Nowe książki w Księgarni Alchemik

czas-przewodnik-uzytkownika-b-iext3692487Czas pędzi, płynie, biegnie, wlecze się, stoi. I niezależnie od tego – mija.
Niestety przy okazji zdarza mu się używać swego – jak się zdaje – jedynego zęba i obchodzić się okrutnie z ludźmi i przedmiotami. Choć przyznać trzeba, że cieszy się też (nie do końca zasłużoną) sławą znakomitego lekarza. Czym jednak jest czas? Kim wobec tego zjawiska jesteśmy? Czy czas ludzi, zwierząt i rzeczy upływa tak samo? A może czas w ogóle nie istnieje? Wiele osób niejednokrotnie stawiało sobie te pytania. Stefan Klein próbował udzielić na nie odpowiedzi. Poznając je, można przy okazji zauważyć, że czytanie tej książki zajmuje mniej czasu, niż czytanie wielu innych książek takiej samej długości.

Biegnąca z wilkami , czyli archetyp dzikiej kobiety

biegnaca-z-wilkami-

Autorka pochodzenia meksykańsko-hiszpańskiego wychowana w poszanowaniu tradycji i w bliskości z naturą twierdzi, że poezją zaczęła przemawiać, zanim nauczyła się pisać. Loretto Heights College ukończyła z wyróżnieniem. W The Union Institute otrzymała tytuł doktora etnologii i psychologii klinicznej, a następnie tytuł dyplomowanego psychoanalityka Międzynarodowego Związku Psychologii Analitycznej w Zurychu w Szwajcarii. Biegnąca z wilkami zawiera bogate intelektualnie mity, opowieści o kobiecie pełnej życiodajnej siły, wypełnionej dobrymi instynktami, pasją i kreatywnością. Jest ona dziką kobietą posiadającą naturę zdominowaną przez instynkt. Współczesnym kobietom Estés pomaga odnaleźć cechy, tworząc nowy leksykon opisujący kobiecą psychikę, a także pokazuje, jak wspaniale być kobietą. Światowy bestseller.

W kręgu Hermesa Trismegistosa . Kazimierz Banek

w-kregu-hermesa-trismegistosa-9788388922374

Kim jest Hermes Trismegistos – legendarny mag i mędrzec, twórca synkretycznego ruchu filozoficzno-religijnego nazywanego hermetyzmem? Jaką rolę odgrywa w zachodniej tradycji ezoterycznej? Jak doszło do powstania jego kultu w wielkim tyglu cywilizacji antycznej? Co nowego wniósł hermetyzm do cywilizacji europejskiej i czemu był piętnowany przez chrześcijaństwo?

Niniejsza książka stanowi unikalną próbę odtworzenia środowiska i okoliczności, w których doszło do skonstruowania postaci Hermesa Trismegistosa oraz sformułowania podstawowych założeń myśli hermetycznej. Niezwykle ważną rolę odegrała tu Aleksandria epoki hellenistycznej i rzymskiej oraz przenikające się tam rozmaite tradycje, przede wszystkim: grecka, egipska, żydowska, babilońska i perska. W kręgu Hermesa Trismegistosa wyłonił się nowy nurt religijny, który, choć uległ chrześcijaństwu, powraca z impetem we współczesnym świecie.

Prof. dr hab. Kazimierz Banek – pracownik Instytutu Religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego od momentu jego powstania w 1974 r. (w latach 1996-1999 i 2008-2012 jego dyrektor). Od wielu lat zajmuje się historią religii (zwłaszcza religiami antycznymi oraz Bliskiego i Dalekiego Wschodu), a także fenomenologią i politologią religii. Opublikował kilkanaście książek, w tym: Amfiktionie starożytne (Kraków 1993); Szkice o religii greckiej (Kraków 1998); Mistycy i bezbożnicy. Przełom religijny w VI-V w. p.n.e. w Grecji (Kraków 2003); Historia religii. Religie niechrześcijańskie (Kraków 2007); Opowieść o włosach. Zwyczaje – rytuały – symbolika (Warszawa 2010); Religia w świecie człowieka (Kraków 2011).

Biblioteka Hermaionu to seria opracowań naukowych poświęconych zachodniej tradycji ezoterycznej, jej historii, bogactwu filozoficznemu i wpływowi na całokształt myśli europejskiej.

Spis treści
Wstęp
Problem hermetyzmu
Komponent grecki
Komponent egipski
Kontakty grecko-egipskie
Rola Aleksandrii
Ewolucja bogów i nowe kulty
Konkluzja I
Konkluzja II
Zakończenie
Indeks osobowy i rzeczowy

Dzieła zebrane. Prentice Mulford

dziela_zebrane_tom_1_prentice_mulford_

Dzieła Zebrane Tom I -Przeciw Śmierci Niewyzyskane siły życia

PRENTICE MULFORD ogląda w swoich dziełach świat materii i ducha z poziomu świadomości Mistrzów. Zagłębia się w sprawy i problemy człowieka oraz wskazuje na to, jak świat w rzeczywistości powinien wyglądać. Autor pokazuje też, gdzie jako ludzie popełniamy błędy. Ze zdumiewającą przenikliwością przedstawia Życie z wyższej perspektywy i definiuje w jasny i zrozumiały sposób prawa rządzące Wszechświatem.

