Sabat Beltaine

Sabat Beltaine ♥

Sabat Betlaine

Jedno ze starych najpiękniejszych świąt i obyczajów ludowych Święto miłości ♥ W noc z 30 kwietnia na 1 maja obchodzone jest najradośniejsze ze świąt pogańskich – Beltaine, Święto Kwiatów.
Sabat ten jest zapowiedzią lata i symbolizuje początek, radość i odrodzenie. Świętowaniu i obchodom towarzyszom ogromne ogniska oznaczające zabawę i uciechy, które miały także moc uzdrawiania i ochrony przed złem.
Czas ten wyzwala miłosną, wręcz erotyczną energię, dlatego Beltaine sprzyja zawieraniu małżeństw i odprawianiu rytuałów zapewniających płodność i urodzaj.
Kobiety zbierały wtedy kwiaty i robiły z nich wianki, które wplatały we włosy.
Mężczyźni przygotowywali „majowy pal”, czyli pień drzewa pozbawiony gałęzi; wbijano go w ziemię i ozdabiano wstążkami i, oczywiście kwiatami, zaś na szczycie umieszczano wianek z kwiatów i roślin. Majowy pal był symbolem płodności, a także zjednoczenia męskiej i żeńskiej energii tworzenia.
Słup był też głównym miejscem celebracji, wokół niego skupiały się zabawy i uczta.
W trakcie świętowania tańczono, skakano przez ogniska, bardzo często zabawa stawała się bardzo swawolna i ktoś znikał w pobliskim lesie 😉
Betaine jest odpowiednie na wszelkie rytuały miłosne, wzmacniające obecny związek lub przywołujący nowy.
Stosuje się przy nich kadzidła i olejki o kwiatowym zapachu (róża, jaśmin, fiołek), a najodpowiedniejsze kolory to czerwień (barwa ognia) i zieleń (barwa roślin)
Fragment z kalendarza Czaromarownik, obecnie w promocji (18 zł)

http://alchemik.sklep.pl/czaromarownik-2013-magiczny-kalendarz,52,864.html