Tranzyt. Merkury w znaku Barana

Merkury w Baranie – Wiem na pewno. Mam rację !

„Jestem spontaniczny, jestem asertywny i co najważniejsze — Wiem czego chcę i informuję cię o tym! „

Aspekt energetyzujący i stymulujący intelektualnie. 

Myśli i pomysły napływają niczym prąd elektryczny wprost do mózgu.
U wielu uruchomią całe spektrum rewelacyjnych pomysłów, dowcipów, przydadzą radości życia, doładują akumulatory, zwiększą zasięg twórczości ekspresji  dodadzą chęci do życia i działania, oraz chęci podejmowania się nowych wyzwań, a u innych, przy niekorzystnych aspektach własnych, wywołają – zwarcie 😉
Tranzyt wnosi zdecydowanie do każdego działania, szybkość i błyskawiczną analizę na poziomie umysłu i intelektu. W okresie tranzytu mają szanse zrodzić się nowe genialne pomysły i nowatorskie rozwiązania. Myślimy szybko i skutecznie. Również szybko się irytujemy , wybuchamy i możemy mieć skłonność do wypowiadania zbyt pospiesznych wyroków w jakiejś sprawie. Siła przebicia połączona z intelektem zwiększa przedsiębiorczość, mobilizuje, ale bywa napastliwa.
Dobry tranzyt dla nie przebierających w środkach akwizytorów, sprzedawców, informatorów.
Korespondencja, wszelkie listy, pisma urzędowe, mogą być nieco agresywne  wyprowadzać z równowagi; atak w treści, agresja słowna (nieznośni urzędnicy).

Zwiększona irytacja, złość, a być może zdecydowane się na atak; „O ja tego tak nie zostawię”..
Wszystko jak zwykle w zależności od osobistych aspektów w horoskopie osobistym. Możliwe, że pojawią się niespodziewane informacje, okazje, zaskakujące możliwości, nowe propozycje,  wyjątkowy przypływ optymizmu, weny twórczej, energii intelektualnej i wiary we własne siły. Dla wielu z nas może być to okres twórczy niezwykle postępowy.  W okresie tego tranzytu  istnieje możliwość  korzystnego przeforsowania bardzo wielu  dotąd odkładanych planów. Nie powinno też zabraknąć argumentów, które wywołają zaskakująco pozytywne dla nas reakcje otoczenia. Siła przebicia i umiejętność sprawnego przekonania rozmówcy do swoich racji – sprawnie, dobitnie, sprawnie szybko. Moc i umiejętność przekonywania. To samo się tyczy osób które w swoich osobistych horoskopach posiadają Marsa w znaku Bliźniąt – szybkie, wciąż nowe i błyskotliwe pomysły. Czasem nazbyt szybko wypowiadane bez konkretnych efektów. Dominacja słowna „Ja mam rację” , siła argumentów.

Przy gorszych aspektach Merkurego, Marsa w horoskopie osobistym możliwe kłopoty, kłótnie, irytacja, chaos, niepotrzebne napięcie …itp

Zdarzyć się mogą napaści, nie tylko słowne i medialne, ale opinie wyrażane w arogancki często chamski sposób (zagadać, zakrzyczeć, wywołać intelektualny chaos). Zdecydowanie narzucający styl prowadzenia rozmowy, możliwa agresja i przemoc słowna i intelektualna (mobbing). Postępowanie wbrew zasadom, demonstracja egoizmu i władzy. Zamieszanie.
Zalew informacjami nie zawsze sprawdzonymi, zbyt pośpieszna reakcja na nie.
Znajomości zawierane wprost na ulicy, przez telefon, w internecie, ciekawe, ale ryzykowne, podróże na tzw. „wariata”, szalone plany, pomysły i sporo energii, żeby je zrealizować..
Odwaga granicząca z brawurą, przynajmniej ta słowna, żeby zrobić coś inaczej, po nowemu, z większą determinacją i przekonaniem. Argumentacja nie do odparcia (nachalna i szybka)
Uwaga na zdrowie; infekcje, skaleczenia, wylewy, udary, kłopoty z system nerwowym na skutek zbyt gwałtownych reakcji (wyprowadzenie z równowagi, silniejszy impuls, informacja po której „krew uderza do głowy i ciarki przechodzą”)
Dla Baranów to zdecydowanie okres intelektualnego ożywienia, skłonność do ryzyka (osobiście nie jednemu Baranowi, może się opłacić, będzie to tzw. okazja). Szybkie transakcje, spontaniczne umowy, przebojowe posunięcia dotyczące finansów. „Ryzyk fizyk”. Mogą się udać, ponieważ Mars władający znakiem Barana jest w finansowo stabilizującym znaku Byka ….
Uwaga jednak na aspekty w osobistym horoskopie i zbyt pochopne decyzje, zwłaszcza te dotyczące dokumentów, usług, informacji. Dobrze jest zaniechać brawury, oraz „wiosenne” ryzyka na granicy (szaleństwa).

W związkach partnerskich, szybki podryw, dużo słów, seks – przygoda i nic poza, o ile aspekty w osobistym horoskopie „dogadują” się z tym tranzytem jakoś inaczej. „Za chwilę”, możliwość plotek i bardzo raniących słów, oskarżeń, oraz własnych myśli skierowanych przeciw siebie.

TowerasLovers2

„Pójść na żywioł” – „Tańcz głupia tańcz, swoim życiem się baw, wprost na spotkanie ognia leć” ( trafny fragment dla tego tranzytu)
Uwaga, na zbyt szybką i nieodpowiedzialną jazdę samochodem, jednośladem. Możliwe stłuczki, wypadki, urazy głowy. Skłonność do ryzyka z nowo poznanymi mężczyznami ( to dla kobiet), zbyt pośpieszne zaangażowanie się.
To dobry czas na zamanifestowanie swojego Ego. Trudno tutaj o kompromisy, za to dobry czas na szermierkę słowną 🙂
Na szczęście Wenus, Mars i Słońce tranzytują w znaku Byka, a to do idealny, stały i łagodzący zapędy Barana układ planet. Być może, jest wielka szansa, że to co spontaniczne urodziło się podczas tranzytu Merkurego przez znak Barana, przerodzi się w coś głębszego, stałego i bezpiecznego.
Jak zwykle wszystko zależy od osobistych aspektów Merkurego i Marsa oraz Wenus w horoskopach osobistych.
Przy trudnych aspektach Merkury, Mars w znakach Barana, Panny, Bliźniąt, warto zwolnić tempo i nie reagować nazbyt szybko na „nowości” i kuszące energetyczne propozycje Barana (Mars w Byku).