Mulford obok Ralpha Waldo Emersona był jednym z założycieli nurtu filozoficznego określanego jako „Nowa Myśl” (z ang. „New Thought”). Tworzył w dziewiętnastym wieku, lecz przekazywane prawdy są tak samo aktualne dziś, jak i wtedy.

Przemyślenia autora pochodziły nie z nabytej wiedzy (wiemy, że nie interesował się czytaniem książek), lecz z wnikliwej obserwacji wynikającej z bliskiego kontaktu z Naturą. Był mądrym nauczycielem i nieprzychylnie wyrażał się o wszelkiego rodzaju dogmatach. Oto co mówił – „W rozwoju duchowym każdy człowiek jest własnym odkrywcą i nie powinien się on smucić tym, iż w jego odkrycia nie wierzą inni. Celem człowieka jest postępowanie naprzód, dalsze odkrywanie i rozszerzanie indywidualnej szczęśliwości”.

Literatura ta z całą pewnością zainteresuje czytelników dzieł Mistrzów.

Wprawdzie Prentice Mulford w żadnym miejscu nie wymienia Mistrzów jako źródła swoich przemyśleń, ale dla wnikliwego obserwatora już po kliku stronach staje się jasne, że to właśnie od Nich pochodzi przekazywana przez niego wiedza.

Spis treści:

Dzieła Zebrane, PRzeciw Śmierci, Niewyzyskane Siły Życia
Spis Treści:

Przeciw Śmierci

1. niektóre prawa siły i piękności
2. myśli pozytywne i negatywne
3. parę praktycznych duchowych przepisów
4. bóg w drzewach
5. wartość praktyczna marzeń
6. tajnia snu, czyli nasza podwójna egzystencja
7. prądy myślowe
8. kto są nasi powinowaci
9. lekarz wewnętrzny
10. religia ubioru
11. prawo małżeństwa
12. tyrania, czyli wzajemna mesmeryzacja
13. modlitwa
14. jak się popiera swe przedsięwzięcia
15. spowiedź
16. świątynia milczącego pożądania
17. uzdrawiająca i odradzająca siła wiary
18. nieśmiertelność ciała

Niewyzyskane Siły Życia

1. kooperatywa myśli
2. dary ducha
3. potęga woli
4. święcenie niedzieli
5. sztuka jedzenia
6. jak się ćwiczyć w odwadze
7. potrzeba rekreacji
8. błędne pojęcie śmierci
9. niepowściągliwość duchowa
10. potęga i władze ducha
11. tajemnice snu
12. jak należy pojmować modlitwę
13. sztuka uczenia się
14. dodatnie i ujemne strony towarzystwa
15. życie podwójne
16. źródła siły
17. pożytek choroby
18. lecznicze własności ducha
19. leczenie alkoholizmu
20. pożytek posiadania własnego pokoju
21. duchów obcowanie
22. zmysły duchowe
23. sugestia i czary
24. pożądanie i źródła siły
25. życie na drugim brzegu
26. wyższa miłość samego siebie
27. podwójna pamięć
28. królestwo sprawiedliwości

Żyj Swoją Boskością. Adamus Saint-Germain
img

Dzięki informacjom uzyskanym za pośred­nictwem Geoffrey’a i Lindy Hoppe, Mistrz Adamus Saint Germain, po niezwykle błyskotli­wej i mądrej książce Mistrzowie Nowej Energii powraca w kolejnych przekazach, przynosząc pełne inspiracji i wzmocnienia słowa, na nasze niezwykle intensywne i niosące wiele wyzwań czasy

Autor dzieli się swoją wiedzą o nowej świadomości i nowej energii, a także przypomina, że prawdziwa natura tworzenia swoich doświadczeń, dokonywania zmian i poruszania energii jest bardzo prostym zjawiskiem fizycznym. Adamus po raz kolejny wciela się w niezwykłego przyjaciela, który pomaga w przejściu od dualności i życia w starej energii, do funkcjonowania w nowej energii, która jest ekspansywna, pełna radości i spełnienia.

