Dziś Księżyc w znaku Barana

tranzyty księzyca baran

Księżyc w znaku Barana !
Dziś na astrologicznym niebie Księżyc rozpoczął swą dwudniową wędrówkę przez znak Barana z koniunkcją do Urana i kwadraturą do Słońca (jeszcze) w Strzelcu z  trygonem do Wenus w opozycji do Jowisza.
Przedświąteczna gorączka może zaowocować emocjonalną bombą, nieprzewidzianymi awariami, lekką agresją, niecierpliwością a nawet zirytowaniem. Oczywiście za sprawą pozytywnych tranzytów Księżyca z Wenus, i opozycji Jowisza (w Bliźniętach) do Merkurego ( Strzelcu), będziemy czuć ducha nadchodzącej „przyjemności” świętowania.  Trochę rozdarcie, pomiędzy; chcieć dogodzić wszystkim, i dogodzić sobie. Przy tej opozycji przeżycia mistyczne z okazji świąt Bożego Narodzenia, nastąpią raczej „na skróty” – informacyjnie. Film ku pokrzepieniu ducha, wyjazd na wczasy, zamiast tradycyjnie do kuchni … z książką która będzie musiała nam wystarczyć zamiast długiej mistycznej celebracji dotyczącej wewnętrznego przeżycia, które musowo w tych dniach „powinno” nas dotknąć.

Księżyc w znaku Barana

Zwłaszcza kobiety wczują się w rolę gospodyń domowych nawet te z pań które już od dawna z taką rolą się nie identyfikują. Wenus ( kobieta, żona, córka, ciocia) Księżyc i znak Raka, to kobiety udomowione; mamy, babcie… I to za ich sprawą, a nawet dla nich poczujemy w sobie Marsowe energie Barana, pierwszego przywódcy w zodiaku. Więc dziś energii i pomysłów zwłaszcza nowych, dla starych spraw nie powinno nam zabraknąć…
Może się okazać, że przy tym tranzycie Księżyca, wiele spraw związanych z przygotowaniem świąt będziemy po prostu odfajkowywać, załatwiać mechanicznie, na szybko, zastosujemy nowatorskie rozwiązania „gotowce” i do „roboty” zapędzimy naszych facetów.
Księżyc na pozycji znaku Barana jest w naturalnej kwadraturze do znaku Raka swojego „domu” i miejsca w którym najlepiej i najbezpieczniej się czuje. Dlatego przez najbliższy dwa dni,  możemy się czuć jak „kobiety na wojnie”, albo, baby z misją i kompletnie zatracić magię świąt i energię domowego azylu jakim jest dla nas, dom i rodzina. Na astrologicznym niebie Mars władca Barana rezyduje w znaku twardogłowego Koziorożca, co może oznaczać, że panowie bardziej się uprą niż ugną pracami domowymi, argumentując swoje zachowanie „wyższymi celami”, a nawet niejaką trudnością w pogodzeniu tego co rodzinne z tym co zawodowe.
Nie trzeba astrologii,  żeby się tego oczywistego spodziewać ! Bo cykle i tranzyty zawsze pokrywają się z „duchem” czasu i nie ma mowy – żeby mogło być inaczej. Bo to nie astrologia i planety, światła, wpływają na to „co się będzie działo”, ale korespondują sobą w naturalny sposób zsynchronizowane, jak nasz żołądek z jelitami i z mózgiem. Wszystko działa ku wspólnemu celowi dostosowując się do naturalnych praw przyrody, ludzi i wszechświata.
Księżyc w znaku Barana ( kobieta wojownik) dodatkowo, Księżyc w koniunkcji z Uranem – kobieta wojownik z materiałem wybuchowym, gotowym do odpalenia 😉 Bardzo łatwo dziś o irytację i niekontrolowany wybuch emocji oraz serię chęci samobójstw, dramatycznych zachowań, nieodłącznie związanych z naszym świątecznym szczęściem. itd. Albo paradoksalnie silne podekscytowanie … czymś okropnie !
Dodatkowo, to właśnie w tych dniach, zgodnie z rytuałem ( ofiary ze zwierząt zawsze na czasie, niby nie, ale w zakamuflowany sposób , jak najbardziej  ofiary rytuału) Odbędzie się prawdziwa rzeź NIEWINIĄTEK.
Nadal nie rozumiem jak istota ludzka ponoć czująca i myśląca, mająca siebie za tą która oprócz umysłu posiada duszę, może być aż tak okrutna i pozbawiona empatii. W imię tradycji; – musi w wannie pływać, mordowany zgodnie z tradycją !
„Przyzwyczajenie drugą naturą człowieka”. Dziś żaden autorytet i rytuał już tego nie nakazuje włącznie z religią i tradycjami KK.
Nie wspomnę o wszystkich innych zwierzątkach i całym tym chorym “holokauście” w imię Świąt Bożego Narodzenia.
Może ten Bóg, choć z raz, narodził by się w innych okolicznościach ? Nie okolicach du…y i żołądka.
Piec ciasta, jeść kapustkę z grzybami, pierogi, i karpia też, ale nie zdychającego w męczarniach i mordowanego młotkiem w łazience !
Bałagam ….NIEEEE ! sTOP mordowaniu.
Końca świata nie będzie !