Wiosna z Wenus w znaku Barana

1

Wenus w znaku Barana. Optymistycznie. Bożek Pan i Nimfy. 

Miłość od pierwszego wejrzenia.
Wiosenne pożądanie i potrzeba przeżycia nowej ekscytującej pobudzającej zmysły przygody (to dla Baranów, tych prawdziwie Baranich).
(Osobiście tranzyt do znaku Barana odczułam kiedy Wenus przebywała w ostatnich minutach znaku Ryb)
Wenus na dobre opuściła znak Ryb i obecnie jest już w zerowych stopniach znaku Barana 
Wiosna na astrologicznym niebie, wiosna na ziemi, będzie też wiosennie w relacjach osobistych. Można spokojnie powiedzieć; „Do zakochania jeden krok”.
Uwaga.
Jako że Jowisz znajduje się w znaku Raka możliwe że zakochanie wyda konkretnie owoce za dziewięć miesięcy 
Ciekawy układ na astrologicznym niebie, a to za sprawą Wenus (władczyni między innymi Wagi) która rozpoczęła tranzyt przez pole Aresa, (przy czym władca tegoż Mars znajduje się po przeciwnej stronie (w opozycji i na wygnaniu) na polu Wagi – Wenus 
Planety niczym pionki w grze, wymieniły się miejscami. Albo totalnie się „pogubiły” w swoich rolach – zamieniły się rolami ? Na to wygląda.
Tymczasowa zmiana ról … i co dalej ?
Wenus w znaku Barana zmobilizuje nas do rozpoczynania rzeczy nowych, upiększania siebie, zwiększenia dbałości o kondycje fizyczną, dbania o swoją atrakcyjność, rozpoczęcie walki z ewentualną zimową nadwagą (czas Wenus w znaku Ryb sprzyjał wzrostowi masy tłuszczowej i marazmowi) Rozbudzi w nas wiosenne pożądania, doda odwagi ; „wszystko albo nic”, zachęci do otwarcia się na nowe i do szybkich podbojów. Poczujemy zapał do działania i odczujemy piękno w sobie.
Możliwa potrzeba zmiany dotychczasowego stylu życia, wyglądu, ubioru. A nawet sztuka – ta również zmieni swoje oblicze – chętniej sięgniemy po coś prostszego i swojskiego niż dotychczas. Odnajdziemy piękno w prostych sprawach – odruchach serca, zgodnych z afirmacją, że liczy się – „to co tu i teraz”.
Wenus na polu Barana przyniesie nam radość życia, entuzjazm, optymizm i zakochanie. Może przelotny romans, namiętność, albo, bardzo pozytywne zakręcenie. Dodatkowo już wkrótce Wenus przejdzie nad Uranem który jest w Baranie. I to może być prawdziwie elektryzujący impuls do prawdziwej eksplozji w rożnych kierunkach; od zakochania, podekscytowania, może też przynieść chęć natychmiastowych zmian; zdecydowanych, konkretnych i szybkich. Odrobina ekscytującej nowości, szokująca zarówno otoczenie jak i nas samych. Możemy sami sobie, albo ktoś nam, wywinąć niezły numer.
Czekająca nas opozycja z Marsem w znaku Wagi (Mars w retro i na wygnaniu) może nadać naszym relacjom nieco sprzeczne oczekiwania i trochę niezwykły czy niecodzienny charakter; bunt przeciwko przyjętym normom i chęć działania za wszelką cenę, zwłaszcza że do opozycji dołączy się Wenus przechodząca nad „szalonym” ale genialnym i skłonnym do ekstrawagancji szokującym Uranem.
To może być mocne uderzenie, coś jak przejście wiosennej burzy 
Oby tylko – zwłaszcza w nowych związkach, w relacjach i w miłości – pozostawiły po sobie kolorową tęczę 
W każdym razie nie będzie nudno, i nie czeka nas nuda, a niespodzianka. Jaka ona będzie ?
Wszystko jak zwykle zależeć będzie od ułożenia naszych osobistych horoskopowych potencjałów.