Księżyc w znaku Wodnika (3 maja)

Dziś Księżyc w znaku Wodnika (jeszcze, i jutro do wieczora)
Przyjemna aura przyprawiająca o lekki zawrót głowy, nieco dziwna, spontaniczna, zaskakująco nieprzewidywana.
To wszystko ma szansę się zdarzyć własnie pod wpływami Księżyca tranzytującego przez znak Wodnika.
Zbiegi okoliczności, „zwarcia”, zbyt szybkie reakcje, zaskakujące sytuacje, szybkie decyzje – na tak i na nie. „Rozmyśliłem się”, „Namyśliłem się”….
W czwartek i piątek; Oryginalnie, i „inaczej niż zwykle”, możliwe że bez tradycyjnego grilla, obiadu, niekonwencjonalnie, na luzie. Spontaniczne spotkania z przypadkowo poznanymi ludźmi, zmiana planów na inne, trochę na wariata i bez przemyślenia sytuacji.
Chwilami może być bardzo ciekawie, albo irytująco, czy zaskakująco – „bo nie tak miało być, a jest”.
Wodnik, to zdecydowanie nie jest najprzyjaźniejsze miejsce dla Księżyca, którego naturą są Racze przytuliska i spokojnie płynące wody z bezpiecznymi wysepkami.
Tutaj, w uraniczno-wodnikowej atmosferze, brak czegoś pewnego i bezpiecznego, zwłaszcza dla wrażliwych jak woda – księżycowych nastrojów.
W Wodnikowej (ciekawej) krainie zdarzyć się może wszystko, a uciekać, ani schronić się nie ma za bardzo gdzie…
Księżyc w Wodniku jest nieprzewidywalnym Wędrowcem rewolucjonistą zrywającym ze starym obyczajem. Jest „Cyganem, wolnym jak wiatr”, bez domu i bez zobowiązań.
Który gdzieś ma zasady panujące w tradycji innej niż jego własna.
W znaku Wodnika nie ma miejsca na sentymenty, stare układy, przywiązywania się…, czy, nakazy odpowiedniego zachowywania się przy stole.
„Księżyc – Cygan”, bo tak ma się Księżyc w znaku Wodnika, za nic ma zasady, czy układy inne niż jego własne. Niczego mu nie karzesz, i nie narzucisz, jest wolny, i tylko ta jego wolność jest dla niego wszystkimi normami.
Taka „cygańska” wolność, może niekiedy przynieść chwilowe zagubienie się niepewność, albo niepokój, czy chwilowe szaleństwo (pozytywne, albo nie).

Czy samo-zapytanie:  ” co ja tutaj robię” ?
Dobrze, a nawet bardzo, jeśli to będzie niepokój twórczy i afirmujący, w stylu: inspirujące wiadomości, genialne rozwiązania, albo odkrycia, nowości, oryginalne i spontaniczne pomysły, np. jak podczas deszczu nie odpuścić sobie grillowania z przyjaciółmi, a ich zaskoczyć..
Gorzej jeśli będzie to głupie topienie się w emocjach, i gubienie we własnych wyobrażeniach.
Kluczowe decyzje, poważne rozmowy, dobrze byłoby zostawić na potem, bo tylko głupcy wyruszają na księżycowe morza podczas możliwego (wodnikowego) sztormu …~~~~
W sobotę Księżyc będzie w znaku Ryb, więc będzie jeszcze szansa żeby popłynąć z prądem i wreszcie odpocząć 🙂

Więcej o tranzycie tutaj >> Księżyc w znaku Wodnika