Księżyc w znaku Strzelca

9.01.2013

Dziś Księżyc w znaku Strzelca, wkrótce nów w znaku Wodnika.

„Koniec” Księżyca to dobry moment na podsumowania i ostateczne rozwiązania spraw które wloką się zbyt długo.
Z racji tego że Strzelec to znak patronujący wiedzy, dobrze jest sprawy przemyśleć poukładać i zaliczyć „końcowe egzaminy.
Przy nowiu Księżyca rozpoczynamy nowe projekty, podejmujemy się nowych wyzwań, „zaczynamy” inaczej.

Jako że znak Strzelca sam ze swej natury sprzyja takim zmianom; od spraw niższych po wyższe ( znak ognisty i zmienny) dobrze jest przekierować uwagę na coś co pozwoli poszerzyć horyzonty, wyjść ze skorpionicznych czeluści i emocjonalnych pułapek Hadesu, umysłem, wprost do jowiszowego światła, po lepsze, nowe i zrozumiane.

Przynajmniej jeśli chodzi o nastawienie duchowe, emocjonalne, czy twórcze. Czas to sposobny, żeby snuć plany i dalsze strategie.
Niektóre Strzelce wybiorą się wkrótce w podróże, być może dłuższe, za morza i oceany, albo krótsze, w wyobraźni, czy z zamiarem rozpoznania terenu, zdiagnozowania problemu. Dopytania się; „i co dalej”, „czy mogę liczyć na zmiany w umowie”, „czy to ma sens” itd.
Albo po prostu na wczasy, grzać kosteczki w ciepłym słoneczku 🙂
Gdy Jowisz tranzytuje w znaku Bliźniąt, nadarzyć się może szybka okazja, ważna rozmowa z „obietnicą” ciągu dalszego w przyszłości.
Podczas gdy Jowisz jest w retro (pozorny ruch wsteczny) typowe będzie tak zwane wyjaśnianie spraw, ewentualnie, zmiana frontu, rozliczenia, szukanie szybkich odpowiedzi, wiedzy w pigułce.
„Badanie terenu”, dobry czas na czytanie i ponowne przeanalizowanie spraw, których początek przypadł gdzieś w okolicach sierpnia.Podczas nowiu Księżyca w Strzelcu nie bójmy się marzyć , afirmować, zaczynać wszystko od nowa, ale z większym zrozumieniem!
Snuć plany i wkraczać w nowe związki, albo w stare z nowym emocjonalnym nastawieniem. Księżyc włada znakiem Rak, stąd dobrze jest powoli nie z rozpędu zabezpieczyć sobie „tyły” w celach ewentualnego odwrotu 😉 Wszystko jednak z wielką ostrożnością; krok po kroczku, aż stanie się pełnia 🙂
Wszystko przy zachowaniu złotego środka i znajomości rzeczy, o których, podczas tranzytu przez znak Strzelca po prostu się wie, i to się czuje ( Raki wiedzą o co chodzi). Intuicja, nowe światełko w tunelu.
„Wszystko można co nie można, byle z wolna i z ostrożna” ( racza dewiza życiowa i paszport)
Umiarkowanie

Kartą przewidzianą dla tego spontanicznego znaku, jest w tarocie Umiarkowanie.

Jak to może być ?!  Pomyślałam…. Gdzie Strzelcowy „bzik” i jego spontaniczny pęd, albo, ” zastaw się, a postaw się”, brak umiejętności w zachowaniu proporcji, i karta w tarocie Umiarkowanie? już prędzej Rydwan, któryś z Rycerzy, albo, w ostateczności Arcy-mądry-kapłan, Nauczyciel, ale żeby Umiarkowanie vel Wstrzemięźliwość ? Nigdy!
Bardziej chyba Strzelcom potrzebny, jako odpromiennik, remedium jakieś. Każdy Strzelec, o zbyt ognistym temperamencie, powinien mieć takiego Anioła z dwoma kielichami powieszonego na wprost; łóżka, nad biurkiem, w samochodzie. Bynajmniej nie po to żeby ich strzegł „anioł stróż”,  bo Strzelce zawsze mają szczęście, ale, aby pilnował nas ludzi z pod innych znaków, przed ich nieprzewidywalną spontanicznością i niekończącym się optymizmem.

Strzelce są niczym lustra prawdy. Warto przypomnieć tutaj piękną baśń; „Niekończąca się historia”.

Każdy komu powiedzie się trudna sztuka ujarzmienia Strzelca, dzikiego impulsywnego centaura w sobie, w pełni zasługuje na miano Anioła harmonii i kompromisu. I może nauczać innych.
Anioł umiarkowania, piękna karta alchemiczna, która godzi przeciwieństwa, sprawy nie do pogodzenia, łączy paradoksy, przemienia wszystko w boskie fluidy. I do tego właśnie dążą Strzelce, do rozwoju duchowego, który polega na znalezieniu harmonii i złotej proporcji. Choć wydaje im się, że przeznaczone są kolejnej, i kolejnej, przygodzie.