Na astrologicznym niebie Wielki Trygon w znakach Wodnych – Rak, Skorpion, Ryby.

Lato Wielkich Trygonów w znakach wodnych (Rak, Skorpion, Ryby)

trine

Wielki trygon

Wielki trygon wody, utworzony tym razem przez planety Wenus w znaku Raku, Saturna w znaku Skorpiona i Neptuna w znaku Ryb.
Trygon, czyli coś podarowane „na tacy”, bezwysiłkowo, bez walki, bez napięć. Dają, biorę.

W pewnym sensie bajka „o rybaku i złotej Rybce”… byleby w porę wypowiedzieć życzenia, i nie „przedawkować” z ich intensywnością 😉
Marzenia zrodzone z chęci zapanowania nad twardą surową rzeczywistością i nieczułym losem (brak możliwości, trudne dzieciństwo „przy wspólnym zniszczonym korycie”, może długi, może zły los, albo karma).

Kierowanie się wewnętrznym przeczuciem, wizualizowanie zmian, oczekiwanie. Neptuniczne odwoływanie się do wyobraźni (Neptun/Ryby) po utracie wszelkich innych możliwości. Okazuje się, że w nas samych znajduje się tak długo oczekiwany dobrobyt i spełnienie, prywatne morze z własną złotą rybką spełniającą najskrytsze życzenia, ale i zachłanność baby od koryta z bajki, również.

Z marzeniami jest jak jak z „bujaniem w obłokach” (Neptun/Wenus). Żeby marzenie przybrało konkretną formę potrzebne są do tego sprzyjające okoliczności. Konkrety. Miejsce na zbiory, zbiornik na wodę (uczucia i emocje)decyzje, psychiczna i fizyczna wytrzymałość i pewność (Saturn).

Podczas tranzytu planet łączących się w trygon w znakach wodnych, współpracują ze sobą energie ułatwiające realizację wielu wymarzonych planów. Taką obietnicę niosą ze sobą aspekty Saturna w znaku Skorpiona w połączeniu z Wenus w znaku Raka i Neptuna w znaku Ryb. Woda łączy się symbolicznie z emocjami, życiem uczuciowym i rodzinnym, oraz przemijaniem, transformacją i oczyszczeniem. Na tym więc polu można będzie sporo osiągnąć bez nadmiernego wysiłku. Energie ziemskich planet takich jak Wenus, Saturn, sprzyjają prosperity, Neptun podkręca marzenia, sprzyja twórczej wyobraźni.

W przypadku rybaka z bajki, los hojnie go obdarowuje i spełnia marzenia, aż do granic braku przyzwoitości i pazerności jego drugiej połowy. Saturn w znaku Skorpiona ustala granice dla neptunicznych marzeń, albo paradoksalnie więzi w pożądliwościach i pozbawia zdrowego rozsądku.

Saturn w znaku Skorpiona w pozytywnym aspekcie przyniesie nam stabilizację finansową, możliwość wzięcia kredytu na korzystnych warunkach, pomoc ze strony innych, możliwe dziedziczenie. Albo, wręcz odwrotnie biedę, długi, zobowiązania wobec innych, oraz zamknięcie się w psychicznej niemocy, blokadach uczuciowych, fizycznych i materialnych.

Wielki trygon Wody utworzony przez Wenus (małe szczęście) Neptun ( morze nieświadomości i marzenia) i Saturn (racjonalność, konkrety) zdecydowanie ułatwi przejście koniecznych transformacji i koniecznych (trudnych często) zmian uczuciowych, rodzinnych, osobistych i zawodowych.

Aspekt Wielkiego Wodnego Trygonu ma związek z życiem uczuciowym, rodzinnym, ale i zawodowym. Przy dobrych aspektach własnych w osobistych horoskopach istnieje duża możliwość osiągnięcia satysfakcji zawodowej, prywatnej i uczuciowej. Stabilizacji życia. Przy kiepskich, zaś powieje zniechęceniem, zastojem, nudą, pogodzeniem się z niechcianą rzeczywistością, trwaniem w beznadziejnych relacjach i związkach z wygody. Retrogradujący – wsteczny Saturna w znaku Skorpiona, aspektowany przez Neptuna i Wenus, może prowokować pójście na łatwiznę, uniki, komfortowe doraźne wycofywanie się z problemów, mijanie z rzeczywistością. Udawanie że nie ma problemu.