Kiedy będziesz czytał słowa Adamusa, wyobraź sobie siebie, siedzącego na spotkaniu i czującego te same energie, co oryginalna grupa. Wyobraź sobie Adamusa, przechadzającego się po pomieszczeniu, rysującego na sztalugach, celowo szturchającego czy prowokującego słuchaczy do sprawdzenia swoich starych zachowań i systemów przekonań, aby mogli poszerzać swoją świadomość o nowe terytoria. Wyobraź sobie, że Adamus mówi bezpośrednio do ciebie, ponieważ jeśli ta książka jest w twoich rękach, on rzeczywiście będzie mówił bezpośrednio do ciebie.

Proces przekazywania informacji od nie-fizycznej istoty przez ludzki kanał nazywany jest channnelingiem. Kiedy Geoffrey i Linda przekazują słowa Adamusa, dokonują energetycznego połączenia z nim i następnie rozpoczynają pobieranie informacji. To wydarza się bardziej w formie „pakietów energetycznych” (ang. energy packets), niż poprzez faktyczne słowa. Następnie Geoffrey przekłada te pakiety na słowa i relacjonuje je publiczności. W trakcie channelingu stara się przekazać pełne spectrum uczuć, wrażeń i ekspresji Adamusa, który zawsze utrzymuje swoją silną obecność w sali, podczas całego spotkania.

Geoffrey Hoppe

Zdjęcie AutoraGeoffrey A. Hoppe urodził się w Appleton w stanie Wisconsin, w katolickiej rodzinie, jako trzecie z siedmiorga dzieci. Po ukończeniu szkoły średniej w 1973 wstąpił do US Army. Należał do National Aeronautical and Space Administration, gdzie pracował przez dwa i pół roku jako Specjalista ds. Informacji Publicznej w centrum badawczym NASA Ames Research Center w Mountain View, Kalifornii. Jego zainteresowanie duchowością i metafizyką obudziło się, gdy „dla zabawy” zahipnotyzował przyjaciela, który będąc w stanie transu zaczął opowiadać o swoim przeszłym życiu. Po tym doświadczeniu Geoffrey poświęcił kilka lat, studiując metafizykę i różne religie.

Te duchowe studia poszły jednak w zapomnienie na prawie 20 lat z powodu wymagań jakie stawiała przed nim kariera biznesowa. Geoffrey pracował dla kilku agencji reklamowych oraz przedsiębiorstw produkcyjnych na stanowiskach kierowniczych w Teksasie oraz Środkowym Zachodzie USA. W wieku 28 lat założył w Dallas firmę zajmującą się doradztwem marketingowym i prowadził ją przez dwanaście lat współpracując z klientami z branży przemysłowej i hi-tech na terenie Stanów Zjednoczonych. Był też współzałożycielem kilku firm, w tym spółki telekomunikacyjnej dla przemysłu lotniczego, gdzie pracował jako Wiceprezes ds. Sprzedaży.

Geoffrey Hoppe posiada w USA dwa zarejestrowane patenty oraz jeden patent międzynarodowy na wielowymiarowe technologie komunikacyjne, a także liczne zarejestrowane znaki towarowe i prawa autorskie.

Jego duchowa podróż ponownie ożyła w roku 1995, gdy wpadła mu w ręce książka „The End Times” będąca przekazem od Kryona za pośrednictwem Lee Carroll. Po kilku mistycznych doświadczeniach, Geoffrey skontaktował się z autorem. W niedługim czasie obaj stali się przyjaciółmi i partnerami biznesowymi. „Wzniesiony Mistrz” Tobiasz po raz pierwszy przedstawił się Geoffrey’owi Hoppe w 1997 r. podczas lotu samolotem. Geoffrey nie czytał Biblii i nie wiedział kim jest Tobiasz z „Księgi Tobiasza” w Starym Testamencie. O jego biblijnym pochodzeniu dowiedział się dopiero później. Geoffrey prowadził długie rozmowy z Tobiaszem przez prawie rok, zanim zaczął przekazywać jego przekazy dla innych ludzi. Przez kolejne lata Geoffrey udzielał prywatnych sesji dla ludzi otwartych na rozwój duchowy. Tobiasz dawał szerokie wglądy na temat ich przeszłości oraz obecnych wyzwań. Dzięki doświadczeniu, które zdobywał w pracy z wieloma klientami, Geoffrey Hoppe potrafił coraz lepiej wyczuwać obecność i energię Tobiasza.

W 1999 roku wraz z żoną, Lindą, założył Karmazynowy Krąg (ang. Crimson Circle), który szybko rozwinął się w międzynarodowe stowarzyszenie, zrzeszające setki lokalnych grup na całym świecie oraz odznaczające się ponad 300 000 wizyt miesięcznie na stronie internetowej.

Linda Hoppe

Geoffrey i Linda Hoppe znają się i kochają już od czasów, gdy razem uczęszczali do szkoły średniej. Po ukończeniu college’u, Linda przez kilka lat pracowała jako nauczycielka. Posiada też duże doświadczenie jako handlowiec w firmie włókienniczej, gdzie zajmowała się utrzymywaniem kontaktów z odbiorcami, głównie z Dalekiego Wschodu. Geoffrey i Linda pobrali się w 1977 roku i od tamtego czasu są życiowymi oraz biznesowymi partnerami. Mieszkają w górach, w pobliżu Golden, w Kolorado, skąd wspólnie prowadzą Crimson Circle oraz firmę konsultingową branży marketingowej i wydawniczej.

