Czwórka denarów (żywioł ziemia)

Czwórka-Denarów
Karta tarot Rider Waite

Numerologiczna – CZWÓRKA – stabilizacja.

Jak obliczyć?
– dodać datę całą urodzenia i zsumować do jedności i gotowe (dzień+ miesiąc+ rok = suma (1-9), to cyfra przeznaczenia ).

Uwaga! Wynik po zsumowaniu równy liczbom – 11, 22, 33, 44  – nie sprowadza się do jedności,  bo cyferki te podlegają innej interpretacji,  jako tzw. wibracje mistrzowskie. /Ale o nich innym razem /

Cecha dominująca czwórki denarów: Zaborcza. Ambitna. Perfekcyjna.

Cierpliwa, uparta, bogaty kupiec, perfekcjonista, biznesmen, ekonomista, kolekcjoner, sprawdzona marka, gwiazda na emeryturze, człowiek na stanowisku, znaczący się „ktoś”… ważny ceniony, autorytet niekoniecznie prawdziwy, ale uznany.
Dąży do perfekcji, potrzebuje się wybić ponad przeciętność tłumu. Gromadzi wszystko co może się temu przysłużyć; ludzi, przedmioty, grunty, akty uznania, zdjęcia, opinie, dyplomy, nauczycieli, wielbicieli, pieniądze….. itd. itd. Byle dużo i z jakościowo sprawdzonego źródła (autorytet, pismo które się czyta, markowy samochód, sprzęt, znane nazwisko, galeria mody, salon piękności. itp )

Czy się czwóreczce uda?

Czasem tak, a czasem dusi się pod stertą przestarzałych gratów, zasad, dogmatów. Zatrzymana w czasie, zakonserwowana, otyła, albo nudna i antypatyczna persona z zasadami.

Nie można jej zarzucić;

Że nie jest praktyczna, konkretna, analityczna można na niej polegać (bywa chciwa, egoistyczna i małostkowa).

Czwórka, to umysł ścisły. Wierzy w to co widzi, zbada, dotknie. W żadnym razie nie ezoteryczna, chyba że klasycznie i dogmatycznie, według jakiegoś obowiązującego i sprawdzonego „przepisu”, z lekka tylko zmodernizowana, żeby się dobrze sprzedawała.
Ceni sobie wyłącznie jakość, dyscyplinę, punktualność i lojalność. W tych kwestiach brak jej absolutnie poczucia humoru.
Zdeterminowana i uparta jak osioł, nigdy nie odpuszcza. Pracoholiczka. Robi wszystko absolutnie i perfekcyjnie, dopracowana w najdrobniejszych szczegółach. Może się przepracować. Gromadzi; pieniądze, zaszczyty, wiedzę, partnerów, ludzi, okazje, doświadczenia i chwali się nimi okazale, wystawnie, i z klasą.
Uwielbia błyszczeć i być w centrum uwagi. Dba o image, wizerunek i posiadanie wizerunku. Jak go nie ma. Kupi. Wobec środowiska w którym żyje(rodzina, krewni) może przyjmować postawę roszczeniową, według zasady – należy mi się. Posiada osobowość egocentryka, chciwą a wręcz skąpą.
Jest Ambitna i konkretna ze skłonnością do tyranii, i ustawiania innych. Egoistka. Potrzebuje argumentów żeby się w coś zaangażować, albo uwierzyć. Na słowo honoru – nigdy. Zero filozofii czy przyjmowania czegokolwiek na wiarę …
Zbytnio nie ulega marzeniom, a jeśli to sporadycznie. Nie fantazjuje, nie rozczula się, za to dobrze kalkuluje i gra cudzymi potrzebami. Wie gdzie się „zaangażować” i co zrobić żeby dobrze wypaść. Może się postarać i wkuć na pamięć z kilka wierszy, romantycznych gadek, gestów, czy ciekawostek. Zawsze jednak będą to wypracowane akty ekspresji z serią przydatnych masek na każdą okazję.
Czwórka należy do osób zasadniczych i obowiązkowych. Czasem aż nazbyt przesadnych. Prędzej się udusi niż wyjdzie z ram i schematów. Wiecznie gromadzi zapasy i zabezpiecza się, odkładając na czarną godzinę.

Konsekwentna w dążeniu do obranego celu i zazdrosna, przez co wcześniej czy później się zrealizuje, zazwyczaj na pokaz. Zazdrość jest dla niej dopingiem popychającym ją w stronę samorealizacji. Raz zrealizowana nigdy nie zaryzykuje zmiany tego na coś nowego i ryzykownego. Trzyma się raz obranego kursu do końca. Jeśli jest pisarzem, pisze schematycznie, wciąż o tym samym, jeśli jest muzykiem koncertuje schematycznie, z piosenką która przyniosła jej sukces – gra koncerty do końca życia. Jeśli jest malarzem kopiuje obrazy z okresu świetności w kalendarze i reprodukcje. Jeśli kucharzem prowadzi tradycyjną stylową knajpę dla ludzi równie schematycznych jak ona. Nigdy nie zmienia wylansowanego wizerunku ze względu na stałą konieczną rozpoznawalność. Jest jak basen ze złotymi rybami, albo szklarnia z pięknymi kwiatami.