Trygony, są to aspekty przyjemne, łatwe, wygodne. Lubimy takie okresy w życiu. Wszystko przychodzi łatwiej niż kiedyś, nie trzeba się za mocno przykładać, wysilać, samo włazi w ręce, puka do drzwi, karmi, dba. Nie ma powodów dla podejmowania się niepotrzebnego ryzyka czy pogorszenia warunków życia. Dobrze jest w czasie trwania aspektu trgonu (120 stopni) zadbać o to co już jest i prosperuje, dopieszczając szczegóły bez wysiłku, ciesząc się życiem. W razie problemów, aspekty wielkich trygonów przynoszą poprawę i możliwości dla łagodnej i łatwej transformacji z niechcianej sytuacji na lepszą. Podczas kiedy aspekty kwadratur (90 stopni) zmuszają do walki i konfrontacji, oraz powodują napięcia, a bywa, że i znaczne pogorszenie sytuacji życiowej i osobistej, trygony załatwiają „wejściówki na bankiet życia”, bez większych problemów i ograniczeń.

Harmonijne Trygony żywiołów są dobre, korzystne i oczekiwane.Ten może nie jest idealny, ale też nie najgorszy. Poza jednym hamulcowym (Saturn w Skorpionie) i rozpraszaczem (Neptun w Rybach) może być całkiem obiecująco dla różnych inspirujących projektów.

Czeka nas być może ( w zależności od prywatnego astrologicznego nieba)

Miłość ciepła, wyczekiwana i czuła, seks i duchowa więź, relacja stabilizująca napięcia. Oto zalety partnerskie tego układu planet i żywiołów. Możliwe, jeśli wszystko inne w naszym horoskopie jest równie sprzyjającą natalną obietnicą.

Podczas Wielkiego Wodnego Trygonu będzie się można solidnie i dobrze „dokarmić” i doładować akumulatory.
Być może nie jedno marzenie doczeka się trwałego konkretnego spełnienia…., zwłaszcza to uczuciowe.
Idealny moment na realizację dotychczasowych snów o miłości (Neptun w Rybach) i przejście do konkretów (Saturn w znaku Skorpiona) ; stały związek, spółka biznesowa, małżeństwo, konkretna deklaracja, fizyczna zażyłość w imię miłości (decyzja o tym, że to ten, ta – na pewno).

Wenus w Raku, duża płodność, zarówno ta artystyczna, mistyczna, uczuciowa, miłosna. Wewnętrzne poczucie szczęścia. Pójście za „głosem serca” i duże prawdopodobieństwo urzeczywistnienia najskrytszych pragnień nie tylko sercowych, ale zrealizowanie wewnętrznego potencjału i powołania (Saturn/Skorpion).

Aspekt, ułatwia podejmowanie się konkretnych zobowiązań, dla kompletnie nie-konkretnych i nie racjonalnych emocji, planów czy energii płynących gdzieś z duchowego irracjonalnego wnętrza, do tej pory istniejącego na zasadzie teatru; cieni, snów i wizji, może spekulacji.
Saturn w znaku Skorpiona stawia zdecydowaną „kropkę na i”. Nakłada odpowiednie opakowanie na każde marzenie i przekuwa je w „coś” namacalnego, co można dotknąć, zobaczyć i będzie działać (budowa portu, lokata, złożenie przysięgi, skonsumowanie związku, uregulowane brzegów, wydzielenie części na kąpielisko i dla rekinów).
Wszystko jak zwykle zależeć będzie od osobistego potencjału, horoskopu; serce czy rozum, a może jedno i drugie. Czy może decyzja o wycofaniu się z jakiejś utopii i przekształcenie jej w inny rodzaj doświadczenia – korzystniejszy, bardziej twórczy i rozsądniejszy.

W przypadku trudniejszych aspektów w osobistym horoskopie, możliwe „podprogowe sytuacje”, uparte „twarde” utknięcie w obsesjach i zamknięcie sobie drzwi na jakiekolwiek transformacje i zmiany, zasiedzenie się w trującym skorpionicznym, destrukcyjnym lochu (w studni) z wygody, z przyzwyczajenia dla świętego spokoju, ze strachu przed ryzykiem skonfrontowania się z potężnymi emocjami. Strach więzi i paraliżuje, usztywnia relacje, ograbia miłość z natury, degraduje ją i wypacza sens. Saturn w Skorpionie jest przymusem tkwienia w narzuconych zasadach, zakładania emocjom moralnego kagańca, tkwienia w więzieniu wiecznie nie mogących się zrealizować potrzeb – ze strachu przed potępieniem, ze wstydu, bo nie wypada, pogrąża w psychicznym piekle wewnętrznej przemocy i na służbie wewnętrznego demona w wąskiej studni z „wodą” (emocje). Być może też nadmierne oczekiwania (Saturn) nie poparte niczym konkretnym (Neptun) i namacalnym. Wybujała bajkowa wyobraźnia naginana dla potrzeb samotnego serca – „autohipnoza”. Zbytni idealistyczny romantyzm i rozmycie w iluzjach dla pozorowanej nieistniejącej rzeczywistości.

Przy dobrych aspektach, postawa głęboko wyważona, moralna, dojrzała i odpowiedzialna wobec uczuć i zobowiązań.

