dodatek w każdej kuchni.

sol
Oprócz kuchni niezastąpiona w kosmetyce ciała ! 

sol-morska1


N i e z a s t ą p i o n a.

Sól morska zawiera sporą dawkę, bo ponad 37 mikroelementów i minerałów: m.in. magnez, potas, żelazo, wapń, miedź, brom, jod i krzem. Dzięki temu wzmacnia i ujędrnia skórę. Regularne stosowanie takiej soli działa wyszczuplając i antycellulitowo. Zapobiega wysuszaniu się skóry, ponieważ taka kąpiel pozwala soli odkładać się w wierzchnich warstwach naskórka i wiązać tam wodę, co pomaga utrzymać naturalny, ochronny płaszcz na skórze dzięki czemu skóra nie wysycha. Morska sól posiada właściwości którym poddają się takie dolegliwości jak łuszczyca, egzema, zapalenie skóry. W czasie kąpieli w soli, toksyny opuszczają organizm a minerały zawarte w solance przedostają się do skóry. Obniża to kwasowość i równoważy pH skóry. Do kąpieli można dodać któryś z olejków relaksująco odżywczych; lawendowy, różany, albo arganowy, czy z guarany ( można dobrać w Alchemiku). Kąpiele z dodatkiem morskiej soli znacznie łagodzą napięcia nerwowe, migreny, bóle menstruacyjne, i mięśniowe. Wykazuje ponadto właściwości antyseptyczne, hamuje nadmierną potliwość i zmiękcza skórę.

Czary zaklęcia złe uroki !


Działają ponadto energetycznie i oczyszczająco nie wspominając o jego zastosowaniu w magii, rytuałach i procesie oczyszczania na poziomach bardziej subtelnych (zaklęcia, urok itp.). 

Najbardziej skuteczna jest właśnie sól morska albo , czarna sól zwana  solą czarownicy przygotowywana z soli morskiej, rozdrobnionego czarnego turmalinu, bądź węgla drzewnego, popiołu ze spalonego piołunu, bądź innego kadzidła, koniecznie z dodatkiem pieprzu czarnego (efekt murowany). Wszystko razem się uciera, potem zaś przechowuje w szczelnie zamkniętym naczyniu i stosuje w odpowiednich sytuacjach.

Zapraszamy po sól morską. Dodatki i przepis do sporządzenia soli czarownic na miejscu; turmalin, piołun i czarcie ziele, oraz wiele innych pomocnych w rytuałach.

www.tapeciarnia-560x315