Saturn i Pluton w retrogradacji

santidad

„Powrót do przeszłości” – nowa szansa…

Saturn i Pluton na „wstecznym” w retrogradacji.
Odpuszczą „wyroki losu” być może pozwolą naprawić to o owo … Druga szansa (a, czy ostatnia …?)
Istnieje szansa aby na nowo przeanalizować, oraz poukładać stare sprawy, a być może jeszcze raz powrócić do miejsc w którym „jakieś” dziwne zrządzenia losu skierowało nas na ścieżki którymi wcale nie życzyliśmy sobie podążać, ale za sprawą jakieś „dziwnej” siły zaryzykowaliśmy, zmianę.
Niewidzialne siły popchnęły nas na drogi niełatwe, wymagające, albo trudne, skomplikowane, nie dość jeszcze przetarte szlaki w duszy, w psychice, w kieszeni.
To dobry czas, aby dokonać osobistej psychoanalizy, jeszcze raz rozważyć wszystkie , za i przeciw I „od nowa” poukładać sprawy, wykorzystać doświadczenia, (Saturn w Skorpionie , Pluton w Koziorożcu).
Nie łatwe tranzyty.
Saturn w Skorpionie, przypomina nam o śmierci wszystkiego, jest jak zejście do lochów stworzonych przez „rzeczywistość” nad którą nie mamy żadnego wpływu, ani żadnej władzy. Pojawia się ona zawsze w odpowiedzi na nasze potrzeby (lęki, kompleksy, pożądania, pokusy).
Sytuacje wymagające od nas trzeźwości, zachowania zdrowego rozsądku, i wielu wysiłków, oraz testów wytrwałości, wytrzymałości, ukierunkowanych na zmierzenie się z siłami działającymi jakoby „poza kontrolą” świadomego umysłu. Nie mniej jednak nakierowanymi na konkretny cel – cel, przywrócenia nam świadomości.
Podczas tych tranzytów (Pluton w Skorpionie) działamy jakby, poza wolną wolą i kontrolą. Pozbawieni możliwości decydowania o własnym losie. Takie przynajmniej odnosimy wrażenie.
Skomplikowana aura mrocznego Plutona, i chłodnego Saturna, jest jednak konieczna, żeby dokonać przewartościowań w życiu, zdobyć nowe doświadczenia i wyrobić siłę osobowości, konieczną do sprostania ewentualnym przyszłym trudnościom, i wymogom czasów. Wszystko odbywa się konfrontacji z autentycznymi siłami które drzemią w nas, niczym „demony” podświadomości, zarówno tej indywidualnej, jak i zbiorowej…
Saturn i Pluton w retrogradacji, to transformacja spraw „powrót do przeszłości”, odroczony „wyrok”, czas na naprawienie nieuświadomionych błędów, skompletowanie nowych „dowodów” , połączenie faktów. Rozpoznanie własnych „granic.”
Nowa szansa dla przyszłych zmian zgodnych z naszymi oczekiwaniami (być może…?)