Cytaty (aby zatrzymać najedź kursorem na cytat)

 • Prawdziwa inteligencja wykracza poza wiedzę, że “dwa plus dwa równa się cztery”. Prawdziwa inteligencja jest zrozumieniem, że dwa plus dwa równa się cokolwiek wybierzesz. Zależy to od twojego punktu widzenia, przekonań i wyborów. Twoja logika powiada, że dwa plus dwa musi równać się cztery, ale twoja nowo-energetyczna inteligencja pozwoli ci pojąć, że dwa plus dwa równa się tyle, ile zechcesz.

   

  Fizyka sukcesu. Sandra Anne Taylor

fizyka-sukcesu-naukowe-metody-osiagania-osobistego-i-finansowego-szczescia_sandra-anne-taylor-99901624916_978-83-246-1818-7_600
Klucz do szczęścia tkwi w fizyce kwantowej
  • Odkryj moc wibrujących strumieni energii
  • Poznaj zasady przyciągania i manifestacji
  • Przejmij kontrolę nad swoją przyszłością


Fizyka sukcesu to coś fantastycznego — zawiera wszystkie praktyczne narzędzia, które od razu zmienią twoje życie!

 

dr Candace B. Pert

Kwantowa moc sukcesu (czy to mogłaby być właśnie twoja prawda, która mogłaby przynieść owoce w twoim życiu, co i tak pewnie wszystko zależy od okoliczności, programów, ukrytych „kodów”, wychowania, nagromadzonych przekonań – możesz sprawdzić wyłącznie sam)

Zastanawia mnie ta opcja science-fiction co by było gdyby było …?

Gdyby wszystkich ludzi na świecie od dziecka, od przedszkolaka, potem w szkole i na studiach uczyć właśnie takiego podejścia to życia, wszystkich i to bez wyjątku („programować”) na pełną samorealizację, bez ograniczeń i bez przeszkód do osiągnięcia tego o czym każdy marzy, pragnie żeby móc być w pełni szczęśliwym. Jak wyglądał by nasz świat ?

Czy dla wszystkich ludzi na świecie za słowem „sukces” kryje się zawsze to samo pragnienie ?

Sądzę, że żeby coś takiego faktycznie mogło zaistnieć gdzieś może w jakieś idealnej przyszłości, powinno się przede wszystkim zmienić podejście to tego czym tak na prawdę jest prawdziwy sukces.

No dajmy na to, co to by było gdyby wszyscy ludzie w okół nas, sukces pojmowali tak jak większość dziś go postrzega ?

Kto na Boga sprzątał by toalety, ulice, sprzedawał w sklepie na kasie … itd?

Może lepiej, gdyby tytuł był taki; ” Fizyka samorealizacji drogą do sukcesu – zastanów się czego pragniesz zanim zaczniesz praktykować” .

Warto jednak przeczytać tę książkę , tak sądzę ( jeszcze tego nie zrobiłam, ale zrobię) i przekonać się czy autor wziął te i inne sprawy, wątpliwości pod uwagę, czy nie ?

 

Sukces — to cudowne doświadczenie, o osiągnięciu którego marzą niemal wszyscy, może za wyjątkiem buddyjskich mnichów, choć oni mają coś równie pociągającego — nirwanę. Wróćmy jednak na ziemię. Czy jest w przyrodzie coś pewniejszego od praw fizyki? Nauka ta wyzwala, ponieważ pozwala sprawować kontrolę nad przyszłością. Uświadamia również, że sami możemy kształtować swoje przeznaczenie.

Nie widzisz atomu gołym okiem, jednak trudno nie dostrzec efektów wybuchu bomby atomowej. Ty również wytwarzasz niewidzialne wibracje, które wywierają ogromny wpływ na otaczającą Cię rzeczywistość. Możesz nauczyć się kontrolować tę moc i sterować nią, by działała wyłącznie na Twoją korzyść.

Rozciągnij granice swojego postrzegania, poszerz horyzonty i udaj się w niezwykłą podróż w głąb siebie. To właśnie fizyka kwantowa — odkrywająca fascynujące zasady energii i świadomości — jest kluczem do Twojego sukcesu.

W każdej chwili możesz zmienić swoje życie

  • Siedem Kosmicznych Praw Sukcesu oraz Sześć Mocy Sukcesu.
  • Trójka Niewidzialnych Pomocników na Twojej drodze do sukcesu.
 • Dwie Największe Przeszkody w Osiągnięciu Sukcesu.