Księżyc w znaku Byka w opozycji do Saturna w Skorpionie. /23.12.2012/

Księżyc opozycja Saturn

Księżyc w znaku Byka w opozycji do Saturna w Skorpionie

– rozwianie złudzeń, „sponsoring”, rozsądne gospodarowanie budżetem, Jałmużna, coś za coś. Deficyt uczuć, poczucie odtrącenia „nikt o mnie nie myśli”, „jestem mało ważny i niepotrzebny”. „Młodzi na swoim, nam starym pora umierać” … Smutek z powodu rozstania i ignorancji bliskich. Strach przed samotnością i biedą.

Twarda ręka ekonomi w zderzeniu z potrzebami i bezpieczeństwem.
Karty w tarocie; Księżyc/Kapłan i Diabeł/Świat.
Obowiązek kontra wygoda. Zobowiązania. Starcie pokoleń. Młodość kontra starość i śmierć.
Idealne tło dla „Opowieści wigilijnej” – zapobiegliwość, chciwość, kontra, uczynność i gest serdeczności. Dwie strony medalu; „Twoje i moje” „Mam ale nie dam”, albo, „Dam, ale nie bezinteresownie „, zmaterializowane uczucia.

Możliwe, że już dziś odczujemy pierwsze niemiłe napięcia związane z świątecznymi wydatkami. Nasze zasoby będą się kurczyć i konfrontować z wyciągiem z konta bankowego.
Mogą się pojawić pierwsze świąteczne niewygody, zniechęcenie i chęć ucieczki do swojej „jaskini”, albo, paradoksalnie samotność, brak porozumienia z bliskimi, deficyt uczuć i oziębłość na nasze sprawy.
To własnie podczas tego krótkiego ( na szczęście) tranzytu zdarzą się pierwsze niemiłe i trudne napięcia związane ze zjazdem rodzinnym; matek, teściowych ( Księżyc), ojców, dziadków ( Saturn). I pierwsze zmęczenie.
Chwila prawdy i sprawdzian wzajemnych sympatii i antypatii.
W miejsce niedawnych tęsknot i nostalgii; „a miało być tak pięknie”, pojawi się konkretna zrzędząca matka, czy ojciec, albo teściowa, i pierwsze głosy krytyki ze strony rodzinnych „najeźdźców”.
Trudne wybory; „co począć, jak się zachować, komu przyznać rację”. Izolacja od tego co się lubi na rzecz tego co się musi !
Mogą pojawić się głosy nawołujące do rozsądku; „No nie rób tego mamie, tacie”. Bardzo trudne balansowanie pomiędzy obowiązkiem, a pragnieniem bycia sobą u siebie.
Dobry to czas na kompromisy; ja robię jedno a ty drugie. „Nie wchodzimy sobie w drogę”.
Tradycyjnie; panowie gdybają nad budżetem, a panie lepią pierogi z kapustą i grzybami. Uczuciowe testy i sprawdziany.

Na kilka godzin wkradnie się do naszego życia emocjonalna pułapka. Bezpieczeństwo, kontra chęć „pokazania się” i sprostania wymaganiom rodziny (tradycja).
Marzenia i ciepło domowego ogniska, rozbiją się o skały przymusu, stawiając wyobrażeniu „jak być powinno”, twarde realistyczne granice, „a tak jest” !
Film który mógłby posłużyć jako tło dla tranzytu Księżyc opozycja Saturn, to; „Pora umierać” – stara matka, kontra syn i jego chłodna ekonomiczna kalkulacja.
I oczywiście „Opowieść wigilijna” 🙂