(Nowości) Alchemia – duchowa medycyna

Strzeżone sekrety alchemii. Mark Stavish

„Alchemia” czyli Duchowa medycyna.
Bardzo, bardzo dobra pozycja na rodzimym rynku. Czytam własnie. Jest napisana w idealnie przystępny zrozumiały sposób z duża dawką przydatnych informacji. Faktycznie, to nowość w tej dziedzinie pomijając książki które wplatają w swoje treści wątek alchemii. Ta koncentruje się wyłącznie na jednym wątku rozgałęziając się tematycznie w innych kierunkach, które jak wiadomo, wszystkie łączą się z alchemią nierozerwalnie w jedną całość. Mamy związki z planetami, godzinami planetarnymi, roślinami, minerałami i eliksirami które można w prosty sposób zrobić w kuchni. Mamy też alchemię jako medycynę ducha, tak dokładnie wyrażą się o alchemii autor tej publikacji, a ja się z nim zgadzam całkowicie.
Fragment
„Kabała i Alchemia – podróż Głupca”
(…) Kabała dostarcza nam sporo kluczy do zrozumienia alchemii, a zwłaszcza jej metod. Znajdujemy w niej również wskazówki do interpretowania symboli. Wiele z tych symboli napotykamy w książkach i manuskryptach – jako metafory, które zarazem skrywają i odsłaniają zawarte w nich tajemnice. Poprzez sny, medytacji i spontaniczne wizje dawni alchemicy potrafili rozumieć źródła, z jakimi mieli do czynienia. Byli też w stanie wyjaśnić je innym. Praktykowanie tej sztuki pozwala wnikać w alchemiczne ogrody i pałace, pojawiające się w marzeniach sennych. Kabała pomaga nam lepiej pojmować symbole.
Do najbardziej przydatnych narzędzi kabalistycznych należy Drzewo Życia. Jego prosta, a jednocześnie głęboka struktura umożliwia dokonywanie interpretacji całego kosmosu. Pozwala na rozumienie związków między składnikami rzeczywistości; na diagnozowanie i leczenie chorób fizycznych oraz psychicznych; na przeobrażenie ignorancji w Światło, a śmierci – w życie.
Studenci kabały spędzają długie lata na poznawaniu Drzewa Życia i jego skomplikowanych symboli. Z kolei alchemicy (szczególnie ci, którzy nie pragną być kabalistami) wykorzystują jedynie główne elementy Drzewa, prowadzące ich na ścieżce powrotu.
„Ścieżka powrotu” to droga, którą przemierza każda ludzka dusza, wędrując od wielkiej ignorancji do Oświecenia.
Ten szlak obejmuje różne fazy, wyzwania i spotkania, a zaczyna się w materialnym świecie, który nas otacza. i Stopniowo wznosi naszą świadomość do poziomu doskonałej mądrości, współczucia oraz mocy. Inaczej jednak niż systemy, które traktują materię jako zło i poszukują ucieczki od tej rzeczywistości , alchemia dostrzega w materii jej naturalną energię i wykorzystuje tę siłę do rozwijania oświeconej podróży.
Według Alchemii powinnyśmy doskonalić siebie poprzez wyzwania, które stawia przed nami życie materialne, a nie uciekać od nich w krainę fantazji o „duchowej doskonałości”. Tak ucieczka właściwie jest przejawem naszego lęku przed życiem. (…)
I ja „Alchemik” się z tym zgadzam w stu jeden procentach 
Książka warta uwagi – na pewno, zwłaszcza dla wszystkich przyszłych Alchemików.
Polecam Lekturę.