„Krwawa” Pełnia Księżyca (pełne zaćmienie) – aspekty, napięciowe! Uwaga

 

tranzyt pełnia w Wadze

Pełnia w Wadze
Twórczy chaos gwiazd 🙂

(karta pochodzi z talii Tarot Art of Live do nabycia w naszym sklepie)

Na astrologicznym niebie robi się „gorąco”.

Księżyc w pełni 15 kwietnia, zbliża się do koniunkcji z Marsem w znaku Wagi. Zaś, Merkury do koniunkcji z Uranem w Baranie. Przez moment wszystko będzie ze sobą wzajemnie spolaryzowane w opozycyjnym konflikcie i kwadraturach. (Aspekty napięciowe)
Odczują go między innymi; Wagi, Bliźnięta, Raki, Barany, Wodniki, Strzelce.

Możliwa szybka zmiana kierunku życia, działania ; w związku, w relacji damsko/męskiej, rodzinnej, zawodowej, zdrowotnej.
Czas niekorzystny w podróży, niekorzystny dla zdrowia. Nie ryzykujmy w żadnym razie bez potrzeby, nie podkręcamy adrenaliny, nie dociskajmy na pedał gazu.
Chyba, że aspekty w osobistym kosmogramie (obietnica natalna) spoglądają na nas łaskawym okiem z nieba, i właśnie to teraz jest nasz czas, żeby zrobić ryzykowny krok w stronę zburzenia istniejącej i pozornej harmonii w której nam duszno, ciasno i bardzo niewygodnie.
Po mimo, że pełnia odbędzie się w harmonijnym i pokojowo nastawionym znaku Wagi, wcale nie będzie panowała harmonijna atmosfera i nie zapanuje wenusjański pokój.
Różnice zdań, kłótnie, rozdrażnienie, napięcie; „co robić”, rywalizacja; „kto pierwszy ten lepszy”, rozdarcie wewnętrzne; „a co z sumieniem, co z zasadami”?
Merkury z Uranem w znaku Barana to istna mieszanka wybuchowa, granat z wyciągniętym lontem.
A z opozycją do Księżyca i Marsa, prywatny Koń Trojański w naszej spokojnej i poukładanej rzeczywistości 
Jeśli nawet będzie „miło”, to miłość ta będzie iskrzącym spięciem kabla pod wysokim napięciem w kontakcie z wodą. Możliwa niechciana i przypadkowa ciąża !
Jasne i pozytywne strony kwadratur i opozycji ?
Hmm? Nie zabraknie nam motywacji do przeforsowania własnej woli, zajęcia zdecydowanego stanowiska w konkretnej sprawie oraz potrzebnej asertywności. Tego Nam nie zabraknie z całą pewnością. Zdecydowania. Tupniemy nogą i postawimy na swoim ! (co prawda może nas to sporo kosztować, ale…raz się żyje)
Paradoksalnie w obliczu tychże napięć, nie powinien nas opuścić dobry humor, a wszystko za sprawą Wenus (miłość, radość, marzenia, inspiracja) i Neptuna w Rybach.
To własnie ona Wenus złagodzi napięcia w najbliższych dniach. Archetypowy symbol miłości. W tarocie; schronienie pod opiekuńczymi skrzydłami Cesarzowej matki.
Trygon w znakach wody Wenus (Waga) z Neptunem (Ryby) do Jowisza (Strzelec) w Raku włączy w nas wewnętrzne pozytywne nastawienie i nadzieję na lepsze.
Szukajmy azylu we własnym wnętrzu, w domu, w rodzinie, uciekamy się do tradycyjnych i sprawdzonych metod działania, bez niepotrzebnego ryzyka. Muzyka, film, dobra kolacja …obiad, spacer …. wypoczynek ! Jeśli popędzać Nas będą, wycofajmy się w bezpieczne ustronie, nie bierzmy udziału w wyścigu – włączmy hamulce, zwolnijmy. Niczego nie udowadniajmy na siłę. Przeczekajmy.
Jeśli aspekty osobiste nam „pozwolą” raczej się wycofujmy do pokojowo nastawionych Ryb z Wenus i Neptunem, aniżeli wdawajmy w otwarte konflikty czy konfrontacyjne w stylu Jamesa Bonda, „Jutro nie nadejdzie nigdy”.
Wiele związków może się sobą rozczarować w tych dniach, dostrzec jakąś „prawdę” o sobie rozstać we wzburzeniu. A być może ktoś trzeci zburzy nasz spokój nagle i nieoczekiwanie przez zwykły przypadek (albo z rozmysłem), fatalne spotkanie skrajnych postaw i wiele innych możliwości dla opozycji Merkury/Uran w Baranie do Księżyc/Mars w Wadze.
Wewnętrzny spokój w Rybach, modlitwa, medytacja, dziesięć spokojnych oddechów, kontemplacja w ogródku przy oczku wodnym, może wnieść zbawienne korzyści. Unikajmy chaosu, nieznajomego wieczorową porą, przypadkowych znajomości internetowych i randek w ciemno, szybkiej jazdy samochodem, prądu elektrycznego w kontakcie z wodą, szybkiego seksu, kłótni z kobietami i wszelkiego nie potrzebnego, zbędnego ryzyka. Wybierzmy się do muzeum, wykorzystajmy pełnię Księżyca i aspekty Wenus z Jowiszem – twórczo i artystycznie.