Słońce, Księżyc, Merkury, Wenus i Pluton w znaku Koziorożca

tranzyt

Księżyc, Wenus, Merkury i Słońce, Pluton, w znaku Koziorożca – obowiązek, odpowiedzialność, poważny produkt, „siła wyższa”, moc rozsądku panująca nad emocjami i fantazją.
Siła czasu, tykanie zegara; „odtąd dotąd”, „poukładanie spraw”, konkretne stanowisko. Skoncentrowanie się na tym co ważne, co trzeba zrobić, a nie co się chce robić. Spokój ducha. Mądre i rozsądne postępowanie. Określone stanowisko, prawda.
Możliwa realizacja długoterminowych planów.
Będzie poważniej. Poważne rozmowy, poważne informacje, poważne uczucia, poważne emocje, pewność. To może być dobre i nie dobre. Wszystko zależeć będzie od osobistych aspektów.
Będzie „chłodno”( dosłownie i w przenośni) odpowiedzialnie zasadniczo konkretnie, ale i w pewnym sensie bezpiecznie.
Cała nadzieje w tranzycie Marsa przez znak Wodnika 🙂
Od czasu do czasu warto się zbuntować, wstrzelić z czymś nowym w zbyt skostniałą grupę, chociaż w przypadku takiego skupiska planet osobistych w Koziorożcu i niekorzystnego aspektu Marsa do Saturna w Skorpionie trzeba się będzie raczej dostosować do istniejących układów. Dobry czas na rozprawianie się ze sprawami zbędnymi; oczyszczanie terenu ( dosłownie również, sprzątanie, układnie, segregacja)
Odgrzewanie starych uczuć, dokańczanie niedokończonych (zaniedbanych, pochopnych) planów, umów, rozmów, podpisów, badań, zaniedbane leczenie … się.
Związki uczuciowe i towarzyskie, bez karnawałowych ekscytacji, pod kontrolą. Na poważnie.
Dobrze jej zająć się czymś konkretnym, dopracować, zalegalizować, uzgodnić, podjąć decyzję, zrobić badania, „spojrzeć prawdzie w oczy”, uporządkować i podporządkować się obowiązkom.
„Porozmawiajmy na poważnie”, ” Związek na poważnie, albo koniec”
Dla dusz romantycznych i wrażliwych, okres „uziemienia” , oj, nie fajnie, nie fajnie. Koziorożec jest w naturalnej opozycji do znaku Raka. Mogą się uzupełniać, albo im będzie bardzo nie po drodze.
Raki, tym razem, bez atutów, przeczekać, odpocząć, wziąć urlop, posłuchać co do powiedzenia ma „staruszek czas i „realia życia”, „nakaz obowiązku”(wstawiam w cudzysłów, bo jestem Rakiem) pora dla Koziorożców, to one teraz „rozdają karty”.