„Spirala”, inspirujący kalendarz dla kobiet stworzony przez kobiety. Polecam

Kalendarz dla boginio-feministek (tak pisze o nim we wstępie), kalendarz stworzony wyłącznie z myślą o kobietach i dla kobiet. Bardzo ciekawa propozycja z jaką jeszcze się nie spotkałam.

Coś pomiędzy Czaromarownikiem, a kalendarzem księżycowym…, ale jest inny. Niezwykły. Nie banalny. Kalendarz wydany w formie kolorowej książki, który dotyczy wyłącznie spraw kobiet, kobiecości, matriarchatu, świąt, sabatów i ich dziedzictwa duchowego.

Kalendarz prezentuje postaci ciekawych kobiet wywodzących się i należących do wspólnot propagujących odrodzenie pokojowej kobiecej wizji świata z przed nastania patriarchatu i męskiej dominacji opartej na rywalizacji i agresji. Między innymi możemy zapoznać się z Babcią Marią Alice Campos Freire uzdrowicielką z Brazylii, która pisze tak; Jesteśmy stare ale nasz głos jest bardzo ważny dla świata. Niektórzy mężczyźni myślą że są wielcy. My jesteśmy małe, a jedyną wielką rzecz którą mamy, jest miłość. Podziwiam jej determinację, żyje w lasach deszczowych w głębi Amazonii, oddana ludziom, uzdrawiając i nauczając.

Kalendarz oprócz prezentacji wielu ciekawych kobiecych sylwetek, w swoim wnętrzu zawiera szereg kolorowych grafik, mandali i rysunków. Opisuje szczegółowo poszczególnych osiem sabatów na kole roku – wszystkie szczegółowo i w bardzo przystępny sposób. Każdy z sabatów zilustrowany jest grafiką, wierszem, refleksją, albo afirmacją, oraz zadumą nas sensem życia. Opisuje również fazy księżyca, jego położenie w znakach i znaczenie tegoż położenia (Księżyc w urodzeniowym położeniu). Książka kalendarz, wygodny w codziennej pracy, ale i napisany bardzo subtelnym, łagodnym i pięknym językiem.

Zawiera poezję, różnego rodzaju teksty afirmujące życie kobiety jako archetypowej bogini i dawczyni życia. Jej roli w życiu społeczności, jej seksualności i duchowości oraz różnych faz życia które przechodzi ona wspólnie z Matką ziemią i Księżycem. Ten rok nazwano Jej Pełnią i o tej też pełni bardzo pięknie wypowiada się wiele autorek tego niezwykłego i magicznego kalendarza. Bowiem twórczyniami jego stron jest ponad pięćdziesiąt różnych kobiet, a na ostatnich stronach znajdziemy długą listę adresów, stron i blogów poświęconej właśnie tej tematyce – prowadzonych min. przez autorki.

Polecam

skanowanie0003 skanowanie0001 skanowanie0002