Woda

Łatwo o utknięcie w skomplikowanych skorpionicznych emocjach i pochłonięciu przez nie zwłaszcza podczas tranzytu Saturna przez ten znak. Nie jest to układ planet (trygon energii wody) bynajmniej stabilizujących. Mogą się zdarzyć sprzeczne oczekiwania i emocje.

W rzece aspektów Trygon Wodny; Wenus, Saturn, Neptun, są zarówno twarde kamienie, dołki, górki, nieprzeniknione mgły, jak i przepiękne skarby podwodnego świata; ostre skamieniałości, piękne ryby, raki, ślimaki, kolorowe muszle i skorpiony skryte pod skałami w większych głębinach.

Zanurzenie się w wodnym świecie wymaga odwagi, ale i przygotowania, zdrowego rozsądku, przestrzegania określonych zasad, zrozumienia granic dla własnej cielesnej wytrzymałości. Tylko ignorant skacze na głęboką wodę bez przygotowania, bo kocha morza i oceany, bez skafandra, maski, odpowiedniej dawki tlenu i towarzystwa innych ludzi (Wenus/Rak – Neptun/Ryby, Skorpion/Saturn).

Trzeba się przygotować (Saturn – jaskinie – skały, opór ciała) na niespodziewane (Skorpion-pułapki-śmierć) i liczyć z ograniczonymi możliwościami ludzkiego organizmu ( zarówno osobiście, społecznie, jak i w relacji partnerskiej). Przygotować „zasieki”, uzbroić w argumenty. To samo tyczy się wszystkich subtelności pochodzących z serca i duszy.
„Nie wierz swym oczom szepnął mu wiatr, jeżeli kochasz sercem patrz” (Mały Książę)
W skład sił tworzących w/w – trygon wody (Rak/Wenus, Skorpion/ Saturn, Ryby/Neptun) wchodzą energie zróżnicowane, od materialistycznych, po te składające się z bardzo subtelnych emocji w tym; miłości, wiary, pragnień i przeczuć.

Świat baśni na astrologicznym niebie.
Jak zwykle, wszystko zależy od konkretnego człowieka bohatera tej baśni i jego osobistych astrologicznych predyspozycji.
Kilka bajkowych przykładów dla wczucia się w klimat Wielkiego Trygonu utworzonego z żywiołu wody przez planety; Wenus, Neptun i Saturn.

1. Śpiąca królewna (wrzeciono – Skorpion/Saturn, sen-Neptun/Ryby rodzinne przepowiednie wróżki , wewnętrzna miłość do księcia, przeczucie Wenus/Rak).

2. Kopciuszek (macocha-Saturn, Książę, Ojciec – Saturn, Wróżka – Neptun/Ryby – brak rozpoznania Kopciuszka przez księcia – iluzja, poszukiwania, miłość, wewnętrzna kobieta – Wenus, Saturn – pantofelek-konkret).

3. Mała syrenka (Neptun duchowa rodzina, Saturn/Skorpion zła wiedźma i królewicz – odebranie głosu za nogi, Wenus w Raku – czysta miłość, Neptun/Ryby – niezrozumienie, nierozpoznanie przez ukochanego, brak głosu, ryby są nieme)

4. Ruchomy zamek Hauru (Saturn/Skorpion – klątwa podstępnej czarownicy oraz cierpliwa i mozolna praca na rzecz czarodzieja Hauru, Neptun/ Ryby – bezwarunkowa miłość i poświęcenie oraz iluzja starości – tylko podczas snu była młoda, Wenus w Raku, miłość bezwarunkowa, wspomniana z przeszłości).

5. Calineczka (Saturn/Skorpion-ziarno czarownicy, oraz uwięzienie w obcym nieprzyjaznym świecie, niedostosowanie, Neptun/Ryby – marzenie o Elfim Księciu, tułaczka, westchnienia, dobroduszność; „Czy są gdzieś ludzie tacy jak ja”, Wenus w Raku – pierwsze uczucie, odruch serca, Saturn/Skorpion – ropucha, kret i jego nora oraz pani mysz).

Z filmów; Wiecznie młody, Uwierzyć w ducha, Romeo i Julia, Pretty woman, Wichrowe wzgórza …itd.

Tak czy owak będzie nam łatwiej pojąć i i zrozumieć własne uczucia, oraz zrealizować konkretne intencje (dopiąć na ostatni guzik) marzenia, podjąć się zaangażowaniu w coś wartościowego z perspektywy – powołania i głosu serca. Być może trzeba się będzie poświęcić dla tego czegoś, ale czas ku temu sprzyjający, więc warto dokonać konkretnych zmian i emocjonalnych transformacji.
Wielki Trygon w znakach wodnych; Rak, Skorpion, Ryby utworzony przez planety; Saturn-ziemia-Koziorożec-kardynalny, Wenus-ziemia-powietrze-Waga-kardynalny, Byk-stały, i Neptun-woda-Ryby-zmienny.