Ma oczywiście sporo cennych zalet.
Gdy zrealizuje pragnienie stania się kimś ważnym czy zamożnym, jest bezpieczna i cierpliwa jak skała, albo anioł. Wszystko zniesie, wszystko przetrzyma – prawie jak miłość. Może się zdarzyć, że zdrady nie odpuści – zamknie się w sobie, odizoluje w sterylnej przestrzeni twórczego pracoholizmu, albo w pułapce nałogu.
Kocha stabilizację i bezpieczny grunt pod nogami. Przewidywalna z niej racjonalistka.
W związku z tym zrobi wiele dobrego, poświęci się, jeśli widzi dla siebie wymierne i namacalne korzyści w przyszłości.
Obłudna. Więzień schematów, dogmatów i konwenansów. „Mieszkaniec banku”, urzędnik skarbowy, komornik, kupiec, i każdy kto gromadzi zasługi i dowody na potwierdzenie swojej wartości i ważności. Ludzi kupuje jak towar w supermarkecie. Inwestuje w przyjaciół z których coś będzie na potem. Nigdy bezinteresowna. Chociaż na początku znajomości może się rzucić i zainwestować trochę grosza, talentów i czasu, w z góry przewidywany i opłacalny interes.
W związkach i w miłości darzy partnera miłością zaborczą, porównywalnie do konta w banku – musi wiedzieć, że dobrze ulokowała uczucia i całą resztę.

Potencjalny partner dla czwórki denarów jest tym samym, czym dla Narcyza była tafla wody w jeziorku – lustrem, w którym ta pragnie widzieć się od jak najlepszej strony – podziwiana. Jednym słowem chodzi o docenianie.
Natomiast przeraźliwie boi się krytyki, odebrania zaszczytów, przyłapania na błędzie albo słabości. Nie znosi niepewności. Nie pożycza pieniędzy, chyba że pewniakowi, albo na procent.

Jeśli czwórka traci swoje atuty i nie ma czym imponować, stara się zwrócić na siebie uwagę w inny sposób; wpędzając w kompleksy niepewne siebie osoby, gnębiąc finansowo, stwarzając problemy, nietaktownością, chamstwem, albo szantażem czy materialnym albo emocjonalnym przymusem.

Czworka, nie toleruje spoufalania się; „Co wolno wojewodzie to nie tobie mały smrodzie”.

Nie lubi i nie potrzebuje zmian. Unika rzeczy nowych i ryzyka. Jest trwała i wytrwała jak skała i poukładana. Kocha klasykę, eleganckie i wartościowo wyglądające przedmioty, lubi się pochwalić; domem, samochodem, wnętrzem salonu, eleganckim notesem, markowym sprzętem. Klasycznie elegancka, zadbana; „odtąd, dotąd”, bez szału, eksperymentów i ryzyka wpadki.
Pragnie miłości, ale rzadko ją otrzymuje bo jest zbyt pilnująca się i zaborcza, chciwa, zazdrosna, zasadnicza, surowa, poukładana, rozsądna, a przy tym boi się porażki i straty. Na wszelki wypadek ubezpiecza się i zabezpiecza się, a jak trzeba „okopuje” pozycje.

Saturn

Astrologicznie – planeta Saturn i znak Koziorożca

(karta ilustracja pochodzi z najnowszej talii kart Ciro Marchetti -Tarot Gilded Royale i kart Rider Waite)

Jeśli jesteś Koziorożcem, Panną, Bykiem, w dodatku czwórką, to prawie idealny twój portret numerologiczny.

Znaki inne niż ziemskie – nie czytają wcale, albo czytają na skróty, ewentualnie,  przypadkowo pasujące fragmenty.

Tarociści analizują kartę czterech denarów na konkretnie zadane pytanie.

Reszta czwórek zawiera podobny potencjał co czwórka monet z lekka zmodyfikowany wpływami innych żywiołów (woda-ogień-powietrze).

Lo_Scarabeo 4 MieczeZnaki powietrza w połączeniu z czwórką, to czwórka mieczy – „dużo myślę i analizuję. Rozsądek, samotność, spokój, dystans, fakty, intelekt – to cechy najważniejsze; „cztery razy odmierzę, odważę, przeliczę – nim zaryzykuję”, „jestem z wami myślą – dużo nad tym medytuję”

Czwórka-PucharówZnaki wody w połączeniu z czwórką, to czwórka pucharów – emocje pod kontrolą, wewnętrzna oaza bezpieczeństwa, „jestem i mnie nie ma” (pływam w akwarium), stabilizacja uczuciowa. „Wiele marzę o miłości, ale nie potrafię zaryzykować rozczarowania”

Czwórka-Buław1Znaki ognia w połączeniu z czwórką, to czwórka buław – radość bycia w centrum zabawy i życia w doborowym towarzystwie, rozrywka kontrolowana, ale nie z przymusu, lecz z chęci bycia razem; grupa, związek, wspólnota. Centrum doładowująco – energetyzujące.